reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2023

reklama
Dziewczyny, wielki szacun dla was,ktore macie juz taka gromadke! Po pierwsze, zazdroszcze, bo ja z racji wieku i po prostu braku wiary,ze dalabym rade ogarnac, juz pewnie nie przekrocze liczby 2 (choc, no... chcialabym duza rodzine:)). A po drugie i najwazniejsze, to, nikt, kto nie ma dzieci nie jest w stanie nawet sobie wyobrazic,jaki to wysilek i jakim trzeba byc ogarniaczem i jaka miec sile,zeby dac rade z wieksza gromadka. No i przeciez to tez poswiecenie dla kobiety, chocby np. w kwestiach zawodowych - ja to już zrozumialam przy pierwszym dziecku. Wiec, dziewczyny, jestescie naprawde wielkie! Napiszcie cos,jak to ogarniacie czy pracujecie przy tym i skad bierzecie sile? Ja jak pisalam, ze ledwo 1 ogarniam🤷‍♀️🤦‍♀️

Ja mam pierwsza wizyte 26 maja, to chyba bedzie 8 tydzien. Umowilam sie do poloznej na nfz i u niej bede prowadzic ciaze, jeśli wszystko bedzie ok. Zastanawiam sie tylko, czy ten termin nie za pozno,ale wcześnie nie bylo🤷‍♀️
Ja prowadzę gabinet kosmetologiczny, ale dzieci mam już samodzielne więc ogarniaja się raczej same :) wyższa logistyka będzie przy maluchu. Mam zamiar pracować do końca i po miesiącu już wrócić na parę godzin do pracy. Z racji wykonywanego zawodu nie mogę sobie pozwolić na roczny macierzynski ;)
 
Ja prowadzę gabinet kosmetologiczny, ale dzieci mam już samodzielne więc ogarniaja się raczej same :) wyższa logistyka będzie przy maluchu. Mam zamiar pracować do końca i po miesiącu już wrócić na parę godzin do pracy. Z racji wykonywanego zawodu nie mogę sobie pozwolić na roczny macierzynski ;)
I planujesz zlobek czy jakas pomoc rodziny?
 
naturalnie 🙈 brałam tylko wiesiołka i witaminy. W rodzinie kuzynka mojej mamy ma bliźniaków dwujajowych ale poza tym nie kojarzę. Myśle ze bardzo szybko sie zaimplantowało po prostu 😄 Zobaczymy na badaniu usg ile jest zarodków, ta Beta i prog mnie uspokajają bo moj mąż dostał po naszych staraniach wyniki badania nasienia i zanim zrobiłam test to sie bałam ze z taka morfologia nigdy nie zajdziemy naturalnie a tu taka niespodzianka ✨ chce iść 9.05 na betę po urlopie żeby sie upewnić ze wszystko jest okej, potem to już tylko usg będzie miarodajne.
A ty jak sie czujesz @Kamilad?
No ja właśnie chyba też 9.05. skoczę na betę, to będzie dzień przed wizytą to będzie może jakieś pokrycie w tym co jest na obrazie USG i wielkością bety. Nie powiem że trochę się boje ale staram się jeszcze tak nie wybiegać w przyszłość bo to sporo czasu jeszcze 😬 a chciałabyś bliźniaki?:D czy bez znaczenia?
Czuję się bardzo normalnie 🤷🏻‍♀️ zmęczenie, lekko bolesne piersi, no i w sumie jak trochę się pokręcę przy domu i porobie to muszę chwilę odpocząć. Więc nie moge narzekać póki co 😍 a Ty?
 
I planujesz zlobek czy jakas pomoc rodziny?
Rodziny niestety nie mam tu żadnej ,po rozwodzie przeprowadziłam się 300km dalej cała rodzine mam w mieście z którego pochodzę ,może na tydzień uda mi się ściągnąć mame.

Pierw planuje opiekunkę potem żłobek.
 
Moje 12,11 i 5
Ja narazie nie pracuje zawodowo, przeprowadzilismy się a synek dopiero od września poszedl do przedszkola. Mąż ma taką pracę i dodatkowe 2 etaty, ze logistycznie byłoby nam ciężko bez jednej osoby w domu, gotowej w razie choroby przedszkolaka brać wolne lub gdy nastolatka trzeba odebrać ze szkoły, bo pielęgniarka dzwoni ze szkoly 🤔🙃
Dzieci mają kilka razy w tygodniu na 2 zmianę i czasami jest chaos... ale ogarniam 😁
Mój pracuje nazwijmy to w terenie więc często nie ma go po parę dni, liczę na pomoc dzieci starszych w kwestii np zakupów czy niektórych obowiązków domowych.
W ogóle uważam że jakoś to będzie, taki problem to nie problem ogarniemy,:)
 
Hej ja wizytę mam 20.05. To bedzie 7+2 tc i nie wiem czy może nie przepisać się jakoś wcześniej 🤨 jest termin na 13.05, ciagle się waham czy nie powinnam iść tydzień wcześniej w 6+2 tc. W pierwszej ciąży w 5+6 tc bodajże poszłam na poerwsza wizytę i biło już serduszko, a kilka dni później zaczęłam krwawić :/ waham się teraz co robić :/

Ja w 2020 płaciłam u gina 170 zł. Teraz zapisałam się do nowej ginekolog która mam dużo bliżej i koszt wizyty to 200-220 zł. A może jest któraś z Was z Łodzi? :) chętnie bym posłuchała ewentualnych opinii na temat lekarzy i podzieliła się swoimi doświadczeniami :D
Ja jestem z okolic Lodzi i stąd też mam gina:)
 
reklama
No ja właśnie chyba też 9.05. skoczę na betę, to będzie dzień przed wizytą to będzie może jakieś pokrycie w tym co jest na obrazie USG i wielkością bety. Nie powiem że trochę się boje ale staram się jeszcze tak nie wybiegać w przyszłość bo to sporo czasu jeszcze 😬 a chciałabyś bliźniaki?:D czy bez znaczenia?
Czuję się bardzo normalnie 🤷🏻‍♀️ zmęczenie, lekko bolesne piersi, no i w sumie jak trochę się pokręcę przy domu i porobie to muszę chwilę odpocząć. Więc nie moge narzekać póki co 😍 a Ty?
tez jestem ciekawa co zobaczy Twoja gin na USG, mimo ze OM miałaś ponad tydzień przede mna to owu miałaś tak jak ja (ja miałam 9-10.04 wg testów i temp) wiec mimo ze wiek ciąży samej w sobie mamy rożny to obraz usg może wyglądać podobnie 💛 Pisz koniecznie od razu o wynikach bety i po wizycie 😘

Co do bliźniaków - byłoby na pewno 2x więcej do kochania, bardzo duże wyzwanie ale cieszyłbym się. Dla mnie najważniejsze jest żeby było zdrowe 🌼 trochę się pospieszyliśmy z tymi badaniami nasienia (bo nie chciałam tracić czasu gdyby się miało okazać ze to nie u mnie jest jakiś ewentualny problem) i przez ten wynik zamartwiam się niepotrzebnie dlatego dla spokoju ducha będziemy robić NIFTY w 10tc. A prenatalne będziesz robiła u tej samej gin?
 
Do góry