reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniówki u lekarza (wizyty, badania, USG)

M@linka to faktycznie niezła zagadka z tym badaniem:eek: A czy ten lekarz o tym wiedział? Jaja normalnie:-D Tym bardziej się nie stresuj:-)


Natal świetny pomysł! W razie czego wymienimy się wyprawkami między sobą i żaden chłopczyk w różowym pajacyku ze szpitala nie wyjedzie:-D Choć mój mąż twierdzi, że wolałby synka otulić własną bluzą, niż w dziewczynkowe ciuszki ubierać:-)
 
reklama
Magda no moja grupa krwi jest w karcie zapisana...nie wiem czy wiedział bo o nic nie pytał, wypisał skierowanie i tyle:sorry2: Spoko, może jakiś sens w tym ukryty jest, który zna tylko on:-D
 
Witam
Gratuluje udanych wizytek
Elisse gratuluję córeczki
Caroline na pewno wszystko będzie dobrze
Agaagaaga niezła zmiana opcji, ja chcę żeby mój synek pozostał synkiem a tak sisiora wywalił ze myślę ze zmiany nie będzie

Malinka nie wiem po co Ci to badanie, ja badam bo mam rh- a mąż + i poroniłam 1 ciążę nie znając grupy krwi więc na dodatek nie dostałam zastrzyku zapobiegającego problemom w kolejnej ciąży. Właśnie odebrałam wynik i przeciwciał do krwinek nie ma :-)
A mój cukier badany po posiłkach wczoraj był ok więc może madziamadzia masz racje, ze wcześniej sobie za bardzo podniosłam.
Odstawiłam mleko, słodycze i słodkie napoje póki co i mam nadzieję, że będzie ok
 
Magda_z_uk trzymam za Was mocnooo kciuki, żeby było ok. Leż jak najwięcej i wypoczywaj ;-)

Caroline super, że z serduszkiem wszystko ok, a 2 tygodnie za mała, to nie tak źle. Dzidziunie rosną jedne są trochę większe jak na swój wiek, a inne trochę mniejsze, Trzymam kciuki, żeby córcia szybko nadrobiła wymiarami :tak:

Agaagaaga14 gratuluję udanej wizyty :tak:

Green flower super, że cukier po posiłkach był ok. Robiłaś sobie test dobowy glikemii. Jak chcesz mogę Ci napisać na pw jak ja go robiłam (szwagierka mi rozpisała, jak robi się u niej szpitalu). Może zjadłaś za dużo węglowodanów kilka dni przed badaniem tak jak ja. Idziesz na powtórkę glukozy? Ja jutro rano jadę i jutro też będę miała wyniki. Pożyczyłam od teścia glukometr i czasem zmierzę sobie tak dla siebie i zawsze jest w normie, a i tak na samą myśl o jutrzejszym pobieraniu dostaję sraczki :dry:

Powodzenia na dzisiejszych wizytach :-D:tak:
 
Ostatnia edycja:
agaagaaga14 potem po porodzie będziemy sprawdzać na ile się sprawdziło z tą wagą ;-)

Caroline na kolejnej wizycie usg wypytaj się dokładnie lekarza o te parametry. Skoro nie powiedziała nic konkretnie, to tylko zamęt w głowie zrobiła. Jak będę kompletować coś, na pewno umieszczę.

magda_z_uk
lepiej wziąć do szpitala uniwersalne ubranka ;-) nie będzie dziwnie wyglądać. Moja koleżanka tak miała. Lekarz przepowiadał dziewczynkę, a okazał się chłopak ;-)

M@alinka odczyn Coombsa robi się też by sprawdzić przyczyny anemii hemolitycznej.

Bezpośredni odczyn Coombsa przeprowadza się wtedy, gdy u pacjenta występują objawy sugerujące anemię hemolityczną, np. nieuzasadnione zmęczenie, nietypowo ciemny mocz, bóle pleców, problemy z oddychaniem w czasie wykonywania różnych czynności, żółtaczka, powiększenie śledziony. Odczyn Coombsa wykonuje się również wtedy, kiedy poziom hemoglobiny i hematokryt są bardzo niskie i wtedy, gdy pacjent ma wyżej wymienione objawy i niedawno miał przetaczaną krew.

Czy konflikt serologiczny występuje, gdy matka ma grupę krwi dodatnią a ojciec ujemną? W internecie czytałam tylko o odwrotnych przypadkach.

green flower
to dobrze, że wyniki są już dobre.
 
elisse o tym to nie słyszałam, znów jestem odrobinę mądrzejsza;-) wprawdzie żadnych takich objawów nie mam ale zrobić badanie nie zaszkodzi, zawsze lepiej o jedno za dużo niż za mało:tak:
Nie wiem ale chyba znaczenie ma grupa krwi matki...bo mój lekarz po pierwszym poronieniu pytał o moją grupę i jak się dowiedział że plusowa to powedział że ok i o ojca nawet nie pytał.
 
ja miałam już raz coombsa, we wtorek znów byłam oddać krew i mocz i też mam. ale po 1 porodzie dostałam zastrzyk więc powinno być okej :) ja miałam i mam robione przez moje A- a męża O+. a nasz synek ma A+ :) w pierwszej ciąży chyba 3 razy miałam robione. teraz pewnie przed samym porodem 3 też zleci.

jak kobieta ma na + a mężczyzna - to nie robią. bo tylko te minusowe są takie "agresywne" ;-)

glukoza za mną, wypiłam ze smaczkiem :-D wyszłam ze szpitala to jeszcze 2 pączki zjadłam :-) lubię słodkie.

w czwartek wizyta.

malinka zaczęłam się zastanawiać czy nasz chłopaczek który miał być dziewczynką jest faktycznie chłopakiem :szok: siusiak wyglądał na siusiaka, ale czy to napewno "to" :sorry2: oj chyba się skupie na uniseksach póki 2 raz mi nie powiedzą że chłopak :tak: póki co nowych ciuszków mam mało, 2 babskie bodziaki, kupione za czasów gdy myśleliśmy że bedzie babeczka, i 2 uniseksy kupione tydz temu. więcej nie kupuje na razie, póki ciuszki po moim synku nie wrócą do nas i bede wiedziała co i ile mi brakuje.


dziewczynom z rozejściem współczuję, mnie jakiś czas temu często bolało spojenie, ale jak byłam na wizycie i powiedziałam lekarzowi to powiedział że jak będzie dalej dokuczać to trzeba będzie usg zrobić i zobaczyć, i jak ręką odjął, od wizyty nie boli. przerażał mnie fakt że moze się rozejść za bardzo...
 
hihihihih...widzę, że się "psychoza płciowa" udzieliła:-p ja już byłam pewna bo mi dwóch lekarzy powiedziało ale teraz to już niczego nie wiem napewno:-D
 
reklama
Do góry