reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienia, wizyty u lekarza i inne rozmowy na temat zdrowia naszych dzieci

reklama
Neta chyba coś ominęłam...dlaczego robisz badania prenatalne?

Wreszcie poczułam na usg, że jestem w ciąży i rośnie we mnie dzidzia! Ma niecałe 6 cm, wszystkie parametry prawidłowe, wg usg termin mam na 7 lutego, czyli jak sama obliczałam :) no i dziś jest 12 tydz i 4 tydz, czyli idealnie jak w suwaczku :)
Dzidzia na początku spała, potem lekarz ją trochę pouciskał to się obudziła i zaczęła przeciągać, aż łza mi wtedy ze wzruszenia popłynęła :) Och, cudownie!
Niestety ładnego zdjęcia nie mam, ale niebawem wybiorę się do lekarza ze szpitala i on ma super sprzęt, wtedy na pewno będą fajne fotki dzidzi :)
No i wiecie, na usg, jak patrzyłam na dzidzię, to pomyślałam, to dziewczynka :) Ciekawe, hmmm?!

Co do kasy, to ja mam abonament w LuxMedzie z pracy i tam wizyty i badania usg mam za darmo, ale temu lekarzowi nie do końca ufam i też chodzę prywatnie do lekarza ze szpitala, w którym chcę rodzić, tam za wizytę płacę 120 zł, a za wizytę+usg 200 zł, ale on robi max. 4 usg w trakcie ciąży, no chyba, że coś nie jest w porządku. Twierdzi, że nie znamy jeszcze skutków robienia usg w trakcie ciąży...no ja wolę się nad tym nie zastanawiać!
 
Angelka ja mam jeszcze mniejszy :-D na razie nie mam po co wstawiać fotki, no chyba, ze zrobię tak pod wieczór wtedy jest większy i w sumie nie mam pojecia dlaczego :-D
 
Kurcze ja za wizyte i USG place 70zl...;) A prenatalne bede robic na NFZ;)
U mnie z nfz to jest masakra,kiedyś umówiłam się do ginekologa i tak zapisy tylko raz w miesiącu jak nie wstaniesz rano to nie ma szans aby dostać się do lekarza.I co lekarz i tak proponował mi wizytę w swoim prywatnym gabinecie.Normalnie porażka,jak powiedziałam mu że nie zachodzę w ciążę i się martwię tym to on na to proszę wybić sobie z głowy starania i nie myśleć o tym to pani zajdzie.Jak bym tak zrobiła to na pewno nie byłabym teraz w ciąży.Moja koleżanka chodzi do lekarza który pracuje w naszym miejscowym szpitalu i za wizytę płaci 100zł za usg dodatkowo 150zł tyle że usg nie jest na każdej wizycie. Malutko płacisz,fajnie trafiłaś.


Neta chyba coś ominęłam...dlaczego robisz badania prenatalne?

Wreszcie poczułam na usg, że jestem w ciąży i rośnie we mnie dzidzia! Ma niecałe 6 cm, wszystkie parametry prawidłowe, wg usg termin mam na 7 lutego, czyli jak sama obliczałam :) no i dziś jest 12 tydz i 4 tydz, czyli idealnie jak w suwaczku :)
Dzidzia na początku spała, potem lekarz ją trochę pouciskał to się obudziła i zaczęła przeciągać, aż łza mi wtedy ze wzruszenia popłynęła :) Och, cudownie!
Niestety ładnego zdjęcia nie mam, ale niebawem wybiorę się do lekarza ze szpitala i on ma super sprzęt, wtedy na pewno będą fajne fotki dzidzi :)
No i wiecie, na usg, jak patrzyłam na dzidzię, to pomyślałam, to dziewczynka :) Ciekawe, hmmm?!

Co do kasy, to ja mam abonament w LuxMedzie z pracy i tam wizyty i badania usg mam za darmo, ale temu lekarzowi nie do końca ufam i też chodzę prywatnie do lekarza ze szpitala, w którym chcę rodzić, tam za wizytę płacę 120 zł, a za wizytę+usg 200 zł, ale on robi max. 4 usg w trakcie ciąży, no chyba, że coś nie jest w porządku. Twierdzi, że nie znamy jeszcze skutków robienia usg w trakcie ciąży...no ja wolę się nad tym nie zastanawiać!
Widzę że jesteś z Warszawy,w którym szpitalu będziesz rodzić?
Ja o moim maluszku myślę jak o chłopcu,ciekawe czy się sprawdzi 26 sierpnia się dowiem:)
 
karola moja pani doktor przyjmuje tez na nfz ale ja chodze do niej prywatnie;) I pracuje tez w szpitalu wiec bede rodzic tam gdzie ona pracuje;) Ja sobie nie wyobrazam chodzic do gin na nfz - kiedys bylam i dziekuje mialam chore nerki dostalam zero lekow nawet przeciwbolowych tylko skierowanie na bad moczu;/

Dla dziewczyn z okolic Katowic : Angelius Szpital Provita - Klinika Leczenia Niepłodności : zapłodnienie in vitro : pomoc w bezpłodności
tu robia prenatalne na nfz ale trzeba miec wskazanie na skierowaniu ktore macie tez na tej stronce;)
 
13tydz-92cm.JPG13 tydzień ciąży, obwód brzuchola 92cm
 
reklama
Czarnula malusi fasolek jak na razie ale jeszcze troszke i byk Ci wyrośnie :-)
Polis tak ciągnie mnie do przodu i czasami bolą mnie ( chyba od tego ) plecki....Każdego ranka więc się trochę gimnastykuję-rozciągam to i owo - może pomoże ;-)
Buźka
 
Do góry