reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienia

Ja nie musiałam skojarzonej kupować. Po prostu poszłąm na szczepienie i gdy Aleksa zważono powiedziałam, że chce płatną 6 w 1. Zaszczepili zapłaciłam i daliśmy dyla do domu
 
reklama
Witam dawno mnie nie byla ale czasu zawsze zamalo :)przez przypadek trafilam na ta strone i mam teraz dylemat zwiazany ze szczepieniem poczytajcie dziewczyny i powiedzcie co o tym myslicie.pozdrawiam Biosila - Szczepienia cz.2 "Zgony przez szczepienia"

Dziewczyny przestańcie takie bzdury czytać, szkoda na to czasu. oczywiście jest wiele mam przeciwniczek szczepień i one dzieci nie szczepią:no:Jezeli mamy watpliwości to warto z pediatra porozmawiac albo z pielegniarką z punktu szczepien, one są najlepiej poinformowane i mają lepszą wiedzę niż ktoś z forum, a w necie różne różności można znaleźć.
 
Dziewczyny przestańcie takie bzdury czytać, szkoda na to czasu. oczywiście jest wiele mam przeciwniczek szczepień i one dzieci nie szczepią:no:Jezeli mamy watpliwości to warto z pediatra porozmawiac albo z pielegniarką z punktu szczepien, one są najlepiej poinformowane i mają lepszą wiedzę niż ktoś z forum, a w necie różne różności można znaleźć.


Martus moze i faktycznie cos w tym jest:tak:bo wiesz my kiedys bylysmy szczepione zwyklymi szczepionkami i nam nic nie jest:no:a szczepionki skojarzone sa tylko jak narazie kilka lat i ciagle sa badania na ich temat:tak:mimo tego ja chyba zaszczepie skojarzona:tak:
 
Martus moze i faktycznie cos w tym jest:tak:bo wiesz my kiedys bylysmy szczepione zwyklymi szczepionkami i nam nic nie jest:no:a szczepionki skojarzone sa tylko jak narazie kilka lat i ciagle sa badania na ich temat:tak:mimo tego ja chyba zaszczepie skojarzona:tak:
Wiecie nie podalam tego linku zeby kogokolwiek straszyc tylko ,zeby kazdy kto sie" nie interesueje" skutkami ubocznymi mogl sobie poczytac jest tego az 7 stron.A najwazniejsze obserwowac dziecko po szczepieniu czy sie cos zmienilo bo malo kto bieze pod uwage skutki uboczne szczepionki ,raczej wszyscy sie zachwycaja jakie to dobrodziejstwo .I naprzyklad moj syn mial 40 stopni goraczki i byl caly wysypany mial wybroczyny na skorze ,lekarze powiedz\ieli ze to jakis wirus .Dopiero teraz po czterech latach pomyslam ze moglo to byc po szczepieniu a wczesniej nawet mi to do glowy nie przyszlo.:sorry:
 
Wiecie nie podalam tego linku zeby kogokolwiek straszyc tylko ,zeby kazdy kto sie" nie interesueje" skutkami ubocznymi mogl sobie poczytac jest tego az 7 stron.A najwazniejsze obserwowac dziecko po szczepieniu czy sie cos zmienilo bo malo kto bieze pod uwage skutki uboczne szczepionki ,raczej wszyscy sie zachwycaja jakie to dobrodziejstwo .I naprzyklad moj syn mial 40 stopni goraczki i byl caly wysypany mial wybroczyny na skorze ,lekarze powiedz\ieli ze to jakis wirus .Dopiero teraz po czterech latach pomyslam ze moglo to byc po szczepieniu a wczesniej nawet mi to do glowy nie przyszlo.:sorry:

Tak, wiadomo, ze nalezy dziecko przede wszystkim obserwować, po szczepionkach które my dostawałyśmy prawie zawsze dziecko goraczkowało, gdzies nawet słyszałam opinię, ze to dobrze, bo to oznaczało, że organizm przyjął ten szczep bakterii i że to prawidłowa reakcja organizmu.
A po skojarzonych tez czasami dzieci gorączkują.
Wszystko ma swoje skutki uboczne tylko czasami statystycznie okazuje się, że to malutki odłamek a ktos robi z tego szum, jednak zawsze lepiej o tym wiedzieć .
Musimy mieć świadomość ze nie uchronimy naszych dzieci przed każdym złem, jest masa chorób na które mogą one zachorować a my nie będziemy mieć na to wpływu.
 
A mój A był dziś wykupić receptę na szczepionki skojarzoną i pneumokoki i zadziwiły mnie ceny!!!
Kupował w tej samej aptece ( pod Lwem)
Ceny 6 tyg temu- 110 i 230
ceny dziś - 105 i 168:szok::szok:
Pewnie Prewenar staniał bo wyszła ta nowa wersja na 13 szczepów:sorry:
 
Ja za 6 w 1 płaciłam 220 zł a za Prevenar 380 zł :szok:
Purchawka to strasznie drogo my kupowalismy tak
- Infanrix hexa za 190zł
- Prevenar za 229zł
- Rotarix za 300zł

Zaszczepilismy ich dopiero teraz kilka dni temu po kontrolnej morfologii bo chlopaki mie;i niedokrwitosc i mielismy nieprzyjemnosc dawania im zelaza. No ale teraz wszystko juz okej dzieciaki zaszczepione.
michaś juz przed szczepieniem tak się pruł ze go chyba przed POZetm bylo słychać, A Łukaszek to jest taki bidulek on taki grzeczny jest zawsze, Pani go bach na przewijako-wagę on do pani usmieszek, a Pani bachh z tą igłą w to moje kochane malutkie udko, a on w ryk, i mordka w podkówke, minka taka zawiedziona bidulek kochany. No i pozniej byli troszke tacy niespokojni ale generalnie okej :)
 
reklama
Do góry