reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienia, wizyty u lekarza i inne rozmowy na temat zdrowia naszych dzieci

reklama
dzięki ewela, my własnie jeszcze jutro mamy przeprawę, bo test PAPA mamy do zrobienia, HCV i cytomegalie do poprawki, w zasadzie to tylko rutynowo, ale pani doktor stwierdziła, ze jak już zaczełysmy to i skończymy wszystkie badania, żeby komplet był :)

któraś z Was robila już test PAPA?
 
Test Pappa zalecił mi mój gin. W jego skład wchodzi badanie krwi i z niego pobierają dwa charakterystyczne białka (już nie pamiętam jakie, ale wyczytasz to w necie) a potem masz usg genetyczne. Przed tym usg lekarz wypytuje się Ciebie o wiek, miesiączkę, czy palisz itp. Wszystkie te informacje wbija w komputer. Potem program wylicza Ci prawdopodobieństwo kilku chorób genetycznych (trisomię 13, 18 i 21 pary chromosomów). Mi z wieku wychodziło prawdopodobieństwo Dawna 1:176 a z badań dla jednego dziecka 1:1000 a dla drugiego 1:2000. Tam jest jeszcze coś takiego jak "wiek ciążowy" czy coś takiego. Z tego wynika, że dla jednego bobasa mam wyniki jak 24 latka a dla drugiego jak 15 latka :-D

Badanie możesz zrobić od 11 tygodnia do 13 tygodnia i 6 dnia.
 
reklama
Witam dziewczynki :-)
To ja sie pochwale moim malym czlowieczkiem :) dzis mialam robiony scan, przeziernosc karkowa i pobierana krew na syndrom downa. Dzidzia ma sie dobrze, sporo sie ruszala, ze scanu wynika ze jestem w 12 tyg i 6 dniu .....mialam robione usg 22 lipca i wychodzilo ze bylam w 9 tyg i 1 dniu...czyli zgadzalo sie z okresem i dzis mial byc 12 tydzien ale pani doktor stwierdzila ze dziecko jest za duze na 12 tydz (6,5cm). Wiadomo ze plec ciezko rozpoznac w tak wczesnej fazie ale pani doktor stwierdzila ze chyba chlopiec .....mi i chrisowi tez tak sie wydaje :-) zobaczymy za kilka tygodni....choc ja sie juz nastawilam na chlopca :-)

pozdrawiam cieplutko i mam nadzieje ze zobaczymy wiecej bobaskow :)
 

Załączniki

  • baby1.jpg
    baby1.jpg
    18,3 KB · Wyświetleń: 37
  • baby.jpg
    baby.jpg
    18,9 KB · Wyświetleń: 43
Do góry