reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sztuczniaczki

  • Starter tematu kasiula matula
  • Rozpoczęty
Kasiula każde dzidzio jest inne, może Emilka będzie niejadkiem w przyszłości? Oskar zawsze był głodomorem na poczatku - jadł co 20 minut przez 6 tygodni, więc wiesz.... Może zapytaj pediatrę od Malutkiej, ale ja myślę, że nie ma się czym niepokoić jeśli Emilka jest spokojna i nie płacze z głodu.
 
reklama
:) :)kasiula nie przejmuj sie moj Igorek je tylko i wylacznie 180 i jeszcze zostawia z 30 a prawie od poczatku sztuczne mleczko wsowa jak byl mniejszy to zjadal nawet 210 ale teraz jest goraco i mozliwe ze dzieciaczki maja mniejszy apetyt. A waga mu leci do gory juz 8,600 ale musze zauwazyc ze troszke mniej juz przybiera i waga zaczyna sie normowac{ najwyzszy czas} :) :)
 
Dziewczyny pomóżcie proszę, niedługo wracam do pracy i zastanawiam sie jakie sztuczne mleko mam zaczać dawać Mateosiowi. Nan2 jest powyżej 4 miesiąca, ale czy mozna od razu zaczynać od 2? teraz Mati jest na piersi i zaczęłam wprowadzać powoli jabłuszko i marchewkę, no i soczki. jeśli uda mi się ściągnąć moje mleczko to zapewne tylko na jedno karmienie a przecież on będzie musiał jeść, więc nie wiem jakie mleko mieć w zapasie.
 
ja podaje nan 2 i przeszlismy 4 dni temu z 1 na 2 tak odrazu no i oczywiscie jablko tarkowane soczki ale rozrabiam soczki z wodą 70%soku i 30%wody. Nawet trzeba zaczac od 2 bo nasze dzieciaczki maja juz swoj wiek i potrzeba im wiecej zelaza w ktore to mleczko jest wzbogacone.
 
No ja też od razu na NAN`a 2 i zupkę jarzynową zaczęłam wprowadzać będąc jeszcze w domu. A soczki i deserki Osik je od 3, 5 misiąca.
 
Kasiula, informacje na opakowaniach są orientacyjne, chodzi w nich raczej o właściwą proporcję mleko-woda, a nie o ilość podanego pokarmu. Przecież np. mleko2 jest przeznaczone dla dzieci od 4 miesiąca aż do nie wiem, roku, czy ile. Wiadomo, ze czteromiesięczniak nie koniecznie będzie jadł tyle samo co kolega starszy o parę miesięcy! Ja już kilkakrotnie i to z różnych źródeł spotkałam się z proporcją 100ml + ilość ukończonych miesięcy i myślę, że to logiczne i sensowne. Jeśli Emi przybiera na wadze to nie marw się, na pewno nie jest głodna, a jak będzie to da ci znać!

Jaś je teraz po 150 ml co cztery godziny + raz dziennie owocowy deserek i to mu w zupełności wystarcza.
 
a czy wczesniej jadl mniej i czesciej chodzi mi tez o to ze moglaby miec dluzsze przerwy w jedzieniu bo od poczatku je mco 3 godziny
 
moj szkrabek jak jadl 150 ml to co 3 godziny a teraz jak zjada 180 to co 4 godziny ale w polowie czyli po 2 godzinach przepajam herbatkami albo soczkiem a w poludnie zje jabluszko
 
reklama
Kasiula Majka w dzien jada ostatnio po 120 ml (Bebiko 1) je co okolo 2 - 3h jedynie wieczorem zjada 210 ml na jedno posiedzenie i spi wtedy 9 - 11h. Wedlug rozpiski na mleku powinna zjadac 180 ml a ona w ciagu dnia raczej nie chce az tyle na raz wypic. Po przejsciu na sztuczne mleko zjadala wiecej teraz chyba zauwazyla ze mleko jakies bardziej sycace. Wczesniej pila moje odciagniete przez butle i zjadala go znacznie wiecej.
 
Do góry