reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2023

Wow. Super pomysł z tą restauracją.
Ja się cały czas waham czy nie zrobić w poniedziałek pierwszej bety. Pewnie będzie wtedy ok 1000 i bez sensu będzie już robić przyrost, ale przynajmniej dowiem się czy ciąża jest w takim wieku jak się spodziewam...
Co do wizyty to z jednej strony jeżeli masz możliwość przesunięcia wizyty o dosłownie kilka dni to super, kilka dni później może już być zarodek i serduszko. Z drugiej strony nawet w 5+2 ginekolog określi wielkość pęcherzyka i powie czy ciąża na tym etapie rozwija się ok i określi dokładnie wiek tej ciąży... A może pójdziesz jeszcze raz na wizytę przed samym wjazdem?
Bety się nie robi aby określić wiek ciazy a tylko sprawdzić czy przyrasta. Jesli podejrzewasz ze beta bedzie powyżej 1000 to jeszcze mozesz zrobić przyrost. Chyba do 10000 przyrasta 66%. Powyzej juz mniej. Zresztą są kalkulatory w necie i można sprawdzić :)
 
reklama
Bety się nie robi aby określić wiek ciazy a tylko sprawdzić czy przyrasta. Jesli podejrzewasz ze beta bedzie powyżej 1000 to jeszcze mozesz zrobić przyrost. Chyba do 10000 przyrasta 66%. Powyzej juz mniej. Zresztą są kalkulatory w necie i można sprawdzić :)
Masz rację, źle się wyraziłam. Wiedząc kiedy zaczęły mi wychodzić testy, kiedy była owulacja, założyłam, że beta się podwaja co 48 godzin i dlatego spodziewam się takiej, a nie innej bety w poniedziałek (być może i błędnie zakładam ok 800-1500...) trochę porównuje się też do @duszyczka i innej dziewczyny, które miały owulacje wtedy co ja lub dzień później.
A całe te moje rozważania są właśnie tylko po to, że trochę uważam, że już bez sensu robić betę i lepiej cierpliwie poczekać do wizyty.
Natomiast beta zwalnia właśnie po 1000, nie po 10 000.
 
Masz rację, źle się wyraziłam. Wiedząc kiedy zaczęły mi wychodzić testy, kiedy była owulacja, założyłam, że beta się podwaja co 48 godzin i dlatego spodziewam się takiej, a nie innej bety w poniedziałek (być może i błędnie zakładam ok 800-1500...) trochę porównuje się też do @duszyczka i innej dziewczyny, które miały owulacje wtedy co ja lub dzień później.
A całe te moje rozważania są właśnie tylko po to, że trochę uważam, że już bez sensu robić betę i lepiej cierpliwie poczekać do wizyty.
Natomiast beta zwalnia właśnie po 1000, nie po 10 000.
No wlasnie ja gez bylam pewna ze po 1000 sie zwalnia dopoki mnie ktoś nie uswiadomil ze po 10 000. Wiec ja juz sama nie wiem z tą betą. Dlatego dzięki za kalkulatory :D
Ja w sumie robilam na poczatku, dlatego mozna sobie darować te bety itp. Kiedy masz wizytę ?
 
No wlasnie ja gez bylam pewna ze po 1000 sie zwalnia dopoki mnie ktoś nie uswiadomil ze po 10 000. Wiec ja juz sama nie wiem z tą betą. Dlatego dzięki za kalkulatory :D
Ja w sumie robilam na poczatku, dlatego mozna sobie darować te bety itp. Kiedy masz wizytę ?
18 maja wizyta.
I tak sobie jeszcze myślę, skoro ginekolog określa termin porodu na podstawie wielkości zarodka/pęcherzyka. A widoczność pęcherzyka (zatem i jego wielkość) jest ściśle skorelowana z beta to jednak jej poziom trochę świadczy o tym na jakim etapie rozwoju jest ciąża. Oczywiście dla pełnego obrazu przydałoby się usg, bo np w ciazy mnogiej będą inne wartości bety itd...Ale jednak ta wartość coś tam o tej ciąży mówi chyba...
Z tym podwajaniem to zgłupialam w takim razie.😅
Zrobię w poniedziałek to badanie, to będę miała co analizować dalej... chyba za dużo myślę, ale to silniejsze ode mnie.🙈🙈🙈
 
Wpadłam do szpitala na nieplanowane USG 🙄 Podbrzusze mnie mocno ciągneło, a że wczoraj beta wyszła 1107 to uznałam, że warto spróbować.
Pęcherzyk jest, ciałko żółtkowe także. Umiejscowiony dość wysoko w macicy co wg doktor jest prawidłowe ( im wyżej tym lepiej) po prawej stronie 😉 Ból podbrzusza powoduje powiększony prawy jajnik, jednakże nie ma to wpływu na przebieg ciąży, a powiększony jest w związku z przyjmowanymi hormonami.
Bety w poniedziałek już chyba nie będę robić skoro we wtorek mam kolejną wizytę.
Trochę mi lżej na sercu, ale wiadomo odetchnę dopiero koło 9tc jak zobaczę bijące serduszko.
 
Wpadłam do szpitala na nieplanowane USG 🙄 Podbrzusze mnie mocno ciągneło, a że wczoraj beta wyszła 1107 to uznałam, że warto spróbować.
Pęcherzyk jest, ciałko żółtkowe także. Umiejscowiony dość wysoko w macicy co wg doktor jest prawidłowe ( im wyżej tym lepiej) po prawej stronie 😉 Ból podbrzusza powoduje powiększony prawy jajnik, jednakże nie ma to wpływu na przebieg ciąży, a powiększony jest w związku z przyjmowanymi hormonami.
Bety w poniedziałek już chyba nie będę robić skoro we wtorek mam kolejną wizytę.
Trochę mi lżej na sercu, ale wiadomo odetchnę dopiero koło 9tc jak zobaczę bijące serduszko.
Fajnie , że Cie przyjęli mnie z moim starszym synem w ciąży w 2011 r nie przyjęli z bólem miałam brać nospe bo taka wczesna ciąża to nie ciąża 5t6d😐
 
Dziewczyny, doradźcie… ostatnia miesiączka 29.03.2022, w 29 dniu cyklu blada kreska, na drugi dzień ciemniejsza (cykle 30-34 dni). Stosunek w 15 i 19 dniu cyklu. Wszystko się zgadza.. w czwartek byłam u ginekologa (wiem, szybko, ale poprzednią ciążę poroniłam - to było 1,5 roku temu). To był 38 dzień od początku cyklu. Lekarz nie widział nawet pęcherzyka 😓. Kazał czekać. Co o tym myślicie? (Mam już jedno dziecko, 7 lat, tamta ciąża była wręcz książkowa).
 
Dziewczyny, doradźcie… ostatnia miesiączka 29.03.2022, w 29 dniu cyklu blada kreska, na drugi dzień ciemniejsza (cykle 30-34 dni). Stosunek w 15 i 19 dniu cyklu. Wszystko się zgadza.. w czwartek byłam u ginekologa (wiem, szybko, ale poprzednią ciążę poroniłam - to było 1,5 roku temu). To był 38 dzień od początku cyklu. Lekarz nie widział nawet pęcherzyka 😓. Kazał czekać. Co o tym myślicie? (Mam już jedno dziecko, 7 lat, tamta ciąża była wręcz książkowa).
Dobrze rozumiem że jesteś dopiero 4 dni po spodziewanym @? Myślę, że ma prawo jeszcze nic nie widać ..lekarz nic nie mówił, nie kazał sprawdzić bety?
 
Dobrze rozumiem że jesteś dopiero 4 dni po spodziewanym @? Myślę, że ma prawo jeszcze nic nie widać ..lekarz nic nie mówił, nie kazał sprawdzić bety?
Byłam około 4-5 dni po spodziewanej miesiączce. Miałam zrobić betę. Po pierwsze trochę się boję, po drugie nie miałam kiedy. Po prostu w tygodniu pójdę na usg. Mój błąd, że poszłam tak szybko…
 
reklama
Dziewczyny, doradźcie… ostatnia miesiączka 29.03.2022, w 29 dniu cyklu blada kreska, na drugi dzień ciemniejsza (cykle 30-34 dni). Stosunek w 15 i 19 dniu cyklu. Wszystko się zgadza.. w czwartek byłam u ginekologa (wiem, szybko, ale poprzednią ciążę poroniłam - to było 1,5 roku temu). To był 38 dzień od początku cyklu. Lekarz nie widział nawet pęcherzyka 😓. Kazał czekać. Co o tym myślicie? (Mam już jedno dziecko, 7 lat, tamta ciąża była wręcz książkowa).
U mnie OM 28.03 cykle 32-33dni i beta dopiero wczoraj 1107 (więc dopiero powinien być widoczny pęcherzyk), dzisiaj na USG faktycznie był. Także byłaś raczej za wcześnie na USG.
 
Do góry