reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki u lekarza (wizyty, badania, USG)

Witajcie dziewczyny!!!
Wczoraj miała badanie glukozy i dodatkowe badania krwi i moczu. Po wypiciu tego paskudztwa z całą cytryną i odczekaniu może 20 min zaczeło się nie ciekawie prawie im zemdlałam tam najciekawsze było to że pojechałam tam sama i to samochodem. Siedząc na korytarzu jedna z kobiet zauwazyła ze coś ze mną nie tak i zawiadomiła panią od punktu pobrań dosłownie w sotatnim momencie pomogły mi przejść na lezankę inaczej był padła jak długa tam. Pozostałe pobrania robiła mi już na leżaco bo co usiadłam to nawrót. Z badań wyzło że ma anemię i dlatego tak ostatnio reaguję omdleniami. Dostałam żelazo i zmianę witamin na wzmacniające. Wystrachałam się strasznie aby małej nie zrobić jakiejś krzywdy. Ledwo dojechałam do domu autem chociaz mam nie daleko, a potem przelezałam całe popołudnie w łóżku. Dzisiaj znowu powrótka z historii siostry dzwonią do mnie często lub zabieraja do siebie aby mnie mieć na oku w razie co bo jak się mieszka samej to róznie może być. Na szczeście jak byłam dzisiaj u położnej zbadałam małej tętno i wszystko było ok chociaż z mniejsza częstotliwościa biło serduszko pewnie spała. Jakoś dzisiaj się mało rusza. Mam nadzieję że nic złego się nie stanie.


Chciałabym aby u was też było szystko ok. Idę sie położyć sorki że nie napisałam nic wiecej na ogólnym nawet nie wiem co się u Was dzieje ostatnio. Postaram sie nadrobić to jak lepiej sie poczuję. Trzymajcie się cieplutko dziewczyny i przekazcie buziaczki Waszym maluszkom.
 
reklama
To dzisiaj na wizycie dowiedziałam się, że mój cukier jest ok- w szoku byłam bo normalnie mam małą nietolerancję glukozy, a teraz wyniki perfekt :p tylko hemoglobina troszkę niska 11,0 ale jeszcze aż takiego dramatu nie ma- znaczy żelazo na receptę... ale jakoś specjalnie się tym nie denerwuje, bo u mnie to rodzinne w ciążach :) USG nie miałam robionego, tylko mnie zbadała lekarka, a teraz cały czas odczuwam dyskomfort :/ reszta wyników jakoś przejdzie :D a no i w końcu przytyłam... (średnio mi to pasuje:p) 1,5 kg, ale na całe szczęście mam jeszcze parę kilo w zapasie do wagi wyjściowej i mam nadzieję, że w najgorszym wypadku właśnie z wyjściową skończę:) Znowu muszę zacząć mieć czas na wieczorne spacery ;) dno macicy trzy palce powyżej pępka... Chyba już Was wynudziłam wystarczająco :D

Powodzenia na wizytach ;)
 
Hej,

ja po czwartkowej wizycie ok. Choć hb 10,4 g/dl więc żelazo dostałam... Pozostałe parametry w normie lub na dolnej granicy. Glukoza po obciążeniu ok. Szyjka macicy ok. Posłuchaliśmy serduszka dzidziusia - ślicznie biło. Tsh nadal za wysokie - co wizyta mam zwiększaną dawkę :-( Aaaa no i dzidzia się poprzecznie ułożyła... więc będziemy obserwować...

15 października mam usg 4d
25 października wizytę u lekarza prowadzącego + usg

A33 oj to nie dobrze, że tak źle się czułaś. Pobierzesz żelazo i witaminki i będzie ok. Trzymam kciuki.
Indziorka fajnie, że u Ciebie wszystko ok., ta hemoglobina i ogólnie :-)
Green flower też staram się unikać słodkości, ale tak mnie ostatnio ciągnie do czekolady… na szczęście wynik glukozy po obciążeniu ok

No to ładnie jak się tak z chłopców robią dziewczynki, już nie mogę się doczekac kolejnego usg co by usłyszeć potwierdzenie, bo faktycznie te ubranka w samochodziki... heheh :)


Pozdrawiam
 
09.10
Alicja32 godz.9.30
arbuz
godz.16.00
13.10
Magda_z_ukgodz. 10.30 USG 4D
15.10
Czarni godz. 11:00
18.10
Dorotqua godz. 15:00
23.10
EmiliaM godz. 13:00
24.10
Magda_z_uk godz. 9.40 USG + wizyta
26.10
Indziorka godz. 13:40 wizyta(+USG?)
20.11
Indziorka godz. 14:00 wizyta(+Usg?)
 
a33 uważaj na siebie, nie ma żartów. Sama się boję jak zniosę to badanie, ostatnio w głowie mi się kręci co chwilę a tak na czczo 2 godziny...nie wiem jak to wytrzymam:szok:
Dbaj o siebie kochana, łykaj witaminki i odpoczywaj:tak:

Indziorka fajnie że Twoje wyniki są ok:happy2: hb jeszcze nie tak źle, ja miałam ostatnio 11,6 ciekawe jak będzie teraz:confused:
aa..i listę chyba skopiowałaś nie bardzo aktualną bo mnie i kilka dziewczyn wcięło:-(;-)

Afja-Anetka super że wizyta udana, łykniesz żelazo i będzie ok.:tak: Widzę, że u wszystkich wyniki troszkę gorsze, chyba dzieci z nas wyciągają teraz najbardziej;-)
 
08.10
monika2222 godz. 16.00
madziamadzia godz. 17.20
09.10
Alicja32 godz.9.30
arbuz
godz.16.00
11.10
Deszczyk godz.9.40 (wizyta)
13.10
Magda_z_uk godz. 10.30 (USG 4D)
15.10
Czarni godz. 11:00
16.10
Biłkabdg godz: 9:20 ( ginekolog + USG )
17.10
caroline godz. 15:15 (wizyta)
18.10

Dorotqua godz. 15:00
23.10
EmiliaM godz. 13:00
M@linka godz. 15.00
24.10
Magda_z_uk godz. 9.40 (USG + wizyta)
26.10
Indziorka godz. 13:40 wizyta(+USG?)
20.11
Indziorka godz. 14:00 wizyta(+Usg?)
 
:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D
Jestem po powtórce glukozy 75g :dry:. No i.... wynik na czczo 71, a po 2 godzinach 111 :-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D
W poniedziałek mam wizytę, więc zobaczę co powie ginka. Morfologia i mocz ok :tak: Hemoglobina 11,8 - lekko spada, ale nie jest źle :-D
Postanowiłam sobie, że nie będę przesadzała z węglowodanami, a przede wszystkim jak najmniej pepsi itp. Na śniadanie codziennie owsianka :tak:

a33 mnie się tak kręciło w głowie po porodzie, bo straciłam dużo krwi i hemoglobina mocno spadła. Po dniu brania żelaza i praktycznie minęło. Poleż trochę, weź żelazo i będzie ok :tak:

Indziorka super, że wszystko ok :tak:
 
08.10
monika2222 godz. 16.00
madziamadzia godz. 17.20
09.10
Alicja32 godz.9.30
arbuz
godz.16.00
10.10
elisse
godz.18.00 (USG 3D)
11.10
Deszczyk godz.9.40 (wizyta)
13.10
Magda_z_uk godz. 10.30 (USG 4D)
15.10
Czarni godz. 11:00
16.10
Biłkabdg godz: 9:20 ( ginekolog + USG )
17.10
caroline godz. 15:15 (wizyta)
elisse godz. 8.30
18.10

Dorotqua godz. 15:00
23.10
EmiliaM godz. 13:00
M@linka godz. 15.00
24.10
Magda_z_uk godz. 9.40 (USG + wizyta)
26.10
Indziorka godz. 13:40 wizyta(+USG?)
20.11
Indziorka godz. 14:00 wizyta(+Usg?)
 
widzę,że moje Dziecię trochę zasiało paniki wśród Was:) może nie będzie u Was pomyłek odnośnie płci...ja szczerze mówiąc teraz też już nie jestem pewna, czy na pewno będzie córcia :) poczekam na zakup pierwszej sukienki na następne usg:)
 
reklama
Do góry