reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

terminy i wyniki badań/USG

Ja tez już po wizycie po 5 tygodniach przerwy bo lekarz był na dłuuugim urlopie. No i przez te 5 tygodni trochę się narobiło, rozwarcie na 2 cm i szyjka bardzo miękka jak to gin obrazowo wyjaśnił "rozlazła":baffled:. Tak że od wczoraj zakaz wszelkich robót, spacerów (a ja codziennie po 6 - 8 km sobie spacerowałam) , walizka spakowana ma czekać przy drzwiach, do tego fenoterol 4 x dziennie i modlic się o każdy kolejny dzień, ale i tak lekarz przewiduje, że wytrzymam a raczej moja szyjka max 4 tygodnie :sorry2:. Na szczęście junior zdrowy i pięknie rośnie (2098 g.) :-) - a ja uparta jestem i mam zamiar do 40 tygodnia wytrzymać choćbym miala te tygodnie w pozycji horyzontalnej spędzić.
 
reklama
Sylaba kochana to koniec spacerków, teraz tylko kanapa, tv i ewentualnie BB:tak: Jesteś dzielna dziewczynka skoro mówisz, że do 40 tyg. wytrzymasz- życzę Ci tego z całego serca! A dzidzię masz już ponad 2 kg:-) ale ładnie rośnie.
 
duże te wasze dzieciaki moja córcia to chyba rzeczywiście dolna granica normy :sorry2:przez to niby wychodzi mi teraz troche późniejszy termin ale ja myślę że urodzi się mniej więcej w terminie z om tylko będzie troche mniej ważyć
wczoraj na tym usg pani doktor powiedziała mi też że pępowiny jest bardzo dużo ale na szczęście przed dzidziusiem a nie koło szyjki
położenie główkowe i to już też się raczej nie zmieni bo dziecko jest juz duże i z każdym tygodniem jest już coraz mniej prawdopodobne że się przekręci
 
Ja stara panikara dorwałam jednak dzisiaj mojego gina w szpitalu i pozwolił mi przyjechać, rozumie, że jestem na końcówce i wolę nawet przesadzac niż olac jakieś objawy.
Zbadał mnie. Mała w tydzien przybyła 200 g. SZOK
Waży już 2 kg !!!! Jeju ona chyba nie ma zamiaru ważyć 3500 kg co?
icon_smile.gif
icon_biggrin.gif

Szyjka dalej długaśna 4 cm, wód dużo, wszystkie wymiary odpowiednie.
Położenie dalej miednicowe.
Zrobił mi ktg i żadnych nieprawidłowości nie ma. Położna do lekarza "OOO będzie Pan miał cięcie u Pani", a on "Że niewiadomo, może mała jeszcze stanie na głowie"
icon_biggrin.gif


W weekend rozkładam łóżeczko z mężulem AHHHHH.



hej

ja też prawdopodobnie będę miała cesarke mój maluszek od "samego początku" ułożony miednicowo jakoś nie chce "chodzić" do góry głową. ja już się trochę z tym oswoiłam. ale napewno wolałabym rodzić naturalnie.:-)
 
Ja tez już po wizycie po 5 tygodniach przerwy bo lekarz był na dłuuugim urlopie. No i przez te 5 tygodni trochę się narobiło, rozwarcie na 2 cm i szyjka bardzo miękka jak to gin obrazowo wyjaśnił "rozlazła":baffled:. Tak że od wczoraj zakaz wszelkich robót, spacerów (a ja codziennie po 6 - 8 km sobie spacerowałam) , walizka spakowana ma czekać przy drzwiach, do tego fenoterol 4 x dziennie i modlic się o każdy kolejny dzień, ale i tak lekarz przewiduje, że wytrzymam a raczej moja szyjka max 4 tygodnie :sorry2:. Na szczęście junior zdrowy i pięknie rośnie (2098 g.) :-) - a ja uparta jestem i mam zamiar do 40 tygodnia wytrzymać choćbym miala te tygodnie w pozycji horyzontalnej spędzić.


ja w tej pozycji już drugi tydzień spędzam - jest to dla mnie koszmar bo jestem osobą aktywną fizycznie - ale czego cłowiek nie zrobi dla własnego dziecka...??? szyjka rozwarta na 1,5 cm a mały ułożony miednicowo:szok: Jutro zaczynam 33 tydzień wiec jeszcze trochę czasu sobie poleże
 
sylaba to ładnie leż
chyba jako jedyna napisałaś że chcesz dotrwać do 40 tc :-)
większość z nas chyba jednak liczy chcąc lub czasami ne chcąc na wcześniejsze rozwiązania
lekarze mówią że do 36 to wcześniaki w 37 tc dzidzia jest już donoszona i w pełni gotowa do samodzielnego życia ale po coś trwa ta ciąża 40 tyg i jak się uda to niech sobie tyle siedzą dzidziolki:tak:
 
hej

ja też prawdopodobnie będę miała cesarke mój maluszek od "samego początku" ułożony miednicowo jakoś nie chce "chodzić" do góry głową. ja już się trochę z tym oswoiłam. ale napewno wolałabym rodzić naturalnie.:-)

Ja z jednej strony się cieszę, że może będzie CC, bo boję się bólu, ale po CC też jest mega ból i dziecka się nie dostaje na noc przez pierwszy dzień, albo i dwa....

Sama nie wiem co bym chciała.
Na pewno chcę dziecko, ale nie chcę bólu :-D :-D
 
Sylaba, powodzenia!!! na pewno dotrwasz!!!
Ola, patrz, ja też chcę dzidzię a nie chcę bólu :)))) I jeden poród i drugi do łatwych przeżyć nie należy, ale liczy się zdrowie nasze i naszych maluszków. Damy radę!!! czy siłami natury czy przez cc :)))))
 
sylaba trzymaj się, jest nas coraz więcej na fenoterolu i ze skracającymi się szyjkami, ale nie powiedziane jest że urodzisz wcześniej. Czasem zdarza się że nawet po terminie. Moja siostra odstawiła fenoterol w 38 tygodniu a urodziła w 42 :)) a miała już rozwarcie 2 cm od 36 tc
olica moja siostra miała cesarkę i na noc jej wzięli dzidzi, ale na drugi dzień już spacerowała po korytarzu, więc to zależy od organizmu. Czasami po sn gorzej niż po cc a czasmi odwrotnie.
 
reklama
sylaba to ładnie leż
chyba jako jedyna napisałaś że chcesz dotrwać do 40 tc :-)
większość z nas chyba jednak liczy chcąc lub czasami ne chcąc na wcześniejsze rozwiązania
lekarze mówią że do 36 to wcześniaki w 37 tc dzidzia jest już donoszona i w pełni gotowa do samodzielnego życia ale po coś trwa ta ciąża 40 tyg i jak się uda to niech sobie tyle siedzą dzidziolki:tak:
o a ja myślałam, ze w 38. Fajnie, coraz blizej :-)

sylaba trzymaj się, jest nas coraz więcej na fenoterolu i ze skracającymi się szyjkami, ale nie powiedziane jest że urodzisz wcześniej. Czasem zdarza się że nawet po terminie. Moja siostra odstawiła fenoterol w 38 tygodniu a urodziła w 42 :)) a miała już rozwarcie 2 cm od 36 tc
olica moja siostra miała cesarkę i na noc jej wzięli dzidzi, ale na drugi dzień już spacerowała po korytarzu, więc to zależy od organizmu. Czasami po sn gorzej niż po cc a czasmi odwrotnie.
czytałam,z e zalecane est wstanie najdalej dobę po cc i dużo ruchu.
W październikowym "Twoim dziecku" ma być wszystko o cc. Juz powinno być w kioskach.
 
Do góry