reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienia, wizyty u lekarza i inne rozmowy na temat zdrowia naszych dzieci

Niestety nie można precyzyjnie określić wieku płodu wg HCg.bardziej recyzyjne jest usg. Chociaż u mnie na usg dzidzia jest młodsza niż wskazują to wyliczenia z ostatniej@, o ok. 5dni.Czasami @ się spóźnia, przez chorobę, zmianę klimatu, stres itd. Ja mam różnie. I czasem więcej dni czasem tylko 4 dni.


u mnie raczej nic z tych rzeczy nie miało wpływu, w kwietniu z małżem już "szaleliśmy", myślałam, że to może ma wpływ :-D


Aha, a propos badań, czy któraś z Was zna się może na interpretacji poniższego badania?
Nie wiem zupełnie czego ono dotyczy i jak interpretować wynik, a na wizyte u lekarza muszę troszkę poczekać


na kartce od góry pisze BIOCHEMIA i podane jest to co poniżej z normami

wpisze dokładnie co mam na tej kartce włacznie z tą interpretacją która jest
białko całkowite 69.8 g/l
modular 22 met. biuretowa z próbą ślepą
g/l * 0,1= g/dl
z ref.
wiek: 0-1m N: 34-68
wiek: 1m-1 N: 48-76
wiek: 1 -18N: 60-80
wiek: 18 - N: 66.0-87.0

kreatynina 0.53 mg/dl
modular 22 met. kinetyczna z alkalicznym pikrynianem
mg/dl *88.4= umol/l

z ref.
wiek: 0-1m N: 0.24-1.04
wiek: 1m-1 N: 0.17-0.42
wiek: 1-3 N: 0.24-0.41
wiek: 3-5 N: 0.31- 0.47
wiek: 5-7 N: 0.32-0.59
wiek: 7-9 N: 0.40- 0.60
wiek: 9-11 N: 0.39- 0.73
wiek: 11-13 N: 0.53- 0.79
wiek: 13-15 N: 0.57-0.87
wiek: 15- N: 0.50- 0.90
 
reklama
Poniżej wklejam fotki moich dzieciaczków z dzisiejszej wizyty.
pierwszy 83mm.jpgPierwszy dzidziuś znajduje się przy przedniej ścianie macicy i ma 83mm. Jest bardzo ruchliwy. Przez całą wizytę machał nóżkami i rączkami, robił fikołki i ciągle się uśmiechał.
drugi 92mm.jpgDrugi dzidziuś zamieszkuje przy tylnej ścianie macicy i ma... 92mm. W przeciwieństwie do pierwszego był bardzo spokojny gdyż prawdopodobnie sobie spał z rączkami przy główce.

Obojgu serduszka biją prawidłowo, mają fantastyczne kręgosłupy, przezierność karkowa wyszła prawidłowo a brzuszki są okazałe:) Na określenie płci będzie trzeba poczekać do kolejnej wizyty, czyli jeszcze około 1 miesiąc.
Dostałam 5 zdjęć oraz płytę z całego badania USG. Niesamowite przeżycie:)
Ps. oczywiście podczas całej wizyty towarzyszył nam przeszczęśliwy tatuś
 
a ja zwarjuje - moja lekarka nie przyjechała bo coś jej wypadło a że nie miała moje nr tel nie zadzwoniła. Tak więc będe chyba włosy sobie wyrywać przez następny tydzień:(
 
Ale fantastyczne zdjęcia :) Ja na razie nie chciałam znać płci, ale po dzisiejszym usg jak już zobaczyłam swoje bąbelki machające rączkami i nóżkami to od razu zapragnęłam, ale niestety dopiero za miesiąc. Tak więc czekamy Aliena na Twoje wieści co do płci :)
 
Figa śliczne te Twoje olbrzymy :-D

Za tydzień mam wizytę, więc pochwalę się wtedy swoimi.

Dziewczyny cieszę się, że u Was w badaniach wszystko ok.

Ewela nie zamartwiaj się zawczasu, zobaczysz, że u Ciebie również będzie super ;-)
 
reklama
Do góry