reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

USG- Marcówki 2010

Ja dziś właśnie miałam badanie prenatalne( czyli dokładne USG i pobieranie krwi w celu zbadania w kierunku chorób genetycznych). A USG genetyczne to samo dokładne USG.
A więc jak na razie u mnie dobrze:) Dzidziuś ( lekarz nazwała go wierciuszek:)) ma 6, 27 cm a NT( czyli przeziernośc karkowa) 1,3. Kość nosowa uwidoczniona, prawidłowy przepływ( lekarz powiedziała że to jest warzne, gdyż jeśli przepływ jest nieprawidłowy to zazwyczaj jest to coś wspólnego z chorobami serca).
Tylko teraz jeszcze trzeba czekać na wyniki krwi no i ogólne wyliczenia, ale nie wiadomo czy będą jutro.
 
reklama
jeszcze co do tego usg to zależy też jaki aparat ma twój lekarz. bo ja np miałam wyznaczoną wizytę u swojego lekarza właśnie na przełom 12/13 ale jego aparat nie jest na tyle super żeby robić np.przeziernośc karkową choć ogólne pomiary zrobił i stwierdził że jest ok. na to "lepsze" czyli dokładniejsze usg musiałam się umawaić do lekarza który ma usg na którym widać takie rzeczy.więc wydaje mi się żę sama wizyta w tym terminie jeszcze nie świadczy o tym że usg będzie genetycznym bo zależy to od tego jak aparat ma lekarz
 
dronka83, a gdzie chodzisz do lekarza?? Też korzystam z programu ZMiJ na żelaznej


A ja na Inflandzkiej :-) mam tam bliżej z parcy...ale chyba na Żelazną zapiszę się na szkołe rodzenia by poźniej nie mieć problemów z przyjciem w czasie porodu:tak: Bo wiadomo przyjmują najpierw osoby ktore są prowadzone przez lekarzy z tego szpitala , potem ktore ukonczyly szkoly rodzenia a potem....a potem to juz nie ma miejsc i lipa:eek: wiec wole mieć 2 wyjscia Inflandzka i Żelazna :-)
 
Właśnie wróciłam z USG genetycznego. Z dzidziusiem wszystko ok. Nie pamiętam dokładnie wyników tych wszystich pomiarów. Pamiętam tylko tyle, że ma 48mm od głowy do pupy;-) Trwało to jakieś 25 minut. Lekarz wszystko mierzył i to kilka krotnie:-)Najpierw robił przez brzuch a potem dopochwowo. Dostaliśmy płytkę z nagraniem. Maleństwo energicznie wyma****e rączkami i nóżkami, piękny widok:-)
 
A oto moja dzidzia z wczorajszego usg ma 4.5 cm dlugosci ;))
 

Załączniki

  • Obraz 019.jpg
    Obraz 019.jpg
    18,6 KB · Wyświetleń: 76
hej :)
ja rowniez wrocilam z usg genetycznego :)
maluszek ma 5,31 cm :)
jego serduszko bije 164 ud/min
z opisu wynika ze mam wszystko prawidlowe, tak tez stwierdzil lekarz.
a powiedzcie mi co to sa te wszystkie oceny ryzyka?
mam tutaj jakies cyferki, ale w ogole mi to nic nie mowi.
Trisomia ? ehh
 
trisomia 21 to zespół Downa
trisomia 18 zespół Edwarda
trisomia 19 zespół Pataua

a te ryzyka to prawdopodobieństwo 1: ..... iluś tam :tak:
 
reklama
Piekne te wasze dzieciaczki, a jak wy się nimi chwalicie to i ja:tak:

Oto zdjęcie z środowego USG, Michaś, no ewentualnie Hania lub Emilka ma na nim 6,5 cm
 

Załączniki

  • dzidzia1.jpg
    dzidzia1.jpg
    13,7 KB · Wyświetleń: 90
Do góry