reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

☀️W czerwcu kolor nieba niebieski, a my wszystkie liczymy na dwie prawilne kreski!☀️

reklama
Chyba

Aaaa… chodziło o zapisanie się 😁 tak, zapisałam się rano 😊 mogło to umknąć. Już się zastanawiałam co mogłam napisać zle 🙈 a co u Ciebie słychać ? Ostatnio mniej czytałam wątki miesięczne przez brak czasu 🙄
tak, jak się udzielamy na miesięcznych trzeba się zapisać :)
No u nas 4 lata starań już pyka, więc czekamy na kwalifikację do IVF 😁
a jak u Was? Stymulka i naturalnie?
 
Zapytałam o ten zestaw ponieważ ciekawa jestem jak dziewczyny, które miały taka stymulację miały przepisany duphaston. Mi doktorek kazał go brać od 16 dnia cyklu aż do wystapienia miesiączki ale się dzisiaj naczytałam, ze biorąc go ciagle i to 2x1 mogę blokować sobie przyjście miesiączki 🤔 i już sama nie wiem. Jedyny plus jest taki, ze jak co miesiąc plamilam 2-3 dni przed to w końcu z plamieniami spokój.
 
tak, jak się udzielamy na miesięcznych trzeba się zapisać :)
No u nas 4 lata starań już pyka, więc czekamy na kwalifikację do IVF 😁
a jak u Was? Stymulka i naturalnie?
No my w planach startujemy z IVF w sierpniu 😊 tak, mam ta pierwsza stymulację, właściwie rozpisał mi ją na 3 miesiące jak nic z tego to już nie bd tracić czasu na dalsze doszukiwanie się problemu 🙄 Świetna wiadomość jest taka ze w końcu w Polsce wraca program refundowany. W Norwegii tez mamy spora pomoc bo płacimy tylko za leki aż do 3 procedur
 
Zapytałam o ten zestaw ponieważ ciekawa jestem jak dziewczyny, które miały taka stymulację miały przepisany duphaston. Mi doktorek kazał go brać od 16 dnia cyklu aż do wystapienia miesiączki ale się dzisiaj naczytałam, ze biorąc go ciagle i to 2x1 mogę blokować sobie przyjście miesiączki 🤔 i już sama nie wiem. Jedyny plus jest taki, ze jak co miesiąc plamilam 2-3 dni przed to w końcu z plamieniami spokój.
Kurcze, mnie martwi to "od 16dc". Jak owulka będzie potencjalnie w 18dc to już Ci zablokuje. A lekarze często tak wypisują bez sensu od 16dc zakładając, że do tego czasu już będzie po owu. Najlepiej by było sprawdzić na moni, jak Ci tam rośnie wszystko.
 
No my w planach startujemy z IVF w sierpniu 😊 tak, mam ta pierwsza stymulację, właściwie rozpisał mi ją na 3 miesiące jak nic z tego to już nie bd tracić czasu na dalsze doszukiwanie się problemu 🙄 Świetna wiadomość jest taka ze w końcu w Polsce wraca program refundowany. W Norwegii tez mamy spora pomoc bo płacimy tylko za leki aż do 3 procedur
tak, u nas ta refundacja bardzo pomogła w decyzji. Jakbyśmy mieli płacić 100% sumy, to no stać nas, ale uszczerbek jest. Nie mamy tyle kasy, zeby wywalić kilkadziesiąt tysięcy w błoto
 
Kurcze, mnie martwi to "od 16dc". Jak owulka będzie potencjalnie w 18dc to już Ci zablokuje. A lekarze często tak wypisują bez sensu od 16dc zakładając, że do tego czasu już będzie po owu. Najlepiej by było sprawdzić na moni, jak Ci tam rośnie wszystko.

Sorki, ze się wtrącam ale masz 100% racji. Ja długo brałam duphaston wlansie od 16 dc, a się okazało to ze nigdy nie miałam tak owulacji zawsze później nawet po 20 dc.
 
Kurcze, mnie martwi to "od 16dc". Jak owulka będzie potencjalnie w 18dc to już Ci zablokuje. A lekarze często tak wypisują bez sensu od 16dc zakładając, że do tego czasu już będzie po owu. Najlepiej by było sprawdzić na moni, jak Ci tam rośnie wszystko.
Wiesz co tej owulki nie zdażyło mi raczej zablokować bo już w 13dc miałam zastrzyk z ovitrelle. Bardziej się obawiam, ze teraz mam 28 dzień gdzie właściwie miesiączka zawsze przychodzi to biorąc ten duphaston nie przyjdzie i tylko wydłużam sobie cykl 🙄 tego nie rozumiem jak on może kazać mi go brać aż do wystąpienia krwawienia skoro No kurde na logikę nie ma spadku progesteronu bo ciagle go suplementuje to jak ma przyjść miesiączka 🤦🏻‍♀️ oczywiście rozumiem Cię… chociaż u nas pewnie ta chęć posiadania dziecka przeważyła by nad tymi pieniędzmi i co by nie było to byśmy podeszli to wraz dużo łatwiej podjąć decyzje mając taka pomoc
 
reklama
Wiesz co tej owulki nie zdażyło mi raczej zablokować bo już w 13dc miałam zastrzyk z ovitrelle. Bardziej się obawiam, ze teraz mam 28 dzień gdzie właściwie miesiączka zawsze przychodzi to biorąc ten duphaston nie przyjdzie i tylko wydłużam sobie cykl 🙄 tego nie rozumiem jak on może kazać mi go brać aż do wystąpienia krwawienia skoro No kurde na logikę nie ma spadku progesteronu bo ciagle go suplementuje to jak ma przyjść miesiączka 🤦🏻‍♀️ oczywiście rozumiem Cię… chociaż u nas pewnie ta chęć posiadania dziecka przeważyła by nad tymi pieniędzmi i co by nie było to byśmy podeszli to wraz dużo łatwiej podjąć decyzje mając taka pomoc
tak, dokładnie, to ułatwiło decyzję.
Też w sumie nie spotkałam się z tym, żeby brać dupka do krwawienia. Bierzesz, odstawiasz, prog spada i dostajesz okres. Dziwne.
 
Do góry