reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

USG- Marcówki 2010

reklama
No własnie ja też się troszkę martwię bo nie miałam jeszcze tego usg genetycznego.. w sierpniu mi wizyta przepadła bo lekarza wołali do okropnego porodu przez cc.. i teraz mam wizytę 8 wrzesnia:tak:Mój lekarz to wogóle nie wspominał o takim usg:eek:
 
Mi też nic nie powiedział chociaz wydaje mi się że powinien bo mam 31 lat, sama powiedziałam że chce zrobić, jestem umówiona u innego ginia bo nie każdy robi takie usg.
Może ze względu na twój wiek uznał że nie potrzebne? mnie wkurzyło że mnie nie powiadomił o takiej możwości gdyby nie net to nie miałabym robionego :wściekła/y:
 
Sagita a to USG genetyczne nie jest w standardzie? bo cos tak dziewczyny wczesniej mowimy.
Mi lekarz tez jako tako nie powiedzial ze "daje Pani skierowanie na Usg GENETYCZNE".
powiedzial tylko ze mam zrobic usg w 12 tygodniu...

hmm...
 
Chodzę prywatnie do lekarza- połoznika (mój nie potrafi takiego badania zrobić), więc nie wiem czy w standardzie jest w przychodniach:eek: może faktycznie skoro powiedział że trzeba zrobić w 12 tygodniu USG to własnie o to badanie mu chodziło , zadzwoń tam gdzie jesteś umówiona i zapytaj jakie będą ci usg robić czy zwykłe czy genetyczne
 
Sagita a to USG genetyczne nie jest w standardzie? bo cos tak dziewczyny wczesniej mowimy.
Mi lekarz tez jako tako nie powiedzial ze "daje Pani skierowanie na Usg GENETYCZNE".
powiedzial tylko ze mam zrobic usg w 12 tygodniu...

hmm...


Ja chodzę z parogramu ZMiJ i też nie nazywa się to genetyczne tylko normalnie usg bo zazwyczaj osoby ktore robią usg wiedzą ze jesli 12tc to usg genetyczne muszą zrobić!! i jeśli masz skierowanie to napewno jest to usg genetyczne bo w ciąży najwazniejsze są 3 usg i te pierwsze jest właśnie w 12tc więc muszą ci zbadać przezierność , przegrodę nosową :-)


W pt rozmawialam z dziewczyną w przychodni i sie jej pytam czy miala usg genetyczne a ona na to ze nie jest grupie ryzyka czyli 30-35lat i ze nie miala!! Ja w szoku bo jest w 15tc i się pytam czy miala zbadaną przeziernośc a ona TAK i nawet nie wiedziala ze to genetyczne bo nic takiego nie miala napisanego na skierowaniu!! wiec wydaję mi sie ze skoro masz usg w 12tc to pewnie to usg genetyczne:-)
 
reklama
Do góry