reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

terminy i wyniki badań/USG

2600??? mój dziedzic półtorej tygodnia temu ważył 1,7kg! teraz pewnie z 2.... termin mamy bardzo podobny - mam na 13 (suwaczek jest ustawiony na 23)....

nogi to w miare normalnie golę, ale na swoje bikini to aż boję się spojrzeć :-p
ja się zastanawiam ile waży moja dzidzia... skoro jest duża....;-)


a poza tym dziewczyny gratuluję dobrych wyniczków ...
:tak:
 
reklama
Anja ja chyba nie chciałabym po 2godz iśc do domu. Chociaż jedną dobę w szpitalu. No ale Ty chyba nie masz wyboru.
Co to masażu szyjki to też doskonale wiem co to jest i jak boli. Zdecydowanie gorsze od skurczy:eek: i nikt mnie nie pytał czy chcę:crazy: No ale fakt długo szyjka nie chciał mi się rozwierac a po tym był postęp. :confused2:

Ja też wczoraj na wizycie. Wyniki mam jakbym w ciązy nie była, nawet anemia zniknęła :tak: I już nie będę miec żadnych badań. Dzidzia zdrowa, waży około 2300g, teraz wbiłyście mi klina czy nie za mało, ale patrząc, że dziewczynka czyli z reguły mniejsze się rodzą (choc są wyjątki) no i ma jeszcze 5 tygodni aby urosnąc. Mój gin też twierdzi że kolejne dzieci rodzą się mniejsze, nie mam doświadczenia zobaczyny.
Nie zależy mi żeby ważyła 4000g, Adasia rodziłam 3900 i chyba wolę mniejsze dzieci rodzic:sorry:
Ilośc wód prawidłowa, łożysko wysoko. Do 15 października mam zażywac Fenoterol, potem po pół tabletki dziennie odstawic (mam dawkę 4 x 1/2tabl/dzień). przedostatnią wizytę mam 22 paź i wtedy dostanę zwolnienie aż do porodu, a jak nie urodzę wcześniej to ostatnia wizyta w dniu terminu - 10 listopada.
 
boze, wy macie tyle badan, ciagle jakies usg, pelno tabletek, o ktorych nawet nie slyszalam, a u nas, badanie moczu na kazdej wizycie,pomiar cisnienia i sluchanie serca dzidzi, od czasu do czasu krew nam pobiora.:eek: 2 usg w ciagu ciazy. jak zapytalam lekarza o wage plodu w 21 czy 22 tyg powiedzial,ze jeszcze za wczesnie na takie spekulacje i wogole patrzyl na mnie jakbym sie z choinki urwala. popatrzyl na wyniki, stwierdzil,ze waga w normie, zelazo super, zmienil termin z 26 list na 1 gru( niewiem na jakiej podstawie, bo podczas usg w 20tyg pytalam czy wymiary sie zgadzaja z tyg i kobieta potwierdzila, a on zmienil na podstawie tego samego zdjecia) i do widzenia 26 listopada

jakby nie to forum to nic bym nie wiedziala o jakis szyjkach(dalej nie wiem, jaka jest prawidlowa dlugosc) , przedwczesnych rozwarciach i przodujacych lozyskach. z lekarstw to paracetamol i ewentualnie gaviscon czy rennie na zgage. badan ginekologicznych zero. niewiem czy sie cieszyc z tego czy martwic
 
Ostatnia edycja:
u nas jest tak samo więc się nie przejmuj...
ale ja chodzę jeszcze prywatnie do polskiego gina:tak: żebym była pewniejsza...
wiesz... mi też pani od usg powiedziała ze wszystko ok... a tydzień póżniej szłam na badanie to mi zmienili termin na wcześniejszy bo powiedzieli że dzidzia za duża... i wogóle...
i to było również na podstawie wcześniejszego usg...
ja myślę że oni tu mają tak ze ta z usg nie powie nic bo ona ma tylko zbbadać i wymierzyć a dopiero te pielęgniarki mówią nam wszystko z zapisu usg:tak:

jednak i pl gina lepiej bo o wszystko można spytać i powiedzą bez min i dziwnych spojrzeń....;-)
 
reklama
Do góry