reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

☀️W czerwcu kolor nieba niebieski, a my wszystkie liczymy na dwie prawilne kreski!☀️

Jestem po wizycie i wszystko tak jak się spodziewałam. Konsultacja z genetykiem, konsultacja z immunologiem. Możemy się starać naturalnie od sierpnia będąc świadomi ryzyka lub iść w invitro z badaniem zarodków.
Po zabiegu wszystko OK, macica, szyjka, jajniki czyste.
Trochę czujemy się jak masochiści, bo na razie jesteśmy na stanowisku, że chcemy spróbować jeszcze raz naturalnie.

A i przepraszam dziewczyny, że przyszłam się wygadać będąc nie zapisana.

Jeśli tylko Ci to pomaga to mi np zupełnie nie przeszkadza, że akurat Ty się nie zapisałaś :) To dobrze, że po zabiegu ok. Czerwiec i lipiec szybko zlecą, super, że widac zielone światlo na starania. Przytulam!
 
reklama
Jestem po wizycie i wszystko tak jak się spodziewałam. Konsultacja z genetykiem, konsultacja z immunologiem. Możemy się starać naturalnie od sierpnia będąc świadomi ryzyka lub iść w invitro z badaniem zarodków.
Po zabiegu wszystko OK, macica, szyjka, jajniki czyste.
Trochę czujemy się jak masochiści, bo na razie jesteśmy na stanowisku, że chcemy spróbować jeszcze raz naturalnie.

A i przepraszam dziewczyny, że przyszłam się wygadać będąc nie zapisana.
Ciężka i kręta ta droga. Wierzę, że się uda wcześniej czy później każdej z nas.
Nie przeszkadza mi w ogóle, że napisałaś, wygadalas. Pamiętam Cię z poprzednich miesięcy.
A umówiłaś już wizytę u immunologa czy genetyka?
Pytam bo ja też szukam kogoś, ale te terminy do immunologa to jakaś masakra. Będę chyba musiała wziąć wizytę jakaś online, ale nie czuje takich wizyt. Jestem z tych co wola pokazać papier i rozmawiać 1:1.
Dziś dostałam wyniki hlca mojego partnera, i zupełnie nie wiem jak to czytać z moimi .
 
Ciężka i kręta ta droga. Wierzę, że się uda wcześniej czy później każdej z nas.
Nie przeszkadza mi w ogóle, że napisałaś, wygadalas. Pamiętam Cię z poprzednich miesięcy.
A umówiłaś już wizytę u immunologa czy genetyka?
Pytam bo ja też szukam kogoś, ale te terminy do immunologa to jakaś masakra. Będę chyba musiała wziąć wizytę jakaś online, ale nie czuje takich wizyt. Jestem z tych co wola pokazać papier i rozmawiać 1:1.
Dziś dostałam wyniki hlca mojego partnera, i zupełnie nie wiem jak to czytać z moimi .
Wyniki dostałam wczoraj po południu, dzisiaj mieliśmy wizytę i nie było kiedy umawiać. Jutro lub w poniedziałek będę umawiać. Do immunologa dostałam konkretne nazwisko i namiar aby się umówić.

Pokaż wyniki :) pomogę
 
wiesz co, ja nigdy bym nie pomyślała o in vitro jako ciazy mniej wartej czy ważnej - ciąża jak ciąża - każda taka sama. Bardziej chodzi o stymulację, która jest niezbędna przy procedurze - jeżeli mogę jej uniknąć to wolę tak, dlatego dla nas in vitro jest ostatecznością, natomiast jeżeli chodzi o efekt to tak samo piekna i dobra. Nieraz nawet sobie mysle, ze z tym in vitro to by było spoko, bo bym wszystkim moim ciotkom utarła nosa tym, ze dziecko z probówki to jednak normalny człowiek 😂😂😂 mam wrażenie, ze te wszystkie fobie społeczne to istnieją głównie dlatego, ze ludzie nie maja styczności z tym czego się boja, a w konsekwencji gardzą, uważają za gorsze. Po prostu często brak im perspektywy i doświadczenia.

Dokładnie tak.Moja mama chyba sie juz domyśliła, że działaliśmy już coś pod ivf.
Zawsze jak do mnie dzwoni i pyta gdzie jestem to ja albo jadę na badanie, albo wracam, od lekarza do lekarza😂 jak zapytala do jakiego lekarza chodzę to powiedziałam, że od takiego co ma pomóc mi zajść w ciążę. Jak był jakiś temat w tv o programie ivf l, to wcześniej też komentowała to w stylu "że to nie po bożemu, i że jak jak ktoś nie ma dzieci to widocznie Bóg tak chce" a mi łzy w oczach.
A podczas ostatniej wizyty u niej już powiedziała, że to może i dobry sposób, żeby ludzi w Polsce było więcej 🤣
Także coś tam jej sie zmienia, ale to długi proces.
 
Wyniki dostałam wczoraj po południu, dzisiaj mieliśmy wizytę i nie było kiedy umawiać. Jutro lub w poniedziałek będę umawiać. Do immunologa dostałam konkretne nazwisko i namiar aby się umówić.

Pokaż wyniki :) pomogę
Ja to chyba spróbuję do Malinowskiego w Łodzi. Poprostu tam pojadę :-)
Tylko ja jakoś tak myślę że po prostu to już wiek jest przekoda, że ani naturalnie ani ivf nie wychodzi
Ok, załączam.
Pierwszy wynik partnera, reszta moje
SmartSelect_20240606_192912_Samsung Notes.jpg
SmartSelect_20240606_193005_Samsung Notes.jpg
SmartSelect_20240606_193137_Samsung Notes.jpg
 
@Leanne
Allotypy HLA-C1 są kodowane przez allele HLA-C: *01, *08, oraz przez większość alleli:*03, *07,*12, *14 i *16. Allotypy HLA-C2 są kodowane przez allele HLA-C: *02, *04, *05, *06, *17, *18 oraz przez większość alleli *15.

Partner: HLA 05, 07 - > C2 i C1
Ty: 04, 07 -> C2C2

Kir Bx (bardzo dobry)
Kiry odpowiedzialne za impantacje to Kiry z DS. Nieobecne: 2DS1, 2DS3, 2DS5. Obecny: 2DS2. Mimo kiuru Bx (według mnie, a jestem raczkująca w temacie) brakuje Ci 3 bardzo ważnych kirów implantacyjnych. Spotkałam się, że w takich sytuacjach przepisują accofil.

Na limfocytach nie znam się.
 
Mam wynik progesteronu 28,30 ng 🙈
Niestety ferrytyna 13 tylko podniosła się z 7 ale to nadal slaby wynik i chyba czas coś z tym zrobić....
B12 spadło do 400 nie wiem czemu :(
Za to pozostałe odczyny transferyna i tibc w górnej granicy i nic już nie rozumiem.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Jestem po wizycie i wszystko tak jak się spodziewałam. Konsultacja z genetykiem, konsultacja z immunologiem. Możemy się starać naturalnie od sierpnia będąc świadomi ryzyka lub iść w invitro z badaniem zarodków.
Po zabiegu wszystko OK, macica, szyjka, jajniki czyste.
Trochę czujemy się jak masochiści, bo na razie jesteśmy na stanowisku, że chcemy spróbować jeszcze raz naturalnie.

A i przepraszam dziewczyny, że przyszłam się wygadać będąc nie zapisana.
Nie przepraszaj 🥰
Jesteś tu mile widziana 🫶

Nie ma w tym nic złego! My też byśmy chcieli spróbować naturalnie, ale mija już ponad rok odkąd tej ciąży nie uzyskaliśmy, a ja się faszeruje miesiąc w miesiąc lekami.
Jestem świadoma, że invitro również nie musi nam pomóc. No cóż, będzie jak będzie.

Trzymam za Was kciuki 🫶
 
Do góry