reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

USG- Marcówki 2010

ja właśnie wracam z usg gen. i odetchnęłam z ulgą bo wszystko ok.
słyszałam też bicie serduszka, aż mi łzy popłynęły ze szczęścia..
mój Darek pierwszy raz na żywo widział usg i marudził, że mało wyraźne:eek:, chyba się spodziewał że będzie jak kamerą hehehe:-D ale Maleństwo machało nóżkami i tatuś mógł sobie to zobaczyć
pozdrawiam Was serdecznie i trzymam kciuki by wszystkim badanie wyszło ok.
 
reklama
Zastanawia mnie to, czy wykrycie np zespołu Downa w życiu prenatalnym ułatwia jego leczenie, słowem- czy robi się to badanie po to by leczyć dziecko juz w ciąży czy po to żeby mamusia mogła podjąć decyzję o zabiciu dziecka dopóki jest to dozwolone?
 
Zastanawia mnie to, czy wykrycie np zespołu Downa w życiu prenatalnym ułatwia jego leczenie, słowem- czy robi się to badanie po to by leczyć dziecko juz w ciąży czy po to żeby mamusia mogła podjąć decyzję o zabiciu dziecka dopóki jest to dozwolone?
Mi sie wydaje, że dlatego je robią by przygotować rodziców psychicznie do tego.
 
Zastanawia mnie to, czy wykrycie np zespołu Downa w życiu prenatalnym ułatwia jego leczenie, słowem- czy robi się to badanie po to by leczyć dziecko juz w ciąży czy po to żeby mamusia mogła podjąć decyzję o zabiciu dziecka dopóki jest to dozwolone?
Poza możliwością przerwania ciąży (chociaż nie wiem czy zespół downa akurat kwalifikuje do aborcji), wiedza o chorobie dziecka pozwala rodzicom się przygotować na jego przyjęcie, dokształcić, uniknąć szoku po porodzie i wybrać do porodu odpowiedni szpital, który zapewni choremu dziecku opiekę zamiast go przewozić na oiom w innej placówce albo nawet w innym mieście.
 
Mam pytanie dziewczyny, te testy PAPA zlecaja wtedy kiedy w rodzinie byl jakis przypadek tych chorob, jak daleka rodzina sie pod to zalicza?

Gaba82 - moze Ty wiesz, bo pisalas ze w rodzinie ktos jest chory.
Moj M. ma chora na zepol Downa kuzynke, czy powinnam byc skierowana na te testy? Nikt mnie o nich nie powiadomil, cos sama kiedys czytalam, ale myslalam ze corka brata babci dziecka raczej ''daleko'' jest w rodzinie, a jednak to ta sama krew po trochu ;/
 
Mam pytanie dziewczyny, te testy PAPA zlecaja wtedy kiedy w rodzinie byl jakis przypadek tych chorob, jak daleka rodzina sie pod to zalicza?

Gaba82 - moze Ty wiesz, bo pisalas ze w rodzinie ktos jest chory.
Moj M. ma chora na zepol Downa kuzynke, czy powinnam byc skierowana na te testy? Nikt mnie o nich nie powiadomil, cos sama kiedys czytalam, ale myslalam ze corka brata babci dziecka raczej ''daleko'' jest w rodzinie, a jednak to ta sama krew po trochu ;/
Ja też nie zostałąm o tym powiadomiona, sama musiałam lekarce powiedzieć i ja wypytać i dopiero dala mi skierowanie. Mojego M ciocia ma ZD i dlatego dostałam skierowanie.
Jesli chodzi o te badania prenatalne w kierunku ZD, to robi się je w kierunku przygotowania rodziny ale też i możliwości podjęcia decyzji przez rodziców czy chcą urodzić takie dziecko. W Polsce można dokonać terminacji( czyli wczesnego porodu) tylko np. ze względu na ZD chyba do 22 t ciąży:szok:Chociaż niektórzy lekarze odmawiają dokonania terminacji. Mimo tak zaawansowanej ciązy wiele par decyduje się na terminacje ze względu tylko na ZD.
Trudna sprawa i trudny temat. Każdy ma prawo do podjęcia swojej decyzji i musi z tą decycją żyć
 
Dziekuje za odpowiedz gaba82. Bede w Polsce w 15 tygodniu ciazy, to chyba za pozno na robienie tego testu?

Przepisze Ci co ja mam na skierowaniu:
"WYKONYWANE OZNACZENIA
11-13(+6dni)tydzień ciąży- TEST PAPA
15-17(+6dni)tydzień ciąży- TEST POTRÓJNY
11-17(+6dni)tydzień ciąży- TEST ZINTEGROWANY"
To tak w skrócie;-) Tam było tego więcej. Ja mam skierowanie na ten pierwszy, TEST PAPA. Ale idź i powiedź ginekologowi, moż e da Ci skierowanie na te późniejsze badania:tak:
 
reklama
ja wczoraj miałam usg genetyczne i zwielką ulgą i radością piszę że wszystko jest ok. dziecko miało zbadaną przezierność karkową, mierzoną długość kości nosowe i długości kończyn, wielkość główki.było słuchanie i mierzenie bicia serca.dostałam wyniki , zdjęcia i filmik na płytce z usg. w domu juz z resztą rodzinki oglądaliśmy dzidziusia, bardzo ruchliwego i słuchalismy serduszka-to najbardziej podobało się mojej Olce:)
przed badaniem miałam stracha tym bardziej że pierwsze miesiące były trudne i ciąża została określona jako zagrożona.teraz jestem spokojniejsza i trzymam kciuki za wszystkie dziewczyny które jeszcze czekają.

nie przeczytałam jeszcze Waszych wszystkich wypowiedzi ale tych kilkanaście ostatnich tak i co do wykrycia zespołu downa to uważam że to raczej po to żeby rodzice mogli się psychicznie przygotować ale tak jak mówił mi lekarz wynik jeszcze nie przesądza o tym że dziecko urodzi się chore,więc nadal nalezy byc dobrej myśli i cieszyć się ciążą i szczęściem jakie daje maluszek
 
Do góry