reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

☀️W czerwcu kolor nieba niebieski, a my wszystkie liczymy na dwie prawilne kreski!☀️

reklama
Zastanawiam się czemu tak późno wydają wyniki tych badań z Holsamedu, skoro wykonane są po paru dniach u każdej z Was.
Dlatego, ze wyniki spływają w całości na e-maila,
A nie szczątkowo przez platformę. Nikt nie będzie się bawił w przesyłanie pojedynczych badań. Badania nie są wykonywane przez holsamed tylko przez gyncentrum. Ktoś z laboratorium też nie będzie wysyłał po jednym badaniu żeby przychodnia przesłała. A chodowla na kariotyp czy FRM1 trwa 30 dni roboczych. Mieliśmy jeszcze długi weekend w czerwcu.
Nie ma co narzekać tylko cieszyć sie, że badania pokrył fundusz. Bo to nie morfologia za 7zl tylko genetyczne badania. Dwa jeżeli wynik jest dla nich niejednoznaczny to badanie powtarzają, bo to wynik na całe życie i nikt pod niewiarygodnym wynikiem się nie podpisze.
 
Wszystkie którym wyszły zmiany w wynikach genetycznych przytulam wirtualnie 🫂 jak bardzo możliwe ze właśnie znalazłyście to co rzucało wam kłody pod nogi!
❤️‍🩹 trzymam kciuki z całych sił za wasze przyszłe wizyty u immuno! 🤞🤞🤞
Btw skoro na takiej relatywnie małej grupie (w skali kraju tak naprawdę) a macie podobne wyniki, to na pewno lekarze mają na to protokół!
 
To oni nie robią metodą mikromacierzy, a tylko ta daje duże prawdopodobieństwo (80%) wykrycia wady genetycznej jeśli ona jest. Ja też niestety robiłam inną metodą i wskazało mi prawidłowy kariotyp żeński, a u mnie było kilka rzeczy wskazujących, że jednak wada jakaś jest.
Przepraszam ale co chcesz mi udowodnić od dłuższego czasu? Że nie miałam zdrowej ciąży i przez to pozbawić mnie nadziei na zdrowe dziecko? Że jesteś mądrzejsza od lekarzy i laboratorium w którym robiłam badania? Na siłę mi coś wciskasz. Potrzebujesz żeby w końcu ktoś się z Tobą zgodził i przyznał Ci rację?
Moje ostatnie słowa w tej sprawie, bo mam dość. TestDNA bada wszystkie 23 geny i podczas po pobraniu materiału przez lekarza i potwierdzenia przez laboratorium, że był to materiał dziecka. Gdyby dziecko miało trisomie to badanie by wykazało, gdyby translokacje również. Mikromacierze pokazałyby dodatkowo mozaikowatosc i rozumiem, że mam pecha w życiu, ale mozaika płodu jest bardzo rzadka.
Wykonywana amniopunkcja w ciąży jeżeli są nieprawidłowości w usg też bazuje na badaniu 23 chromosomów. Mozaika jest dodatkowo płatna i jeżeli obraz USG jest prawidłowy a tylko ryzyka wysokie to jest jej prawdopodobieństwo. Wyjściem jest usg.
Dlatego bardzo cię proszę o zaprzestanie dyskusji na mój temat i moich badań genetycznych, mojego dziecka, bo ta kwestię zostawiam lekarzom ze względu na złożoność i rzadkość mojego przypadku. A jesteś ostatnią osobą, która ma prawo odbierać mi nadzieję na zdrowe dziecko :) dziękuję skończyłam dyskusję
 
Ostatnia edycja:
Gratulacje, ja właśnie od godziny czekam na badanie bety 🖐
Hej dziewczyny. Testowanie mam dopiero 20 ale wczoraj zrobiłam test w 4dpt i biel wizira,wiem że nie powinnam i się trochę załamałam ale dzisiaj już mam duszka! 🥰🥰Jutro i w poniedziałek jeszcze sikańca zrobię a we wtorek i czwartek betę.
 
reklama
mnie tez to zastanawia. Ja chyba po swoim badaniu będę dzwoniła i dopytywała czy już są po prostu 🙊🙈

Panie w Holsamedzie mówiły że nawet 2 albo 2,5 miesiąca. 🙃 Jeśli się komuś nie spieszy z tymi wynikami (jak mnie) to zamierzam grzecznie czekać. 🤷 A że po miesiącu przyszły wyniki narzeczonego - zostaje się cieszyć, ale nie uznaje miesiąca za regułę. ☺️
Tłumaczę wam dziewczyny, że holsamed wysyła próbki do gyncentrum. A po zrobieniu badań gyncenteum wysyła do holsamedu i holsamed przesyła Wam. Po prostu jest to zaoszczędzenie czasu pracy ich, bo mają oprócz wysyłki badań to pacjentów :)
Robiąc bezpośrednio w gyncenteum i płacąc 2500zl gdy one spływają macie cały czas dostęp przez platformę online.
 
Do góry