reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2023

To ja mam tak samo :/
A ja mam tak,ze cokolwiek bym nie zjadla to mam uczucie jakbym od kilku dni jadla cos nieswiezego. Inna ta ciaza od pierwszej, wtedy bylam jak mlody bog do konca 😅😅 a teraz tylko ciagle czuje wzdecie😅 no i mam wrazenie,ze mam gorsza kondycje, jak trzeba podbiec do autobusu,to sie zasapuje, no a w 1 ciazy na serio nawet w 9 miesiacu ciagle smigalam po miescie i nic😁 i jeszcze taka sennosc,ze przysiegam,ze gdyby nie synek,to cale dnie bym tylko spędzała w lozku. Eh rozmarzylam sie🥰😆
 
reklama
Hej. Najpierw chciałam was nadrobić żeby napisać jak po wizycie. W środę byłam na pierwszej:) stres był. 7 tydzień serduszko ładnie bije. Wszystko ok:) teraz kolejna wizyta 20 czerwca. Mi czas szybko leci dzięki 9 miesięcznemu synkowi. Jestem non stop zmęczona i bym cały czas spała. Brzuszek mi wzdęło bardzo. Mdłości mam rano głównie.
 
Dziewczyny bezmyślnie lyknelam dzisiaj 2 tabletki duphastonu zamiast 1 z rana..
Luteinę biorę 2*2 a duphaston 2*1 i miałam jakieś zaćmienie....czy to coś moze zaszkodzic??? Opuścić dawkę wieczorna?
 
Dziewczyny bezmyślnie lyknelam dzisiaj 2 tabletki duphastonu zamiast 1 z rana..
Luteinę biorę 2*2 a duphaston 2*1 i miałam jakieś zaćmienie....czy to coś moze zaszkodzic??? Opuścić dawkę wieczorna?
Ja bym nie odpuszczała. Tak samo jak się niechcący pominie dawkę to zawsze mówią, żeby nie brać potem podwójnie.
Poza tym tabletka ma jakiś czas działania, teraz masz więcej substancji w organizmie ale potem, jak nie weźmiesz tabletki to poziom niepotrzebnie spadnie.
 
Ja bym nie odpuszczała. Tak samo jak się niechcący pominie dawkę to zawsze mówią, żeby nie brać potem podwójnie.
Poza tym tabletka ma jakiś czas działania, teraz masz więcej substancji w organizmie ale potem, jak nie weźmiesz tabletki to poziom niepotrzebnie spadnie.
duphaston to też progesteron, więc chyba nie zaszkodzi. Najlepiej poradzić się ginekologa. Mi powiedział, że jeśli dobrze się czuję to mogę brać zastrzyki z progesteronu
 
Dziewczyny a co robicie z wakacjami? Wybieracie się za granicę? Jakie macie zdanie na temat wakacji zagranicznych w ciąży?
Ja bym chętnie gdzieś się z mężem wybrała tak ostatni raz we dwójkę 🥰 ale całe moje otoczenie najblizsze jest przeciwne. Raz że samolot, dwa jakby coś się stało to trafiam do szpitala w obcym kraju o nieznanym poziomie opieki medycznej 🤔
Nie ukrywam że nie do końca mnie te argumenty przekonują bo idąc tym torem to nie mogłabym z małym (i nawet starszym) dzieckiem polecieć na wakacje bo zawsze może się coś stać...
Sama juz nie wiem.
 
Dziewczyny a co robicie z wakacjami? Wybieracie się za granicę? Jakie macie zdanie na temat wakacji zagranicznych w ciąży?
Ja bym chętnie gdzieś się z mężem wybrała tak ostatni raz we dwójkę 🥰 ale całe moje otoczenie najblizsze jest przeciwne. Raz że samolot, dwa jakby coś się stało to trafiam do szpitala w obcym kraju o nieznanym poziomie opieki medycznej 🤔
Nie ukrywam że nie do końca mnie te argumenty przekonują bo idąc tym torem to nie mogłabym z małym (i nawet starszym) dzieckiem polecieć na wakacje bo zawsze może się coś stać...
Sama juz nie wiem.
Ja bym sobie odpuściła. Kuzynka poleciała w 14tc, podczas spaceru wody jej odeszły, szybko pojechali do szpitala i niestety poroniła. Tak, mogło to się zdarzyć również w pl ale nie byłoby problemu z dogadaniem się w szpitalu i pozniej mogłaby dojść do siebie w domu.
 
Dziewczyny a co robicie z wakacjami? Wybieracie się za granicę? Jakie macie zdanie na temat wakacji zagranicznych w ciąży?
Ja bym chętnie gdzieś się z mężem wybrała tak ostatni raz we dwójkę 🥰 ale całe moje otoczenie najblizsze jest przeciwne. Raz że samolot, dwa jakby coś się stało to trafiam do szpitala w obcym kraju o nieznanym poziomie opieki medycznej 🤔
Nie ukrywam że nie do końca mnie te argumenty przekonują bo idąc tym torem to nie mogłabym z małym (i nawet starszym) dzieckiem polecieć na wakacje bo zawsze może się coś stać...
Sama juz nie wiem.
mi ginekolog powiedział, że to nie jest dobry pomysł by jechać na drugi koniec Polski. Tym bardziej, że jestem na L4
 
reklama
Dziewczyny a co robicie z wakacjami? Wybieracie się za granicę? Jakie macie zdanie na temat wakacji zagranicznych w ciąży?
Ja bym chętnie gdzieś się z mężem wybrała tak ostatni raz we dwójkę 🥰 ale całe moje otoczenie najblizsze jest przeciwne. Raz że samolot, dwa jakby coś się stało to trafiam do szpitala w obcym kraju o nieznanym poziomie opieki medycznej 🤔
Nie ukrywam że nie do końca mnie te argumenty przekonują bo idąc tym torem to nie mogłabym z małym (i nawet starszym) dzieckiem polecieć na wakacje bo zawsze może się coś stać...
Sama juz nie wiem.
A ja się wybieram😀 jakoś sobie nie wyobrażam abym w domu siedziała, a z pogodą w Polsce wiadomo jak jest. Ubezpieczenie zawsze wykupujemy poza biurem podróży. Wiele moich koleżanek lata w ciąży. Jeśli nie ma medycznych przeciwwskazań można latać samolotem. Do mnie takie argumenty w ogole nie trafiają, nie będąc w ciąży nie daj Boże też Ci się coś może stać. Skonsultuj wyjazd z lekarzem jeśli Ci pozwoli to nie widzę przeszkód:)
 
Do góry