reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

terminy i wyniki badań/USG

wlasnie wrocilam od poloznej. zalamka. dziecko w ciagu 3 tyg przytylo prawie kilogram. wedlug mnie jest 32 tydz, wedlug nich 31 a dziecko wazy 2350g.
mamy tu takie wykresy, sa 3 linie z szacowana waga, niska, srednia i wysoka, moje dziecko jest powyzej lini z waga wysoka.
wysylaja mnie tak na wszelki wypadek na test na tolerancje glukozy jutro. pytalam sie od jakiej wagi urodzeniowej w uk przewiduje sie cesarke i dowiedzialam sie, ze tu sie nie planuje zawczasu, ewentualnie jak porod bedzie sie przeciagal i dziecko utknie to wtedy moga zadecydowac o cc.:wściekła/y:
normalnie niewiem czy mam sie wkurzac czy plakac:crazy:
no rzeczywiście dzidzi troche duże, a jak pozostałe parametry?? nic nie napisąłaś..
.. a nie robiłaś wcześniej testu obciążenia glukozą?
 
reklama
nie, tutaj nie robia wszystkim tylko wtedy, gdy np rodzice twoi maja cukrzyce i to jeszcze leczona insulina, albo gdy poprzednie dziecko mialo duza wage urodzeniowa.

nie znam innych parametrow bo to nie na podstawie usg tylko wysokosci brzucha
 
nie, tutaj nie robia wszystkim tylko wtedy, gdy np rodzice twoi maja cukrzyce i to jeszcze leczona insulina, albo gdy poprzednie dziecko mialo duza wage urodzeniowa.

nie znam innych parametrow bo to nie na podstawie usg tylko wysokosci brzucha

:szok::szok::szok:położna ustaliła wagę dziecka napodstawie wysokości brzucha????????????????? no to szamanka chyba jakaś!!!!!!!! natychmiast przestań się przejmować:cool2: a że badania Ci zrobią dodatkowe to super!
 
:szok::szok::szok:położna ustaliła wagę dziecka napodstawie wysokości brzucha????????????????? no to szamanka chyba jakaś!!!!!!!! natychmiast przestań się przejmować:cool2: a że badania Ci zrobią dodatkowe to super!
też się zastanawiałam niby na jakiej podstawie to się da tak określić?? no bo przecież wysokość brzucha o niczym nie świadczy a już na pewno nie zależy to od naszego wzrostu czy wagi. Dziwne tam mają zasady. Mój gin mi nigdy o wadze nic nie mówił bo nie zawsze sprawdzał wszystkie parametry wzrostu dzidzi a to chyba na tej podstawie obliczają :))
 
wlasnie wrocilam od poloznej. zalamka. dziecko w ciagu 3 tyg przytylo prawie kilogram. wedlug mnie jest 32 tydz, wedlug nich 31 a dziecko wazy 2350g.
mamy tu takie wykresy, sa 3 linie z szacowana waga, niska, srednia i wysoka, moje dziecko jest powyzej lini z waga wysoka.
wysylaja mnie tak na wszelki wypadek na test na tolerancje glukozy jutro. pytalam sie od jakiej wagi urodzeniowej w uk przewiduje sie cesarke i dowiedzialam sie, ze tu sie nie planuje zawczasu, ewentualnie jak porod bedzie sie przeciagal i dziecko utknie to wtedy moga zadecydowac o cc.:wściekła/y:
normalnie niewiem czy mam sie wkurzac czy plakac:crazy:
u mnie też wyszło powyżej tej najwyższej kreseczki i też mam badanie glukozy zalecone

Kurczę, to faktycznie jakoś dużo....
Czy można gdzieś znaleźć w necie te wykresy? Wiesz jak to sie nazywa lub gdzie tego szukać? Chciałabym moja Małą sprawdzić - wiem ile ważyła w 29tyg

mary ten wykres masz w ztej zielonej książce szpitalnej którą musisz nosić przy sobie...
tam krzyżykiem powinnaś mieć zaznaczone....
 
kam, ale twoj brzuch jest ledwo widoczny?:szok:jak ci moglo wyjsc powyzej?:szok:
no tak mam... heh..
na początku mi ustalili termin na 23.11 a teraz jak mi dali kartkę usg to wyszło że dzidzia jest duża i wg tyg jak wyliczyłam miałam tam napisane z dnia 23.09 że jestem w 23t5d więc wyliczyłam wg tego terminu że miałaby się urodzić na 06.11:sorry:
no i nawet lekarka się zdziwiła że mam takie duże dziecko...
i pytała czy mój partner jest wysoki.... bo to może po nim... po mnie raczej nie bo mam 167cm;-)
i sama mi powiedziała że z 10 dni wcześniej może się urodzić....



więc wg tej ostatniej daty jestem w 35t3d w dniu dzisiejszym...
 
no tak mam... heh..
na początku mi ustalili termin na 23.11 a teraz jak mi dali kartkę usg to wyszło że dzidzia jest duża i wg tyg jak wyliczyłam miałam tam napisane z dnia 23.09 że jestem w 23t5d więc wyliczyłam wg tego terminu że miałaby się urodzić na 06.11:sorry:
no i nawet lekarka się zdziwiła że mam takie duże dziecko...
i pytała czy mój partner jest wysoki.... bo to może po nim... po mnie raczej nie bo mam 167cm;-)
i sama mi powiedziała że z 10 dni wcześniej może się urodzić....



więc wg tej ostatniej daty jestem w 35t3d w dniu dzisiejszym...
ale tobie to powiedzieli z usg a nie z brzucha??
 
a powiedz mi banana jak masz ten wykres to na dole jest zaznaczony tydzień ciąży tak? a z boku w górę jest podana waga ??
dobrze na to patrzę?? bo chcę odczytać ile wagi ma moje dziecko wg nich ale się nie znam :sorry:
a sama chciałabym zobaczyć jaką wagę ma moja niunia
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry