reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

USG lipcowych fasolek i wizyty kontrolne :)

Olyv gratuluje z calego serca, tymbardziej, ze mamy termin na ten sam dzien ;-)
a kiedy masz polowkowe? ja za 16 dni dopiero... :-(
 
reklama
Gratuluję wszystkim uświadomionym mamusią! ;-) Kurcze jak ja bym już chciala wiedzieć kto się chowa z moim brzuszku :-p
 
Olyv gratuluje z calego serca, tymbardziej, ze mamy termin na ten sam dzien ;-)
a kiedy masz polowkowe? ja za 16 dni dopiero... :-(

Na połówkowe jestem umówiona na pod koniec marca dopiero - tak ok 22-23TC bo ponoć najlepiej widać szczegóły. Dokładną datę będę znała 3 marca :-). Chyba będę jako ostatnia :confused:
 
u mnie prawdopodobnie DZIEWCZYNKA:-):-):-) ale muszę jeszcze potwierdzić na następym usg,bo ja taki niedowiarek jestem:-)
 
ewa81 mnie gin powiedział, że ta glukoza to po 24 tyg jak nic nie pokręciłam of course:-) a ochydne że to jest to też słyszałam:tak:
 
ja pamietam badanie cukru z pierwszej ciazy najpierw pobieraja probke nastepnie pije sie glukoze(takie sobie) potem trzeba siedziec chwile przed powtórnym pobraniem krwi i faktycznie o malo nie wykrecilam orla ale mialy mnie caly czas na oku wiec nic sie nie stalo. tu gdzie mieszkam teraz nie wykonuje sie tego badania jak z reszta wiekszosci wymaganych w Pl

mi toxo wyszlo ujemne i beda miec to pod kontrola. czy poza unikaniem kotow jest cos jeszcze na co trzeba uwazac??

za pierwszym razem milam badanie krwi i moczu i zrobili mi grupe, toxo zóltaczki b i c, syphillis, rózyczka i hiv.
a przy kazdej kolejnej wizycie biora probke z palca i sprawdzaja HB i zelazo a mocz to tylko mocza taki pasek i w zaleznosci jak sie zabarwi to cos wychodzi lub nie.
a i usg jest tu tylko jedno polowkowe i ewentualnie jak jest wskazanie do powtorzenia to robia jeszcze raz.
musze przyznac ze tu w Norwegii maja zupelnie inne podejscie do ciazy i jej prowadzenia niz w Pl a mam porownanie bo pierwsza prowadzilam i rodzilam w kraju. dodam ze od poczatku nie mialam do czynienia z ginekologiem, wszystko prowadzi lekarz ogolny i ewentualnie położna.
 
Ostatnia edycja:
Witam was kochane:-) Ja jestem juz po usg, z dzidzia wszystko wporzadku no i bedzie kolejna kobitka w rodzinie:-). Tylko jedno mnie martwi:-( jak narazie mam lozysko przodujace, polozna twierdzi ze powinno sie cofnac przed porodem. Nastepne usg mam za 2 miesiace i wtedy stwierdza czy sie cofnelo czy nie.Jak bedzie w tym samym miejscu to czeka mnie cesarka:-(
 
reklama
olyw,evelad, ninia79 gratuluje córeczek;-)

ninia może się cofnie, bądź dobrej myśli. A jak nie cofnie to maluszek z okrągłą główką przyjdzie na świat:tak:niektóre dziewczyny sobie chwalą a niektóre wręcz wolą cesarkę.Ja rodziłam naturalnie i teraz też będę mam nadzieję ale jesli będzie trzeba to trzeba.
 
Do góry