reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

USG- Marcówki 2010

my tez po badaniach :-D myszka ma 6,5cm i całe pół godziny machała rękami, i "rzucała" brzuszkiem... hehe lekarz już nie miał siły bo chciał złapać dzidziusia bokiem, a on cały czas na nas patrzył albo się wypinał :-) ale wreszcie zbadał to co miał zbadać; to za karczkiem ma 1,4 i to wsio ok :tak:
następne badania to może już będzie wiadomo czy to NiuniA czy drugi NiuniEK :cool:
 
reklama
Ja jestem w czternastym tygodniu i dziś miałam to badanie usg. Z dzidzią wszystko ok :) Moje maleństwo miało 1,6 tego czegoś z karkiem związanego :) a wielkość maleństwa to 7,5 cm :)
 
U nas te badania wykazały że z dzidzią też ok. ;-)
Nasz bobas też miał 1,6 od tego karku. A mierzyło: prawie całe 8 centymetrów. Poprostu po tych badaniach pękałam z dumy. :-D:tak:
 
Ja również dołączam się do szczęśliwych mamusiek po UGG połówkowym:-)serducho 159ud/min, przezierność 1,5mm, dzidziuś ma 58mm, żołądek i kość nosowa na miejscu:-)bardzo się denerwowałam, ale wszystko ok. Czekamy teraz na wynik testu PAPPA, ale już nie denerwuję się tak bardzo:-)MAM ZDROWE DZIECKO!!!!nareszcie mogę zacząć się cieszyć:-)
 
Co to jest test pappa? :sorry:

Znalazłam takie chyba dośc przystępne wyjaśnienie:
"Test PAPP-A jest wykonywany między 11 a 13 tygodniem ciąży i polega na pobraniu małej ilości krwi matki, w której oznacza się białko ciążowe A (PAPP-A) i wolną podjednostkę beta gonadotropiny kosmówkowej (f beta-HCG), oraz oznaczeniu parametrów ultrasonograficznych płodu (przezierności karkowej). Jest testem odpowiednim dla pacjentek w każdym wieku. Służy głównie jako badanie przesiewowe w kierunku zespołu Downa, Edwardsa i Patau u płodu. Nie wykrywa wad centralnego układu nerwowego (CUN). Na podstawie jego wyniku zostaje wyodrębniona grupa kobiet ciężarnych, u których ryzyko zespołu Downa u płodu jest podwyższone i którym zaleca się wykonanie testu diagnostycznego - amniopunkcję

Test PAPP-A jest badaniem prenatalnym o najwyższej czułości wykrywania zespołu Downa.
Jego czułość wynosi prawie 90% - co oznacza, że wykrywanych jest 9 na 10 płodów chorych".

Nie ma obowiązku wykonywania tego badania, ale mój gin mówił, że każdy lekarz ma obowiązek poinformowac o nim swoja pacjentkę.
 
reklama
moje genetyczne jutro - zazdroszczę tym mamusiom, które już odetchnęły z ulgą, ale bardzo się cieszę, że u was wszystko w porządku:-)


pozdrawiam
 
Do góry