reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienia

No cóż, ja cenę zobaczyłam dopiero przy kasie, hehe. Ale to w prywatnej przychodni, pewnie stąd. Mamy tam wykupione ubezpieczenie zdrowotne dla całej rodziny, ale wiadomo ceny szczepionek abonament nie obejmuje. Mam nadzieję, że za miesiąc jak pójdziemy na drugie szczepienie to już faktycznie Prevenar stanieje ;)
 
reklama
No cóż, ja cenę zobaczyłam dopiero przy kasie, hehe. Ale to w prywatnej przychodni, pewnie stąd. Mamy tam wykupione ubezpieczenie zdrowotne dla całej rodziny, ale wiadomo ceny szczepionek abonament nie obejmuje. Mam nadzieję, że za miesiąc jak pójdziemy na drugie szczepienie to już faktycznie Prevenar stanieje ;)
My kupujemy razy dwa wiec sie orientowalismy gdzie ile kosztują, i infanrix i rotarix w kwiatach polskich kupilismy bo tam znalezlismy najtaniej, a prevenar to w aptece przy naszej przychodni. Nas ta "przyjemnosc" 1500zł wyniosła, niebawem powtorka z rozrywki, ale biorac pod uwage to ze szwendamy sie po tyc szpitalach i wszystkich oddzialach, to wolimy nie ryzykowac, nigdy nie wiadomo co mozemy przywlec do domu...
 
No my sie na rotarix nie zdecydowalismy, bo lekarka nam odradzila tyle szczepionek jednoczesnie dla takiego malucha, a bylo -16 stopni i nie chcielismy po tygodniu znow wychodzic w taka temperature. Zaszczepimy nastepnym razem, albo wcale:)
 
My już po szczepieniu, jedne ukłucie mały przespał a na żołtaczke płakał jak oszalały, ukojenie i spokój znalazł w mych ramionach :))

Wybraliśmy 5 in 1 , jakieś na ''P'' się nazywają - za 6 tygodni znowu dawka :) zapłaciliśmy 100 zł, i mamy się zastanowić co z rota bo na pneumo nie chcemy szczepić ....nie ze wzgl. finansowych ale z opinii obiegowej :p do rota też w sumie przekonana nie jestem ....

Generalnie źle nie było, teraz mały ma osłabienie 35,4 - zobaczymy co będzie potem :sorry:
 
Anielka zaszczepiona wybrałam Infarix hexa i RotaTeq , a pneumokoki później tak też pediatra doradzała.
nie było żadnych skutków ubocznych, ani temperatury ani marudzenia :)

ceny w mojej przychodni
Infarix, 180
RotaTeq, 240
Prevenar13, 280
 
Anielka zaszczepiona wybrałam Infarix hexa i RotaTeq , a pneumokoki później tak też pediatra doradzała.
nie było żadnych skutków ubocznych, ani temperatury ani marudzenia :)

ceny w mojej przychodni
Infarix, 180
RotaTeq, 240
Prevenar13, 280

u nas ta 13 skladnikowa szczepionka niecale 200 kosztuje !!
 
My niebawem mamy 2 szczepienie Infarixem na rota i pneumo nie szczepię względy finansowe ale i obawa bo u mojej koleżanki syna po tylu szczepionkach ujawnił się autyzm a dziecko niby zdrowe było.Szczepiła na pneumo po 1 roku.
 
reklama
My niebawem mamy 2 szczepienie Infarixem na rota i pneumo nie szczepię względy finansowe ale i obawa bo u mojej koleżanki syna po tylu szczepionkach ujawnił się autyzm a dziecko niby zdrowe było.Szczepiła na pneumo po 1 roku.

a czy autyzm nie ujawniał się po skojarzonych? o ile wogóle ma to wpływ?
my jutro druga seria 5 w 1 i rotarix. nad pneumo nadal myślę.... rota chyba teraz ostatni raz, więc może następnym razem zaczniemy pneumo.
 
Ostatnia edycja:
Do góry