reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

☀️W czerwcu kolor nieba niebieski, a my wszystkie liczymy na dwie prawilne kreski!☀️

Warto spróbować z wizyta :) tylko upewnij się czy to będzie płatna konsultacja, bo teoretycznie jesli odrzucili by Was na kwalifikacyjnej to dyskwalifikacja byłaby na tą chwilę na cały program 🫣 wczoraj był live na instagramie nasz bocian i mówili na ten temat. Właśnie dlatego kliniki robią najlpierw wstępną wizytę płatną, żeby w razie co nikogo nie zablokować 🙈 chociaż też była mowa o tym że na tą chwilę nie ma żadnego „rejestru” więc nikt nie jest w stanie na razie tego sprawdzić czy para już podchodziła do kwalifikacji czy nie, więc teoretycznie jak sie w jednej klinice nie uda to można by iść do innej spróbować 🙈
Pani na infolinii powiedziała, że jeśli lekarz nie dopuści do kwalifikacji, to ta wizyta będzie płatna. Czy to mogę potraktować, że zapiszą to jako zwykłą wizytę?
Może lepiej zadzwonię się upewnić?
 
reklama
Sorki że się nie odzywałam. Przede mną wizyta do kwalifikacji ivf w tym tygodniu, więc nie będę testować na pewno w tym cyklu. Moja droga staraczkowa wskakuje na inny poziom, więc raczej nie będę miała przestrzeni się tutaj udzielać za często. Jakby ktoś coś potrzebował to śmiało oznaczajcie mnie albo piszcie na priv.

Tak, to ja miałam po histero zdiagnozowane jedno ognisko adenomiozy i lekkie przewlekłe zapalenie endometrium, dostałam antybiotyki i powinno być ok. W teorii powinno się powtórzyć biopsję aby sprawdzić czy zapalenie dalej nie występuje - zapalenie endometrium jest przeszkodą do implantacji zarodka.

@KaMaLi histeroskopia nie jest wymaganym zabiegiem przed ivf. ALE! Każdy szanowany specjalista ją zleci przed podejściem do transferu, a już w ogóle w sytuacji takiej jak Twoja że masz podejrzenie przegrody, to bez tego nie podchodziłabym do transferu. Ja bym zostawiła na waszym miejscu tą wizytę i zobaczyła co na niej powiedzą. A w międzyczasie próbowała ogarnąć tą histero jaknajszybciej się da.
Dojdzie do tego, że zrobię histero prywatnie, bo na NFZ już mnie wkurwiaja 😅
 
cześć dziewczyny!
wróciłam do walki po kilku miesiącach przerwy. Wczoraj miałam trzeci transfer i za razem ostatni w tej procedurze. Dla odmiany na cyklu naturalnym, bo poprzednie były na sztucznym. Może coś organizm załapie w końcu ;) Proszę o zapisanie na 10 czerwca, jadę wtedy na betę a rano zrobię test, żeby przygotować się na wynik..
 
nie, czy jest zlecana, jak się robi inseminacje na NFZ.
Inseminacje robiłam prywatnie i nie zlecali wtedy bety, jedynie test 14 dni po iui. Pewnie przy dwóch kreskach wysłaliby na betę, ale u mnie zawsze było biało i okres planowo.

Cześć wszystkim
@penguinlicious mogę prosić o wpisanie na ławeczkę?
Po poronieniu czekam na nowy cykl, więc w tym miesiącu bez starań i bez testowania.
A chcę na legalu czytać Wasze posty i w razie co trochę Was podpytać bo nie wiem co robić dalej..
Bardzo mi przykro, trzymaj się 🫂
Byłam dzisiaj u gina zrobić badania przed wizytą w klinice, akurat 12dc więc zrobiliśmy monitoring i 💩, czerwcowego cudu nie będzie, endometrium 4,4mm, brak pęcherzyka dominującego, mam jeszcze potwierdzić progresteronem, ale owulacji z tego nie wróży. I tak właśnie dzisiaj pierwszy raz mam wpisaną w papierach niepłodność, hormony do zbadania i 18 czerwca zaczynamy z mężem przygodę z Invimedem. A od nowego cyklu, jak wyniki potwierdzą i pozwolą, stymulacja. No i z jednej strony cieszę się, że mamy plan działania, a z drugiej jakoś tak shit just got real i smutno, bo miałam dziś domawiać testy i owulaki i łudziłam się, że jednak zaciążymy w tym ostatnim miesiącu na zaciśniętych kciukach 🥲 No nic, może po roku dobrze mi zrobi jeden msc bez codziennego testowania.
może to jest właśnie ten cykl na odpoczynek przed stymulacją. choć szkoda, bo byłby on jeszcze jedną szansą i nadzieją. Ale czasem trzeba zrobić jeden krok w tył, żeby nabrać rozpędu 💚

@amusedxxx, @Motylkowa! powodzenia na wizytach! 🍀
 
cześć dziewczyny!
wróciłam do walki po kilku miesiącach przerwy. Wczoraj miałam trzeci transfer i za razem ostatni w tej procedurze. Dla odmiany na cyklu naturalnym, bo poprzednie były na sztucznym. Może coś organizm załapie w końcu ;) Proszę o zapisanie na 10 czerwca, jadę wtedy na betę a rano zrobię test, żeby przygotować się na wynik..
🤞🤞🤞
 
Jestem po wizycie - ani nie adenomioza, ani nie endometrioza, po prostu stan zapalny macicy i to niezbyt poważny. Dostałam antybiotyk na 5 dni i powinno pomóc. Lekarz powiedział, że raczej nie powinno to wpływać na płodność, więc w przyszłym cyklu po badaniach i wyniku kariotypów szykujemy się na inseminację. Czuję się jakbym znowu wróciła do punktu wyjścia 🥺 Wiecie coś na temat skuteczności inseminacji? Lekarz mówi że nie widzi przeciwwskazań żeby spróbować zanim pójdziemy w in vitro ale mam mieszane uczucia, bo chyba często się nie udaje?
Wykrycie stanu zapalnego to spory krok do przodu, może utrudniał implantację zarodka i po antybiotykoterapii zaskoczy 🍀
Inseminacja nie ma wysokiej skuteczności, ale to zależy od przyczyny niepłodności i moim zdaniem też szczęścia ;) jeśli nie jesteś gotowa na ivf to warto spróbować chociaż raz iui. Niektórym dziewczynom się udało. Z drugiej strony, jeśli czujesz się gotowa na ivf to nie ma co tracić czasu i energii na iui.
 
cześć dziewczyny!
wróciłam do walki po kilku miesiącach przerwy. Wczoraj miałam trzeci transfer i za razem ostatni w tej procedurze. Dla odmiany na cyklu naturalnym, bo poprzednie były na sztucznym. Może coś organizm załapie w końcu ;) Proszę o zapisanie na 10 czerwca, jadę wtedy na betę a rano zrobię test, żeby przygotować się na wynik..
Hej 😊 to już za chwilę! Trzymam mocno kciuki ❤️
 
Powodzenia 🤞🏻☺️

PS. A może jakiś nowy wątek dla staraczek z rządowego IVF? 😏😄
nie zgadzam się! Zostańcie tutaj, ja chce być na bieżąco ze wszystkim!

@amusedxxx czekam na wieści z wizyty i trzymam mocno kciuki!!!

Dojdzie do tego, że zrobię histero prywatnie, bo na NFZ już mnie wkurwiaja 😅
ja miałam robiona biopsje macicy pod koniec lutego i histeroskopie zabiegowa na początku kwietnia. Myślicie, ze jeżeli planuje 1szą próbę IVF we wrześniu to warto powtórzyć przed?
 
cześć dziewczyny!
wróciłam do walki po kilku miesiącach przerwy. Wczoraj miałam trzeci transfer i za razem ostatni w tej procedurze. Dla odmiany na cyklu naturalnym, bo poprzednie były na sztucznym. Może coś organizm załapie w końcu ;) Proszę o zapisanie na 10 czerwca, jadę wtedy na betę a rano zrobię test, żeby przygotować się na wynik..
super! Czekamy na teścik!!! Trzymam kciuki mocno!!
 
reklama
Do góry