reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2023

reklama
Ja jutro idę zdobic badania,niestety tylko część na nfz a reszta prywatnie bo zależy mi na czasie i nie będę biegać prosić kolejnego lekarza o skierowanie. Porazka z ta służba zdrowia.
Tak mnie dzis wkurzyli ze moje ciśnienie prawie eksplodowało;)
Odbebnie jutro,zapłacę i postaram się umówić na usg piersi.
31 maja mam usg zeby podejrzeć fasolkę na nfz, a 6 czerwca wizytę u mojego ginka prywatnie, wiec mam nadzieje ze dotrwam i dostane juz wyniki badań a i nie zeswiruje przed ta wizyta z oczekiwania czy wszystko w porządku.. bo dziś po pobraniu cytologii plamie i przeokrutnie pobolewa mnie podbrzusze. Mało delikatnie bylo... Ale to nfz- dla mnie zgroza.
 
Ja już po wizycie. Nie obyło się bez atrakcji 🙄 Lekarka w gabinecie stwierdziła, że ona tu słabo widzi na USG i wysłała mnie do szpitala. To było najdłuższe i najbardziej stresujące 30min w moim życiu nim dotoczylam się do tego szpitala. Na szczęście dzidziutek jest i rośnie. Całe 1,5cm człowieka, serduszko biło 180/min, 8tc, termin z USG na 06.01. Wszystko pokrywa się z moimi obliczeniami.
I to by było tyle z dobrych wieści, poza tym w prawym jajniku torbiel ciałka żółtego wielkości 29mm i mięśniak w macicy wielkości 20x34mm. Podobno lokalizacja mięśniaka nie powinna mieć negatywnego wpływu na ciążę, ale niepokoi mnie to, że dwa tygodnie temu na USG nie było nawet śladu mięśniaka, a dziś już taki duży.
Któraś z Was ma lub miała mięśniaka w poprzedniej ciąży? Jakie rokowania? Chyba się załamię jak stracę przez to maleństwo 😢
Mój syn wie już o rodzeństwie, dziś mu powiedziałam i jest o dziwo przeszczęśliwy. Stwierdził, że będzie w modlił się o brata 😁
 
Ja jutro idę zdobic badania,niestety tylko część na nfz a reszta prywatnie bo zależy mi na czasie i nie będę biegać prosić kolejnego lekarza o skierowanie. Porazka z ta służba zdrowia.
Tak mnie dzis wkurzyli ze moje ciśnienie prawie eksplodowało;)
Odbebnie jutro,zapłacę i postaram się umówić na usg piersi.
31 maja mam usg zeby podejrzeć fasolkę na nfz, a 6 czerwca wizytę u mojego ginka prywatnie, wiec mam nadzieje ze dotrwam i dostane juz wyniki badań a i nie zeswiruje przed ta wizyta z oczekiwania czy wszystko w porządku.. bo dziś po pobraniu cytologii plamie i przeokrutnie pobolewa mnie podbrzusze. Mało delikatnie bylo... Ale to nfz- dla mnie zgroza.
zastanawiałam się właściwie czy oprócz prywatnych wizyt nie prowadzić ciąży na NFZ, ale czytając was za w wpisy, chyba zostanę przy prywatnym prowadzeniu ciąży . I to mi przysparza dużo stresu 😐 nie chce się jeszcze użerać z lekarzem 🙂
 
@Madlein jesli chodzi o torbiel, to miałam w 2 ciążach, w pierwszej pamiętam, że do 16tc się wchlonela, w drugiej nie pamiętam ale też dość szybko zniknęła. Co do mięśniaka uważam, że musiał być wcześniej ale lekarz nie widział. Kuzynka miała mięśniaki i bardzo długo lekarz nie widział. Może Twoja lekarka ma słaby sprzęt i dlatego wcześniej nie widziała.

@Carolina123 wszystko zależy od lekarza. Ja byłam u wielu. Miałam super lekarza na nfz, niestety musiałam się z nim pożegnać, gdy dowiedział się, do kogo chodzę dodatkowo prywatnie ( mój gin miał kiedyś zatarg z ordynatorem najbliższego szpitala i inni gin go nie lubią). Jak masz fajnego lekarza na nfz to bym chodziła tu i tu, zawsze można zaoszczędzić na badaniach. Mój gin np. nie ma kontraktu z nfz i za wszystkie badania muszę płacić.
 
reklama
Do góry