reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienia, wizyty u lekarza i inne rozmowy na temat zdrowia naszych dzieci

heh fajnie by było żeby taki spacer pomógł, niestety mój Wojti ma swoje plany i to nie pomaga, jak również to że latam po 2 godz z odkurzaczem, gotuje obiadki dla 5-6 osób do tego prania, mycie podług, nawet jedzenie ostrzejszych potraw czy przytulanki z mężusiem
.... hmmm po mału zastanawiam się czy mu tam aby nie za dobrze się zrobiło i nie zamierza posiedzieć dłużej :-)
Jeszcze mamy chwilkę więc zobaczymy jak to będzie, a póki co czekamy do czwarku na kolejną wizytę... chyba ze coś się zacznie dziać....



dokladnie u mnie jest to samo...ehhhh moja niunia chyba za dobrze sie tam ma , a ja juz powoli wariuje ehh..
dzisiaj bylam u poloznej i zrobila mi masaz szyjki :szok: masakraaa.... no ale dotykała glowki i powiedziala ze moja mala ma wloski hehe :tak:. powiedziala ze juz na dniach a jak nie to wywolanie bedzie ;/ do ktorego nie chciała bym zeby doszlo :-:)-(
 
reklama
aha najgorsze jest to ze od soboty strasznie swedzi mnie wieczorami skora :/ tak jak by mni komar ugryzl i potem nie moge przestac sie drapac ,martwie sie zeby to nie byla ta Cholestaza ciążowa ;/ dzisiaj pobrali mi krew i jak bedzie cos nie tak to zaraz beda dzwonili oby nie zadzwonili :-(
 
Hej dziewczyny,
mam pytanie odnośnie USG bioderek niemowlaków.. otóż dzwoniłam (mam skierowanie ale wszędzie trzeba zapłacić) i dowiedziałam się, że im wcześniej się robi USG tym lepiej. Moja dzidzia ma 3 tygodnie i lekarz oznajmił, że to dobry wiek.
A w 6-8 tyg robi się USG dla potwierdzenia.
Co wy na to>?
 
Dobrawa moja mala miala robione usg w szpialu, wyszlo ze ma niedorozwoj (pani pediatra wyjasnila mi co to oznacza, ze nozka nie jest dopasowana do stawu biodrowego, ta nozka musi sobie wyryc taki dolek, dlatego konieczne jest szerokie pieluchowanie) wiec my naszej malej zakladamy druga pieluche, kolejne usg mamy zrobic miesiac po urodzeniu. Normalnie ponoc robi sie w trzecim miesiacu. Natomiast nie slyszalam o tym zeby trzeba bylo placic, ale trzeba dlugo czekac na termin...
 
Hej dziewczyny,
mam pytanie odnośnie USG bioderek niemowlaków.. otóż dzwoniłam (mam skierowanie ale wszędzie trzeba zapłacić) i dowiedziałam się, że im wcześniej się robi USG tym lepiej. Moja dzidzia ma 3 tygodnie i lekarz oznajmił, że to dobry wiek.
A w 6-8 tyg robi się USG dla potwierdzenia.
Co wy na to>?

No niestety za usg trzeba płacić bioderek, chyba, że sa jakieś akcje tak jak Ewitka ma w Krakowie. Usg bioderek wykonuje się tak szybko, żeby właśnie wykluczyć dysplazję bioderek, która najczęściej dotyczy niestety dziewczynek. Im później jest zdiagnozowana tym gorsza rehabilitacja, bo potem trzeba wstawiać dziecko w specjalne rozwórki. A tak jak się wykryje szybko to ewentualnie wystarczy pieluchowanie.
Ja idę na usg z Kubusiem 8 marca.
 
Gosiu, u nas się nie płaci za USG. Co prawda w tym roku przyznali przychodni mniej pieniążków z NFZ i lekarz robi je tylko raz w miesiącu-już sobie wyobrażam te kolejki....
 
Ja próbowałam Krzysia zarejestrować do endokrynologa, bo dostałam skierowanie w szpitalu, w związku z tym, że ja mam niedoczynność tarczycy i po tym wydzwanianiu po przychodniach na tyle osłabłam, że z bioderkami już w ogóle nie próbowałam, tylko zarejestrowałam go od razu prywatnie. Do endokrynologa prawie nigdzie nie rejestrowali, bo im się limity pokończyły, w jednej przychodni mi się udało umówić na koniec maja.
 
Moja mała miała USG w szpitalu po urodzeniu...teraz mamy kontrole koło 6 tygodnia życia....

Jeżeli chodzi o USG Bioderek w Katowicach to jest bezpłatne pod warunkiem ze macie skierowanie do Poradni Preluksacyjnej od Pediatry...Jest kilka miejsc w których można je wykonac, każda poradnia powinna wam podać adresy, telefony....

Ligotka i inne dziewczyny które mają blisko do Katowic ja umówiłam sie do poradni " LANCET" ul. Fliegera 16 (koło AWF-u) tel.032 2053147
Ja dzwoniłam w poniedziałek, pani chciała mnie zapisac na wtorek...termin mam na 22.03 bo wtedy mała kończy 6 tygodni ale kolejki nie ma w ogóle....USG wykonują w każdy wtorek...ze skierowaniem BEZPŁATNIE
 
reklama
Obdzwoniłam Krakow i wszędzie trzeba płacić. Koszt 50 zł średnio.
Mam skierowanie od pediatry, ale ono w Krakowie nic nie robi.
 
Do góry