reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

USG- Marcówki 2010

reklama
Ja idę na 4d 6 listopada, będzie to 21 tydzień. Chciałam pozniej ale mam okazję zrobić taniej, dopłacam tylko za 4d do skierowania z NFZ i płacę 120zł:tak:. Prywatnie musiałabym zapłacić 250zł:baffled:. Już nie mogę się doczekać:-)

To tak mozna? Dopłacic do skierowania na 4D? Bo jesli jest taki myk to ja tez tak chcę! Kurcze to mega oszczędnośc 120 zl zamiast 250zł. Super! A jak to załatwialaś moniat?
 
Wiecie mnie te pomiary nie przerazaja pod koniec ciazy z Karola moja gin powiedziala ze dzidzia jest dosc duza ale zebym sie nie bala bo i tak cc, gdy przyjeli mnie powiedzieli ze dzidzia jest drobniutka,a mala urodzila sie posrodku bo 53cm i 3100 wiec` wsam raz.:tak::tak:
 
Ja też wczoraj miałam USG i lekarz powiedział, że długości się już nie mierzy. Jestem na początku 21 tygodnia i maluch miał 422g (podobno standardowo). Najśmieszniejsze jest to, że wg mojego gina, ponieważ bardzo mało przytyłam to pewnie będzie mniejsze dziecko- a tu nic z tych rzeczy rośnie jak na drożdżach :)) I oby tak dalej:)
 
To tak mozna? Dopłacic do skierowania na 4D? Bo jesli jest taki myk to ja tez tak chcę! Kurcze to mega oszczędnośc 120 zl zamiast 250zł. Super! A jak to załatwialaś moniat?

Nie wiem czy wszędzie tak można, ale dowiedziałam się, że tam gdzie chodzę jest taka możliwość i jestem happy:happy:. To jest prywatna przychodnia mająca umowy z NFZ. USG Genetyczne w I i II trymestrze jest darmowe, jeśli ma się skierowanie. Myślałam, że jak będę chciała 4d to będę musiała iść prywatnie, dlatego chciałam zrobić je później dodatkowo a tu taka niespodzianka:-)

A i jeszcze jedno, jak to załatwiałam? Do lekarza chodzę państwowo. Na początku ciąży dała mi skierowanie na dwa USG genetyczne to pierwsze między 11 a 14 tc i połówkowe, oraz wizytówkę gdzie mam się udać je zrobić. Ta prywatna przychodnia jest super. Wchodzisz do pomieszczenia w półmroku. Przed tobą duży płaski telewizor na którym ogladasz dzidziusia:-) No i bardzo mile są widziani ojcowie, wręcz nakłaniają aby przyjść razem. Jedynym minusem jest to, że to będzie takie moje ostatnie USG. Lekarka do której chodzę ma wprawdzie zwykłe USG, ale nie chętnie robi. Twierdzi, że nie wiadomo jaki ma wpływ na płód i 3 takie badania w ciągu całej ciąży starczą. Prawdopodobnie pójdę jeszcze gdzieś prywatnie.
 
Ostatnia edycja:
nasz mały w 19 tygodniu miał 315 gram
a córcia w 21 tygodniu miała 330 gram i 24,5cm

dzień przed porodem Natalki w usg wyszło że będzie ważyła 3980g a ważyła 3300g:tak::tak::tak:

także trzeba pamiętać, że to tylko orientacyjne dane

kumpela rodziła teraz w poniedziałek i wychodziło, że małą będzie miała 3670g a ważyła 3890:-D

jutro mamy kolejne usg więc zobaczymy ile będzie miał w pierwszym dniu 22tygodnia
 
ja wybieram sie ok20-25tygodnia na takie USG.16 listopada mam usg połowkowe a po nim chyba wybiorę się na to 4d.U mnie takie kosztuje 200zł.A chce isc na nie też dlatego by tatuś zobaczył i ja tez bym chciala cos zobaczyc.Bo na razie mialam 1 usg które trwało gdzieś z 5 min.I nie widziałam nic:cool::cool: bo ekran był tak skierowany.
 
reklama
Ok wklejam te zdjęcia co widać małego przez brzuszek :-D
 

Załączniki

  • Zdjęcie021.jpg
    Zdjęcie021.jpg
    22,3 KB · Wyświetleń: 36
  • Zdjęcie024.jpg
    Zdjęcie024.jpg
    30,5 KB · Wyświetleń: 35
Do góry