reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

U lekarza

reklama
Słodziaki z tych waszych dzieciów:)
Fajnie że macie takie zdjęcia na pamiątkę:( ja niestety nie posiadam takich zdjec a szkoda:)

Cieszy jak sie czyta, że wszystkie wizyty udane i jest w porządku:)
 
Kwasia- no chlopak jak sie patrzy hihi;-) super foteczki:)
Poli- mi w szpitalu kazano przyjsc na badanie polowkowe 30 pazdziernika, to dopiero jest pozno.
Oczywiscie ide prywatnie w przyszlym tygodniu- 30.X to juz bedzie 25tydzien to jakie to polowkowe?
 
Stópka przepiękna!

Widzę, że temat połówkowych na tapecie.
Ja na takowe jadę 3 października, ale na całe szczęście mam je w ramach refundacji na NFZ.
Z tym, że muszę jechać kawałek, bo aż do Tych (ode mnie to jakieś 80 km).
czy mi się wydaje, czy któraś z lutówek była z tych(ów)?
 
Przepraszam ale muszę cię poprawić do Tychów nie do Tych :-)
Tak ja tu sobie mieszkam. Gdzie będziesz miała te połówkowe?
Skąd jesteś jeśli można wiedzieć
 
Ja jestem nie doinformowana- o co chodzi z tymi badaniami połówkowymi? Co to jest po co kiedy sie je robi i czy każdy takie ma? proszę mnie oświecić bo w tej kwestii to ciemnogród zapanował u mnie.
lekarka o niczym takim nie wspominała:(
 
Aniołeczek - połówkowe usg służy ocenie rozwoju dziecka i pozwala wykryć ewentualne wady anatomiczne, dzięki temu już na tym etapie można dziecko leczyć lub przygotować się na taką ewentualność zaraz po porodzie. Lekarz przygląda się uważnie wszystkim organom, mierzy kończyny i ocenia stan łożyska. A badanie wykonuje się właśnie w połowie ciąży stąd nazwa (do 22 tygodnia chyba, może nieco później). W mojej przychodni mają stary sprzęt, więc kierują pacjentki gdzie indziej, ale lekarz powinien o tym wspomnieć. Kiedy masz zaplanowana najbliższą wizytę?
 
reklama
Sylwia ja jestem z Zabrza, ale z samej końcówki, prawie pod Bytom :-)
Za błąd przepraszam! Ale pewnie nie jestem pierwsza i nie ostatnia, która źle odmienia Wasze miasto.
Jeżdżę do TychÓW do bodajże SonoMEDU czy jakoś tak. Dr Zieliński wykonywał mi pierwszą część badań prenatalnych i drugą też będzie.
Generalnie do lekarza chodzę do Przyszowic (kierunek Gliwice) do dr Patrycji Fiegler-Rudol. Ona pracuje w szpitalu w Zabrzu na Traugutta, a tam zamierzam porodzić mojego pierworodnego (oczywiście w towarzystwie małżonka) :-D

Aniołeczek
tak jak Agisan napisała, badanie to wykonuje się mniej więcej w połowie ciąży z tym, że do tego potrzebny jest dobry sprzęt. Ja mam połówkowe połączone razem z drugimi badaniami prenatalnymi (stąd mowa o refundacji).
 
Do góry