reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2023

Zrobiłam wyżej edytowalna listę badań, starałam się zebrać daty z tego co pisalyscie, jak coś jest nie tak albo kogoś brakuje to meldujcie, będę uzupełniać ☺️

@Kamilad - my jesteśmy na majowce z moja przyjaciółka która jako jedyna na razie wie wiec nie muszę się czaic z niepiciem 🙈 rodzinie chcemy dopiero powiedzieć na koniec czerwca po wynikach Nifty, natomiast życie za granica znacząco to ułatwia
Ja niestety teściów mam na tym samym osiedlu i właśnie majówka w tym momencie jest dla mnie przypałowa z tym kryciem się 🙈 no ale cóż nikt wprost na szczęście nie zapytał, a co myślą to ich 😂
 
reklama
Kurcze to czekanie mnie zabije 😬 a na pewno stres przed wizytą będzie ogromny... Najgorsza dla mnie teraz że jest ta majowka, grill, piwko i normalnie też bym wypiła a tak tylko piwo 0% i widziałam te podejrzane spojrzenia rodzinki 🙈 a dopóki lekarz mi nie potwierdzi że na USG jest prawidłowa ciąża to nie chce nic mówić ... Jeżeli masz taką możliwość to super, chociaż te 4 tyg to chyba taki standard w Pl też :)
Ja za niedługo mam panieński kolezanki i tez zastanawiam się co tu powiedzieć czemu nie chce chociaż lampki szampana się napić 😅 bo mam wytłumaczenie kp ale przecież jedna lampkę mogłabym się napić na samym początku, do rana na pewno by już nic w krwi nie było 😁 wiec już myśle nad jakimiś sensownymi wymówkami 🤪
Ja 06.05 wizyta :) ale martwię się dziewczyny, bo 2 razy mialam sluz podbarwiony na różowo.. 2 ciaze jiz straciłam :(
Hej spokojnie! Wiem ze to tak łatwo mówić ale np ja w pierwszej ciąży w 6 tyg tez dostałam plamien w tym ze to nie byli różowe tylko bardzo obfite i plamilam w pewnym moemncie żywa krwią. Dużo odpoczywałam dostałam leki od gina i udało się. Dzisiaj miałaś ten śluz? Masz go po każdej wizycie w łazience? Może zadzwon do ginekologa żeby przepisał duphaston? Przepraszam bo może jesteś w kontakcie z ginem, a ja tak ci coś radzę ale poruszył mnie ten twój wpis :/ przypomniało mi się ile ja miałam strachu jak zaczęłam plamić :/
 
Ja za niedługo mam panieński kolezanki i tez zastanawiam się co tu powiedzieć czemu nie chce chociaż lampki szampana się napić 😅 bo mam wytłumaczenie kp ale przecież jedna lampkę mogłabym się napić na samym początku, do rana na pewno by już nic w krwi nie było 😁 wiec już myśle nad jakimiś sensownymi wymówkami 🤪

Hej spokojnie! Wiem ze to tak łatwo mówić ale np ja w pierwszej ciąży w 6 tyg tez dostałam plamien w tym ze to nie byli różowe tylko bardzo obfite i plamilam w pewnym moemncie żywa krwią. Dużo odpoczywałam dostałam leki od gina i udało się. Dzisiaj miałaś ten śluz? Masz go po każdej wizycie w łazience? Może zadzwon do ginekologa żeby przepisał duphaston? Przepraszam bo może jesteś w kontakcie z ginem, a ja tak ci coś radzę ale poruszył mnie ten twój wpis :/ przypomniało mi się ile ja miałam strachu jak zaczęłam plamić :/
Dziekuje Ci bardzo :* pierwszy raz ledwo rozowy sluz mialam w sobote wieczorem.. wczoraj cały dzień czyściutko, a dzisiaj rano znowu :/ nie jest to żywa krew na pewno, jedynie sluz podbarwiony krwią, ale dziś mocniej niż w sobote. Jednorazowo, nie było go nawet na wkładce, jedynie na papierze.. ja biorę zastrzyki z prolutexu i dopochwowo cyclogest, ale po kontakcie z ginem kazal tak jak mówisz wziac jeszcze duphaston... vardzo się martwie, bo plamienia nie zwiastuja niczego dobrego :( u Ciebie te plamienia były czym spowodowane? U mnie 5 tydzien
 
Ja 06.05 wizyta :) ale martwię się dziewczyny, bo 2 razy mialam sluz podbarwiony na różowo.. 2 ciaze jiz straciłam :(
Im szybciej wizyta tym lepiej, może będzie potrzeba brać dufaston na podtrzymanie...
U mnie za to bol piersi i to straszny i te sutki tak bolą dotknąć nie mogę nimi niczego. Pozostale rzeczy w normie, moze wieczorem czuje ciągnięcia w podbrzuszu, kłucia.
 
Dziekuje Ci bardzo :* pierwszy raz ledwo rozowy sluz mialam w sobote wieczorem.. wczoraj cały dzień czyściutko, a dzisiaj rano znowu :/ nie jest to żywa krew na pewno, jedynie sluz podbarwiony krwią, ale dziś mocniej niż w sobote. Jednorazowo, nie było go nawet na wkładce, jedynie na papierze.. ja biorę zastrzyki z prolutexu i dopochwowo cyclogest, ale po kontakcie z ginem kazal tak jak mówisz wziac jeszcze duphaston... vardzo się martwie, bo plamienia nie zwiastuja niczego dobrego :( u Ciebie te plamienia były czym spowodowane? U mnie 5 tydzien
Ja w 1 ciąży po stosunku w 15 tyg dostalam takiego krwawienia, ze plakalam już jak bobr, że po ciąży a brzuszek juz miałam, distalam dufaston i przeszlo, mialam krwiaka małego i on pekł, potem po 20 tyg odtawil mi i juz wszystko bylo dobrze. Z tym ze do konca ciąży zakaz seksu.
 
Dziekuje Ci bardzo :* pierwszy raz ledwo rozowy sluz mialam w sobote wieczorem.. wczoraj cały dzień czyściutko, a dzisiaj rano znowu :/ nie jest to żywa krew na pewno, jedynie sluz podbarwiony krwią, ale dziś mocniej niż w sobote. Jednorazowo, nie było go nawet na wkładce, jedynie na papierze.. ja biorę zastrzyki z prolutexu i dopochwowo cyclogest, ale po kontakcie z ginem kazal tak jak mówisz wziac jeszcze duphaston... vardzo się martwie, bo plamienia nie zwiastuja niczego dobrego :( u Ciebie te plamienia były czym spowodowane? U mnie 5 tydzien
Niewiadomo było od czego, żadnego krwiaka nic, z tego co pamietam. Niby coś ginekolog mowila ze a może tu jest jakaś nadzerka ale widać było ze ona sama nie wie skąd to 🤨
Dostałam duphaston i po jakimś tygodniu przeszło. Na pierwszej wizycie biło już serduszko wiec na kolejna podczas tego plamienia jechałam cała zapłakana, na szczęście wszysyko było okej..
rozumiem co czujesz mam nadzieje ze właśnie duphaston pomoże i już więcej się nie pojawiał❤️
Sama mam nadzieje ze mnie tez to tym razem ominie… na chwile obecna ciagle latam do łazienki bo mam duże ilości żółtego śluzu i ciagle się boje ze wlansie zobaczę krew na papierze 🙄
 
Niewiadomo było od czego, żadnego krwiaka nic, z tego co pamietam. Niby coś ginekolog mowila ze a może tu jest jakaś nadzerka ale widać było ze ona sama nie wie skąd to 🤨
Dostałam duphaston i po jakimś tygodniu przeszło. Na pierwszej wizycie biło już serduszko wiec na kolejna podczas tego plamienia jechałam cała zapłakana, na szczęście wszysyko było okej..
rozumiem co czujesz mam nadzieje ze właśnie duphaston pomoże i już więcej się nie pojawiał❤️
Sama mam nadzieje ze mnie tez to tym razem ominie… na chwile obecna ciagle latam do łazienki bo mam duże ilości żółtego śluzu i ciagle się boje ze wlansie zobaczę krew na papierze 🙄
Tez tak mialam od początku, że biegałam co chwilę do wc sprawdzać, a teraz to tym bardziej.. u Ciebie to była czerwona krew tak? Dzis musialam przyjsc do pracy, ale od jutra będę leżeć i postaram się wytrwać do piątkowej wizyty, chyba że coś się pogorszy.. narazie czysto znowu
 
U mnie w poprzedniej ciazy skuteczne byly wymowki,ze leki - na alergie, bol glowy etc i ze tego nie mozna laczyc niestety z alko. 😁
 
reklama
Tez tak mialam od początku, że biegałam co chwilę do wc sprawdzać, a teraz to tym bardziej.. u Ciebie to była czerwona krew tak? Dzis musialam przyjsc do pracy, ale od jutra będę leżeć i postaram się wytrwać do piątkowej wizyty, chyba że coś się pogorszy.. narazie czysto znowu
Tak u mnie była żywo czerwona, czasami taka brązowa :/
Na pewno wszystko będzie dobrze 🥰
Dziewczyny, jakie witaminy ciazowe bierzecie?
Ja biorę symvital mama i narazie śpię chwale.
Brałam kiedyś mama dha premium ale po nim miałam rozwolnienia 😵‍💫
Brałam tez omegamed optima forte ale drogie i problem był wiecznie z dostępnością.
Polecam Pana Tabletkę on ma fajne zestawienie suplementów dla kobiet w ciazy 😁
 
Do góry