reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2025 👶👶

reklama
Jesli chodzi o pielęgnacje to ja od początku myłam syna w olejku migdałowym albo swoim mleku. Później miałam bioderma i Hagi baby, tego drugiego używamy do dziś. Jak się coś działo na skórze to smarowałam emolientem z Aveeno. A do pupy przy odparzeniu polecam u nas taki żółty krem Metanium w każdym markecie. Mieliśmy jeszcze coś na ciemieniuche z olejem kokosowym, ewentualnie mustella to takie sprawdzone. Oprócz tych rzeczy przydał się jeszcze linomag zielony i to tyle. Inne sudocremy, bepantheny u nas się nie przydały.
Dziekuje za informacje :)
 
Na 31.01 😊
W którym tyg poznalyscie płeć? Czy nadal czekacie? W dwóch pierwszych ciążach wiedziałam już na prenatalnych ( ginekolog był przekonany na 100 procent ) że będą chłopcy a teraz jeszcze czekam 🙈 chociaż na prenatalnych usłyszałam że będzie na 85 procent dziewczynka ale mam jeszcze nie robić wyprawki 😆
Mamy podobny termin. Ja mam na 28.01. Dzisiaj 16t5d. Mialam dopiero pierwszy skan więc 13 tyg na ktorym płci nie bylo widac
Pani powiedziala ze dopiero na tym.w 20 tyg ktory mam we wrześniu moga powiedziec.
 
Dziewczyny które są mniej więcej na półmetku jak Wasz przyrost wagi? Wybiła mocno w górę czy nie jest najgorzej?

Ja w drugiej ciąży ważę się dużo rzadziej, myślę że teraz mam ok +2,5/3 kg.
Ja mam pierwsza ciążę. Wzrost 163cm i widac mi dosc dobrze brzuszek, pytalam sie Pani poloznej czy to normalne taj wczesnie (16t5d) a ona że tak bo u nizszych osób szybciej widac. Przyrost na wadze jest tylko 2kg. Ale słyszałam od niektorych kolezanek (nigdy nie ciazowych) ooo ale masz duzy brzuszek myslam że ty ro juz gdzies w 6 miesiacu
 
Ja mam pierwsza ciążę. Wzrost 163cm i widac mi dosc dobrze brzuszek, pytalam sie Pani poloznej czy to normalne taj wczesnie (16t5d) a ona że tak bo u nizszych osób szybciej widac. Przyrost na wadze jest tylko 2kg. Ale słyszałam od niektorych kolezanek (nigdy nie ciazowych) ooo ale masz duzy brzuszek myslam że ty ro juz gdzies w 6 miesiacu
Ja tak samo z tym brzuszkiem 🙈 160cm 😂
 
W pierwszej ciąży miałam malutki brzuszek. W 8 mc na sesji zdjęciowej był jeszcze średnio widoczny pod sukienką 🫣 teraz w 3 ciąży w 16 tyg jest wielki 😂 ponoć w każdej kolejnej ciąży szybciej rośnie i coś w tym jest
 
W pierwszej ciąży miałam malutki brzuszek. W 8 mc na sesji zdjęciowej był jeszcze średnio widoczny pod sukienką 🫣 teraz w 3 ciąży w 16 tyg jest wielki 😂 ponoć w każdej kolejnej ciąży szybciej rośnie i coś w tym jest
Dlatego też byłam w szoku bo to moja pierwsza ciąża :o😂
 
Jakie suplementujecie witaminy? Ja do tej pory brałam mama dha premium plus ale doczytałam właśnie, że jest za mało kwasu foliowego wg wytycznych i szukam czegoś nowego
 
reklama
Jakie suplementujecie witaminy? Ja do tej pory brałam mama dha premium plus ale doczytałam właśnie, że jest za mało kwasu foliowego wg wytycznych i szukam czegoś nowego
Ja biore wedlug zalecen w UK Pregnant Care ktory zawiera 400u plus inne witaminki to biore na wiczor. A random biore Vit B Complec ktore ma dodtakowo 200u kwasu foliowego. Czyli biore o 200u więcej nic zalezaja w UK. Czytalam że w PL zwiekszaja dawke dlatego co dolozylam :) i póki co wszytsko jest ok :)
 
Do góry