reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki u lekarza (wizyty, badania, USG)

Byłam dzisiaj na USG... No i gin nic tam nie zauważył. Niby coś tam jest, a nie jest - sam nie umie się określić. Za tydzień mam podejść znów. A najgorsze jest to, że zaczynam mieć jakieś brązowe upławy. Gdy mu to powiedziałam to powiedział jedynie że czasem kobiety są w ciąży i gdy poronią, to myślą że to zwykła miesiączka... Średnio jestem z niego zadowolona.
 
reklama
Anetka zmień ginekologa to jest jakieś nieporozumienie dziwię się że lekarze mają jeszcze takie podejście do kobiet. Ja byłam wczoraj na pierwszej wizycie u nowego gina jest super:tak: fajny delikatny no i na wysokim poziomie fakt że w placówce Medicover muszą trzymać poziom ale pewnie można i trafić na jakiegoś gbura. U mnie jest pęcherzyk serduszka jeszcze nie ma więc zaprosił mnie za dwa tygodnie wtedy ustalimy wszystko jakie badania muszę wykonać. Tyle co sie dowiedziałam że ciąża nie jest bliźniacza:-D
 
Aneta85 a jaki wiek ciazy masz ktory tydzien? faktycznie lekarz oschly bardzo tak jak ten moj na nfz tez po wizycie niesmak mi pozostal

Polka no za 2 tyg juz powinno byc wyraznie widac
 
Aneta85 wspólczuje lekarza również uważam że powinnaś go zmnienic. Nic nie dał od tego plamienia? Ja dzisiaj byłam na pierwszej wizycie i tez miałam brązowe plamienie moj lekarz wytłumaczł mmi że jak tak sie dziej to ciąza jest zagrożona i cos na to poradzimy , przepisał mi duphaston i kazał brac i odpoczywac. Moje maleństwo ma 6mm i jego serduszko bije około 130 uderzeń na minute.
Jutro jadę zrobić WR,HCV,IgG,IgM,Przeciwciała anty D(mam nadziej że bede ujemne). musze znaleść jescze dokument z grupa krwi (0 rh -)

ticker.php
 
Wychodzi mi na suwaczku, ze jestem w 5t2d ciazy, ostatni okres miałam 14.04. Na usg powinien chociaż pęcherzyk być widoczny dosyć dobrze, prawda? A tam w sumie coś było widać - jak to określił że coś tam może być, się zaczynać dziać. Ale na to plamienie nic mi nie dał - nie wiem, może ciąży nie stwierdził i nie może nic podać?
A z lekarzem to ciężko będzie, bo tutaj gdzie mieszkam nie ma nikogo lepszego, a dojeżdżać do innego gina 25km w jedną stronę z moim maluchem to też raczej ciężko. Sama nie wiem. Kupiliśmy jeszcze jeden test ciążowy, bo tamte 3 które robiliśmy tydzień temu (w poprzednią niedzielę dwa i w ten piątek co był jeden) to kreseczki były ciągle jaśniejsze niż ta kreseczka testowa.
 
skanowanie0001.jpg

Wszystko w jak najlepszym porządku. Pęcherzyk bardzo dobrze umiejscowiony, po samym środku macicy. Wiek ciąży identyczny jak z suwaka. Za 3 tyg. kolejna wizyta i wtedy już serduch będzie biło-tak gin powiedział. Zapytałam czy istnieje możliwość pustego jaja. Mówi, że raczej nie bo widzi zalążek ciałka żółtkowego czyli tego co odżywia zarodek. A jak jest ciałko to zaniedługo pojawia się zarodek :) Mam brać kwas foliowy i magnez, jak boli głowa to nie cierpieć i brać apap, moge też nospe i espumisan. Wzdęcia powoduje luteina, którą będę brała do 12 go tygodnia ze względu na tamto poronienie. W 12 tyg także będę miała prenatalne badanka. Z racji tego, że w lipcu zeszłego roku robiłam full badania, to powiedział, że teraz nie musze, dopiero w ok 9 t da mi skierowanie. Absolutnie żadnych witamin do 12 tygodnia nie wprowadzamy, bo to może zaszkodzić maluchowi. No i co do mdłości to jeszcze na nie czas, a jak nie przyjdą to po prostu jestem w odsetku szczęśliwców. Następna wizyta 12 czerwca :)
 
Anetka85 nie przejmuj sie bedzie dobrze na moim tescie była ledwowidoczna druga kreska. ja okres miałam 06.04. Powinien cos Ci dać jakis lek hormonalny tak jak mi mój dał i powiedział ze w takich sytuacjach stosuje sie leki aby zapobiec poronieniu. Hm.. ja chodze prywanie do lekarza boję sie państwowo bo róznie może sie skończyc.szczególnie z moją niezgodnością krwi aj 0 rh- a mąz 0 rh + Grunt się nie przejmować:happy2:
 
Anetko za taki tekst bym zmieniala lekarza, zamiast się zainteresować i sprawdzić co i jak to ten takie hasło echhh szkoda pisać....Miejmy nadzieję, że wszystko będzie dobrze....

Kropka no to superancko gratulacje, aaaaaaaaa i kochana mdłości to dopiero przyjdą hihihihihi:D a jak nie to cud nad wisłą i dziękuj Bogu, że Cię ominą, w pierwszej ciąży też tak wypatrywałam ich i wyczekiwałam, a jak przylazły tak ok. 6 tc to się pozbierać nie mogłam, od razu doły, że nie dam rady i kiedy to się skończy:) powodzenia...
 
Kropka super fotka, pierwsza do albumu :) fajnie ze lekarz sie Toba tak fachowo zajal, karte ciazy Ci juz zalozyl?
 
reklama
Ja się umówiłam za tydzień na wizytę, wczoraj zrobiłam jeszcze test bo miałam bladą tą kreskę i wczoraj wyszły obie już mocne:-)

Kropka fajny lekarz z tego co piszesz:)
 
Do góry