reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienia, wizyty u lekarza i inne rozmowy na temat zdrowia naszych dzieci

reklama
Czesc Dziewczynki, ja natomiast jutro w pędach biegnę do lekarza, bo wyczytałam w książce a potem w necie ze przy niezgodności grup krwi (ja posiadam A Rh- a moj mąż +) można podać szczepionkę z immunoglobuliny - dokladnie w 28 tygodniu w którym właśnie jestem. Obdzwoniłam najbliższe apteki i dzień oczekiwania jest na tę szczepionkę. Mam nadzieję, że mój lekarz nie zrobi z tego problemu (z tego ze chce profilktycznie dostać przed porodem immunoglobluinę - zreszta nierefundowaną) Po porodzie przy konflikcie podają ją z NFZ a za profilaktykę trzeba bulic 400-450 zl - ale to zadne pieniądze jeśli ma mi to dać szanse na większe powodzenie kolejnej ciąży i zdrowie dzidzi po porodzie. Moja kolezanka urodziła niespełna 3 tygodnie temu córkę z konfliktu i mała miala bardzo ostrą żółtaczkę wlasnie przez konflikt, wczesniej kumpelka nie brala immunoglobuliny. Przezornie sprobuje zoribc wszystko zeby mi sie to przyjęcie szczepionki udało. Trzymajcie kciuki, napisze co i jak, Apropos, któraś z Was ma niezgodność grupy krwi?


ja wlasnie w piatek ide na ta szczepionke, tutaj podaja profilaktycznie w 28 tyg dlatego ze byly przypadki ze pod koniec ciazy cialo matki zaczelo wytwarzac przeciwciala

z tym ze u nas wyglada to tak pierw idziesz na pobranie krwi i szczepionka jest gotowa dopiero za min 2 godzin bo oni dostosuja ta szczepionke do twojej krwi, i musi byc podana w ciagu 72 godzin


Rutkosia to super ze jestescie w domu iw szystko idzie w dobrym kierunku
 
Anja26 no właśnie, i to jest to, profilaktyka lepsza od interwencji. Super ze tę szczepionkę dopasowują wam pod wasza krew, w Polsce jednak jeszcze jesteśmy 100 lat za murzynami, wszędzie piszą, że Polski nie stać na taką profilaktykę, dobrze ze stać na tryliard innych rzeczy i wylewanie pieniedzy w błoto, albo na emerytury dla 35 letnich policjantów ;-), .. przepraszam za przykład :p ale dziś jestem wyjątkowo wściekła na świat ;-)) Mi tych pieniędzy nie jest żal, ale TU mało kto mówi o stosowaniu tej szczepionki (gdzie indzej popularnej), nawet wsrod lekarzy.

majuska do 110 jest chyba granica - dzwon jutro i umawiaj sie wczesniej, po krzywej zreszta wyniki od razu powinny trafic do twojego ginekologa. Nie zwlekaj, bo nie ma co, Przez telefon mu powiedz jakie masz wyniki i sam ci powie kiedy masz przyjsc
 
Ostatnia edycja:
Witam :)

Pisalam wczesniej ze chcielismy z CH zrobic jeszcze jedno usg, upewnic sie co do plci dziecka i ogolnie wypytac o wage, wody plodowe itp Wizyta byla super, trwala godzine, dostalismy zdjecia 4D ,wspaniale przezycie ;-) na 100 % bedzie Daniel Alexsnder :-) Synus jest duzy jak na wiek ciazy bo wg wymiarow 29tygodni i 3 dni! wazy juz 1,5kg :szok: Ogolnie perfect pregnancy jak to powiedzial doktor :tak: dzidzia rosnie i ladnie sie rozwija , wody plodowe tez na bardzo dobrym poziomie. Jestem szczesliwa
 
reklama
Do góry