reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sztuczniaczki

  • Starter tematu kasiula matula
  • Rozpoczęty
ja dziś kupiłam bebilon2. Piotrek zjadł już dwie porcje i po każdej wytrzymał ponad 4 godziny bez jedzenia. tylko herbatka. a dałąm tyle samo miarek proszku co przy nan2. i jak to rozumieć? nan2 mniej syte???????????
 
reklama
pieron wie Kaśka ;)

jednemu dziecku spasuje takie mleko a drugiemu nie ::)

Ola jadła bebiko i było OK , Maksowi ewidentnie nie podeszło

teraz po NAN1 wreszcie się tak potwornie przestało ulewać

 
ja gotuję primaverę - jak jestem w domu, a na wyjazdach to żywiec - bo wszędzie dostępna. u rodzinki w Załęczu gotowałam kranówkę, ale oni tam mają bardzo czystą wodę.
 
my cały czas na żywcu, nasza pediatra uczulała nas mocno, żeby maluszkowi nie podawać wody ze studni, bo czesto ma zbyt wysokie dla maluszka, chociaż dopuszczalne przez Sanepid, stężenie E-coli. Oczywiście moja teściowa uważa to za koleją fanaberię ...
 
dziewczynki ile dajecie maluszkom miarek na jedno jedzonko i co ile godzin jedzą? bo mam nienażarte dziecię chyba
 
My jedziemy na Bebiko 1 po 2 mocno ulewa i jeszcze mamy przez 5-ty miesiac na jedynce byc.
Majki plan dnia od 3 dni wyglada tak:
godz 5 (o ile jest nocne karmienie) lub 7 180ml wody 6 miarek mleka wciaga je prawie spiac okolo
8:30 pobudka zabawa czesto na dworzu
okolo 9:30 zjada 150ml - 180 ml wody plus 5-6 miarek mleka
drzemka od 10 do 11:30
Po pobudce proba jedzenia lyzeczka obiadu cos tam zje ale wiekszosc jest na Majce i otoczeniu
13 jedzenie 180ml wody + 6 lyzeczek mleka

Jak mamy dobry dzien to drzemka jak nie to szalenswo zabawowe do 17
W przerwie pomiedzy 13 a 17 troche wody lub herbatki ale wiecej niz 50ml Maja nie mleka nie chce
o 17 jedzenie 120-150 wody 4-5 miarek mleka
Zabawa na calego do 19
19 kapiel po kapieli okolo 20 dziecka nie ma ale najpierw 210wody + 7 miarek mleka wciagnie

Czyli wychodzi 5 posilkow mlecznych. Mam nadzieje, ze jak zacznie wiecej zjadac papki na obiad jeden posilek mleczny nam odpadnie.
Jeszcze kilka dni temu jak pisalam wczesniej Majka jadala czescei ale mniej. Teraz jakos sie poprzestawiala i to calkiem fajnie.
 
my dajemy bebiko 2 ale z jedna lyzeczka B1 bo sie przyzwyczajamy jeszcze.
na nocne karmienie po kapieli dajemy 180ml i 5 lyzek B2+ 1 lyzka B1 (ale juz dzis robie tylko B2)

w nocy o 4 lub 5 150ml z B2
rano o 6 lub 7 150ml kaszki z bananami bobovity z dodatkiem mleczka nastepnego
i przez caly dzien 150ml z tej kaszki lub B2 zalezy
ale chyba juz mu zwieksze

jedzonko wystarcza na ok.3 3,5 godziny w nocy troche dluzej a nad ranem to na chwilke

??? tez jakis chyba nie nazarty :)
 
reklama
moja też nad ranem to ciągnie prawie co godzinkę lub nawet co pół...ale potem słodko śpi :laugh:
 
Do góry