reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2023

reklama
Cześć.
Mam na imię Paulina i mam 29 lat.
Dziś zrobiłam test i szczerze jestem przerażona... Mam już dwójkę. Z facetem z którym wyszły mi teraz pozytywne testy nie jestem w związku. Rozstaliśmy się jakiś czas temu i tak spotykaliśmy się raz na jakiś czas... No ale dwa testy się raczej nie mylą, nie? 🤔
Może z nim pogadaj i razem weźmiecie to " na klatę" trzymam kciuki !
 
Mały uptade. Wracam właśnie od dentysty. Przyjmą mnie dopiero jak będę miała zaświadczenie od ginekologa...
Dlaczego? Ja byłam w tym tygodniu i wspomniałam tylko, że mogę być w ciąży bo test pozytywny ale na ginekologa za wcześnie i normalnie wyleczyła mi zęba tylko z jakimś innym znieczuleniem, które nie zwęża naczyń krwionośnych
 
Dlaczego? Ja byłam w tym tygodniu i wspomniałam tylko, że mogę być w ciąży bo test pozytywny ale na ginekologa za wcześnie i normalnie wyleczyła mi zęba tylko z jakimś innym znieczuleniem, które nie zwęża naczyń krwionośnych
Dzis mialam mieć piaskowanie i skalling. Piaskowanie ok, ale skalling definitywnie nie. Na leczenie ubytku miałam wizytę za tydzień (ginekologa mam za 1.5 tygodnia). Pytałam dziś o tą wizyte i wspominano mi, że można by jakieś inne znieczulenie, ale ponieważ nie mam nic pilnego do zrobienia to najpierw mam pogadać z ginekologiem, a potem się umówić. A najlepiej 2 trymestr. Też się zdziwiłam bo przed wizytą przewertowalam Internet nt. stomatologii w ciąży i poszłam "na lajcie".
 
I wogole jakiś popłoch się zrobił jak powiedziałam o ciąży. Higienistka wychodziła pytać, pytali który tydzień, czy na pewno ten, a nie inny tydzień, czy mam zaświadczenie od ginekologa, czy mogę przyjść we wtorek pogadać z lekarzem, który będzie mi ten ubytek robił, aż w końcu doszli do wniosku, że najpierw ginekolog, a potem na spokojnie stomatolog bo nic wielkiego się nie dzieje...
 
Dzis mialam mieć piaskowanie i skalling. Piaskowanie ok, ale skalling definitywnie nie. Na leczenie ubytku miałam wizytę za tydzień (ginekologa mam za 1.5 tygodnia). Pytałam dziś o tą wizyte i wspominano mi, że można by jakieś inne znieczulenie, ale ponieważ nie mam nic pilnego do zrobienia to najpierw mam pogadać z ginekologiem, a potem się umówić. A najlepiej 2 trymestr. Też się zdziwiłam bo przed wizytą przewertowalam Internet nt. stomatologii w ciąży i poszłam "na lajcie".
To ja może się wypowiem bo już @xdorotaa pytała o moj zawód. Jestem stomatologiem i to całkowita bzdura. Kobiety leczy się normalnie na każdym etapie ciąży, nie ma przeciwwskazania do skalingu a jeśli jest taka potrzeba to higienizacja jest zalecana jak najszybciej. Przeciwwskazanie jest do wybielania, do robienia zdjęć RTG i planowego usuwania zębów zatrzymanych. Możesz być normalnie znieczulona najlepiej Artykaina w stężeniu z adrenalina 1:200 000 (w Niemczech mamy 1:400 000)

W DE jest to zawód wysokiego ryzyka i będąc zatrudniona na etat, żaden pracodawca nie weźmie na siebie takiej odpowiedzialności, wysyłają od razu na L4 od daty stwierdzenia, z reszta zabrania tego prawo. W Polsce dentyści w 90% pracują na działalność gospodarcza wiec są sami za siebie odpowiedzialni i jeśli jest dobre samopoczucie to można pracować do końca ☺️

@Kamilad jak samopoczucie ? Śledziłam Twoje wypowiedzi na grudniowkach i już wiem ze troszkę lepiej, całe szczęście ze jesteś spokojniejsza. 4 dni do Twojej wizyty, myśle o Tobie i Twojej fasolce ciepło 💖 Moja mi daje popalić bo mdłości nie ustępują 🙈 dziś zjadłam tylko rogala i frytki, wszystko inne puchnie mi w ustach (zle mi z tym bo uwielbiam zdrowe jedzenie, warzywa i owoce 🥺)
 
reklama
Dzis mialam mieć piaskowanie i skalling. Piaskowanie ok, ale skalling definitywnie nie. Na leczenie ubytku miałam wizytę za tydzień (ginekologa mam za 1.5 tygodnia). Pytałam dziś o tą wizyte i wspominano mi, że można by jakieś inne znieczulenie, ale ponieważ nie mam nic pilnego do zrobienia to najpierw mam pogadać z ginekologiem, a potem się umówić. A najlepiej 2 trymestr. Też się zdziwiłam bo przed wizytą przewertowalam Internet nt. stomatologii w ciąży i poszłam "na lajcie".
Ja byłam u dentysty 2 tygodnie temu, 2 dni po pozytywnym teście i założyła mi plombę. Oczywiście jak zawsze bez znieczulenia i oczywiście powiedziałam jej że jestem po pozytywnym teście i stwierdziła że koniecznie żeby trzeba wyleczyć.
 
Do góry