reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2023

Ja byłam u dentysty 2 tygodnie temu, 2 dni po pozytywnym teście i założyła mi plombę. Oczywiście jak zawsze bez znieczulenia i oczywiście powiedziałam jej że jestem po pozytywnym teście i stwierdziła że koniecznie żeby trzeba wyleczyć.
Kurcze... Chyba po prostu wieść o ciąży wystraszyła nie do końca kompetentnych ludzi... trochę jestem zła bo teraz jak nie mam żadnych mdłości ani nic to byłoby spoko na fotelu... A jak się zapisze po ginekologu to pewnie znów za kilka tygodni będzie wizytą, gdy juz będę miala komplet objawów...
 
reklama
Dziewczyny, a ja chcialabym zapytac o testy genetyczne z krwi - czy zamierzacie robic, a jesli tak, to ktore? Z tego,co tu czytalam,to powtarza sie Nifty - dlaczego wybralyscie akurat ten? Ja w tej ciazy chcialabym zrobic zeby wiedziec, ze wszystko ok i jaka plec:] nie zdecydowalam tylko,ktory zrobic. Pamietam,ze w poprzedniej ciazy ginekolog polecal mi jakis test, w ktorym probke wysyla sie do laboratorium w Hiszpanii...
 
Uff. Dziękuję @becia.25 i @Jaktomarta ! Podniosłyście mnie na duchu zwłaszcza z tą przeprowadzką w zaawansowanej ciąży!

@Jaktomarta napisałaś, że przydatna jest "dobra cdl..." co miałaś na myśli?
Cdl czyli certyfikowany doradca laktacyjny - bardzo pomocna,jesli sa jakies watpliwosci albo jest problem z karmieniem piersia, a zazwyczaj - z tego co ja wiem z wlasnego podworka i od znajomych - to costam, jakis mniejszy lub wiekszy problem jest na poczatku karmienia. No i to bardzo uspokaja, przy szalejacych hormonach poporodowych i niewyspaniu, jak wiesz z kim zaufanym sie skonsultowac.
 
@Kamilad jak samopoczucie ? Śledziłam Twoje wypowiedzi na grudniowkach i już wiem ze troszkę lepiej, całe szczęście ze jesteś spokojniejsza. 4 dni do Twojej wizyty, myśle o Tobie i Twojej fasolce ciepło 💖 Moja mi daje popalić bo mdłości nie ustępują 🙈 dziś zjadłam tylko rogala i frytki, wszystko inne puchnie mi w ustach (zle mi z tym bo uwielbiam zdrowe jedzenie, warzywa i owoce 🥺)
Czuję się lepiej 😘 tzn jestem spokojniejsza. Nadal potrafi zaboleć jak cholera, szczególnie w nocy się budzę i zastanawiam się czy iść po coś przeciwbólowego, ale z reguły nie chce mi się wstawać z łóżka... W dzień jest lepiej ale też czasami zaboli okresowo. Ale skoro trwa to już kilka dni i nie mam przy tym żadnych plamień to uznałam że widocznie tak musi być i już tak nie panikuję🤷🏻‍♀️ pierwszy dzień mnie tak mocno przeraził.
U mnie na szczęście bez mdłości, wręcz powiedziałabym że bardziej mnie ssie niż zawsze 😩
Weekend szybko zleci, mam nadzieję że pon i wtorek do wizyty też i wtedy będę szczęśliwa ❤️
 
Dziewczyny, a ja chcialabym zapytac o testy genetyczne z krwi - czy zamierzacie robic, a jesli tak, to ktore? Z tego,co tu czytalam,to powtarza sie Nifty - dlaczego wybralyscie akurat ten? Ja w tej ciazy chcialabym zrobic zeby wiedziec, ze wszystko ok i jaka plec:] nie zdecydowalam tylko,ktory zrobic. Pamietam,ze w poprzedniej ciazy ginekolog polecal mi jakis test, w ktorym probke wysyla sie do laboratorium w Hiszpanii...
Ja nie, tylko prenatalne (krew+USG) a płeć w poprzedniej ciąży też poznałam na prenatalnych w 12tc 😊
 
Dziewczyny, a ja chcialabym zapytac o testy genetyczne z krwi - czy zamierzacie robic, a jesli tak, to ktore? Z tego,co tu czytalam,to powtarza sie Nifty - dlaczego wybralyscie akurat ten? Ja w tej ciazy chcialabym zrobic zeby wiedziec, ze wszystko ok i jaka plec:] nie zdecydowalam tylko,ktory zrobic. Pamietam,ze w poprzedniej ciazy ginekolog polecal mi jakis test, w ktorym probke wysyla sie do laboratorium w Hiszpanii...
ja chce robić Nifty w 10 tc, nie czytałam jeszcze porównania z innymi badaniami ale wielu moich znajomych robiło. Masz jakieś stronki do polecenia gdzie można o tym poczytać?
Czuję się lepiej 😘 tzn jestem spokojniejsza. Nadal potrafi zaboleć jak cholera, szczególnie w nocy się budzę i zastanawiam się czy iść po coś przeciwbólowego, ale z reguły nie chce mi się wstawać z łóżka... W dzień jest lepiej ale też czasami zaboli okresowo. Ale skoro trwa to już kilka dni i nie mam przy tym żadnych plamień to uznałam że widocznie tak musi być i już tak nie panikuję🤷🏻‍♀️ pierwszy dzień mnie tak mocno przeraził.
U mnie na szczęście bez mdłości, wręcz powiedziałabym że bardziej mnie ssie niż zawsze 😩
Weekend szybko zleci, mam nadzieję że pon i wtorek do wizyty też i wtedy będę szczęśliwa ❤️
mnie tez dziś kłuło, nawet miałam taki potok śluzu ze szukałam szybko toalety żeby sprawdzić czy nie daj Boże nie krwawię. Ale to na szczęście nic poza białym śluzem a przyjaciółka która już ma zdrowa córeczkę mówiła ze takie odczucia są normalne. Ja jestem dzień po Tobie, cieszę się i zarazem stresuje 🙈
 
Jestem po pierwszej wizycie, jest pęcherzyk z ciałkiem żółtym. W poniedziałek kolejna wizyta i już powinien być na niej zarodek. Jedynie co mnie zmartwiło, to umiejscowienie ciazy w obrębie macicy, ale w jej rogu.. choc lekarka twierdzi, ze takie ciaze rozwijają się prawidłowo.. ale jednak zmartwiła mnie, bo skoro zwróciła na to uwage, to coś to oznacza...
Ktory tydz i który dzień, niecierpliwie oczekuję swojej wizyty.
Nie martw się na zapas, mysl o tym, co jest dobrze.
 
Cześć.
Mam na imię Paulina i mam 29 lat.
Dziś zrobiłam test i szczerze jestem przerażona... Mam już dwójkę. Z facetem z którym wyszły mi teraz pozytywne testy nie jestem w związku. Rozstaliśmy się jakiś czas temu i tak spotykaliśmy się raz na jakiś czas... No ale dwa testy się raczej nie mylą, nie? 🤔
Raczej nie mylą, może zamiast raz na jakis czas, będziecie juz zawsze razem... kto wie
 
reklama
Do góry