reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

USG- Marcówki 2010

gaba82 - dziekuje Ci za te informacje, troche sie uspokoilam, bo byc moze zrobie te pozniejsze badania. Na skierowanie nie licze, bo mimo tego ze kazda kobieta w ciazy ma w Polsce ubezpieczenie nawet jak nie ma na nie odprowadzane skladek (tak jest w moim przypadku bo pracuje i ubezpieczona jestem w Norwegii), to ta sluzba zdrowia nie chce isc na reke ludziom takim, bo twierdzi chyba ze ''mam kase'' wiec mam placic..Nie chce mi sie z nimi wyklocac uz o to, ze powinnam miec wszystko robione bezplatnie, wole pojsc prywatnie bez stresow.
 
reklama
wynik jeszcze nie przesądza o tym że dziecko urodzi się chore

Zgadzam się w 100%, czytałam, że jeśli wyniki USG wyjdą źle (za duża przezierność), to i tak jedynie jedno na 50 dzieci urodzi się z zespołem Downa, więc nie ma się co tym tak zamartwiać.
Dlatego życzę Wam wszystkim, żeby Wasze dzidziolki miały piękne, prawidłowe markery chromosonalne:-)
 
Mam pytanie do tych które juz robiły usg genetyczne, czy lekarz je robi przez pochwe czy przez brzuch ??
za tydzień mam ustalony termin bardzo się denerwuję czy będzie ok :szok:
 
mi lekarz robił przez brzuch (pierwszy raz w ciąży)
tzn. najpierw dopochwowo sobie pooglądaliśmy malucha, ale badanie i parametry sprawdzał przez usg na brzuchu
nie wiem, może to ma jakieś znaczenie? ale te najważniejsze badanie robił już przez brzuch
 
hej, ja już po genetycznym i mogę odetchnąć z ulgą;-)
wszystko w jak najlepszym porządku, uufff...

lekarz robił mi dopochwowe, ale ponieważ uparty maluszek nie chciał się odpowiednio obrócić, zrobił usg przez brzuch;-)
 
Jesli chodzi o te badania prenatalne w kierunku ZD, to robi się je w kierunku przygotowania rodziny ale też i możliwości podjęcia decyzji przez rodziców czy chcą urodzić takie dziecko. W Polsce można dokonać terminacji( czyli wczesnego porodu) tylko np. ze względu na ZD chyba do 22 t ciąży:szok:Chociaż niektórzy lekarze odmawiają dokonania terminacji. Mimo tak zaawansowanej ciązy wiele par decyduje się na terminacje ze względu tylko na ZD.
Trudna sprawa i trudny temat. Każdy ma prawo do podjęcia swojej decyzji i musi z tą decycją żyć[/QUOTE]

No ja jednak się nie zgadzam- wykrywam tu pewien błąd logiczny, bo przecież główny zainteresowany jednak nie wyraża zgody na swoje ewentualne usunięcie- czyz nie?:tak:
Ja tez byłam na usg. Mam 39 lat, nie wyraziłam zgody na żadne badania prenatalne
i mam zamiar przyjąć dziecko takie, jakie będzie. Dziecko miało z tego co widziałam nóżki, rączki, główkę , brzuszek, machało rączkami i nóżkami, serduszko biło.
Poprzednie dziecko urodziłam rok temu. Zdrowe.
 
co do formy badania to u mnie te wszystkie pomiary i wymiary robił dopochwowo. dopiero potem było przez brzuch.to podobno zależy też od wielkości dziecka i zaawansowania ciąży-kiedy bedzie lepiej widać a całe badanie trwało ponad 30 minut bo dziecko bardzo się kręciło
 
reklama
Widze że niektóre z młodszą ciążą zrobiły już USG a mnie lekarz ustalił termin na wtorek i będe wtedy miała13 tydz i 2dni :szok: rany żeby nie było za późno
 
Do góry