reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

In vitro 2024 - refundacja

O sprawy spadkowe warto zadbać jeszcze za życia i spisać testamenty 🙈 no ale zakładając, że mąż umiera, a nie posiada dzieci to wtedy połowa jego majątku przechodzi na żonę, a połowa na rodziców. Jeśli dziecko się jeszcze nie urodziło w chwili śmierci no to nic nie odziedziczy chyba co 🤔
No właśnie w sytuacji gdy kobieta jest w już w ciąży czy naturalnej czy z ivf to dziecko jest traktowane jako nasciturus czyli dziecko poczęte i dziedziczy jeśli urodzi się żywe. Ale tu nie mam pojęcia, zaciekawiło mnie to jak to wygląda, gdy po kobieta podejdzie do transferu jak to jest traktowane jak prawo traktuje zarodki w takiej sytuacji🤔
 
reklama
No właśnie w sytuacji gdy kobieta jest w już w ciąży czy naturalnej czy z ivf to dziecko jest traktowane jako nasciturus czyli dziecko poczęte i dziedziczy jeśli urodzi się żywe. Ale tu nie mam pojęcia, zaciekawiło mnie to jak to wygląda, gdy po kobieta podejdzie do transferu jak to jest traktowane jak prawo traktuje zarodki w takiej sytuacji🤔
No w sumie w teorii zarodek poczęty przed śmiercią choćby się urodziło dziecko 5 lat pozniej😅
 
U nas też! Pytaliśmy o to na początku i chodzi o zgody i fakt, że facet też może zmienić zdanie.

Podobno przed laty zdarzały się w Polsce oszustwa na zasadzie, że związek się rozpadał, a babka chciała faceta zrobić na dziecko, a że mieli mrozaki to robiła transfer. Zdarzało się też tak, że facet "podpisywał" dokumenty w domu, a tak naprawdę babka podrabiała podpis, albo przychodziła z innym facetem do kliniki, nikt nie weryfikował dowodu osobistego, więc udawało się okiwać system. Także teraz sprawdzają wszystko sto razy.

Ale nasza klinika zgodziła się przy jednym transferze na podpisanie zgód dwa dni przed transferem i mogłam pojechać sama.
U mnie nie 😀musiał być przy podpisywaniu dokumentów bo u nas się podpisuje doksy jak lekarz ustawia dzień transferu 😀czyli teraz 5 lipca podpisywaliśmy dokumenty a transfer 10 lipca .na transfer mogłam jechać sama bo tylko w rejestracji sprawdziła dowód mój i zaznaczyła że jestem i tyle. 😃
 
Wcale mnie to nie dziwi. Nawet ostatnio na jednej z grup FB babka pisała, że chciałaby sobie zrobić transfer, bo ma mrozaczki ale z mężem się rozwodzi i mąż nie chce już podchodzić do ivf. Pytała jak i czy da się to zrobić żeby np. za niego podpisała 🙈 albo inna laska też o to pytała bo jej facet powiedział że potrzebuje czasu przed ponownym podejściem a ona nie chce czekać i by chciała w tajemnicy przed nim podejść.
Teraz przy podpisaniu dokumentów muszą być razem i muszą się podpisywać przy lekarzu. My na tablecie się podpisywaliśmy.
 
O właśnie, partner może być w trakcie transferu na sali zabiegowej? Myślałam że takie coś tylko w Ameryce XD a u nas jednak partner czeka w innej sali ?
Może wejść. To normalny zabieg wygląda jak badanie usg, u mnie trwało wejście do gabinetu i wyjście z kliniki z 10 minut 😀u mnie się nie leży z nogami w górze jak po inseminacji 😀
Także mąż może wejść trzymać za rękę a na usg lekarz pokazuje w którym miejscu jest ta „rurka” i że teraz podaje zarodek. I taka biała plamka się pojawia 😀
 
Może wejść. To normalny zabieg wygląda jak badanie usg, u mnie trwało wejście do gabinetu i wyjście z kliniki z 10 minut 😀u mnie się nie leży z nogami w górze jak po inseminacji 😀
Także mąż może wejść trzymać za rękę a na usg lekarz pokazuje w którym miejscu jest ta „rurka” i że teraz podaje zarodek. I taka biała plamka się pojawia 😀
to tak samo mój był przy IUI i widział moment "strzału" spermy do macicy na usg :D taka biała łuna :D
 
reklama
Do góry