reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Styczniowe Mamusie 2008

a moja w ogóle dostaje tylko mleczko, zupkę (w różnych smakach, najczęściej już sama robię, raz z kurczakiem, raz z kaszką manną), ziemniaczka, słoiczek owoców... i flipsy... czy ona nie ma za mało urozmaiconego menu?
 
reklama
mili, super!!!!!!!!!! gratulacje ogromne!!!!!!!
moja z kolei ja po 100ml mleka i zupkę ok.120ml, za to flipsami by się zapychała a ja jej nie chcę dawać za duzo... wlaśnie, ile dziennie flipsów dziecko moze dostać?? ja daję ok.5-10sztuk, zalezy jaka sytuacja, bo czasem na spacerze jesteśmy i mała marudzi to jej daję... aaaa, i herbatki, Martyna by mogła pić herbatki non stop... a ja też nie wiem ile można dac dziecku? jak wypije jedną butle 100ml to wystarczy czy mogę drugą podać też??
a w ogóle to właśnie przeczytałam na jakiejś ulotce że smoczki powinno się wymieniać co 3miesiące... a my od pół roku ten sam mamy... Wy też zmieniacie tak regularnie??
Mój flipsów jakoś tak nie bardzo,daję mu co najwyżej 2 bo więcej nie chce i nie daję codziennie.Co do picia Kuba przeważnie pije wodę,herbatki tylko od czasu do czasu.Smoczki do butelek wymieniam co jakiś czas,jednak małydługo był na tym najmniejszym od niedawna dopiero zaakceptował z większym przepływem,jakoś mu nie podchodziły.A uspokajacze wymieniam tak co 2-3miesiące.Gdzieś czytałam że herbatek za dużo nie powinno się podawać dzieciom.Cieszę się że Kubas tak wodę lubi pić.
 
Sylka, ja mam z Wikusiem to samo tzn miałam bo zaczelam mu podawać inne porcje i już nie ulewa czy nie zwraca nie wiem jak to nazwac samateraz dostaje mniej nie wmuszam już w niego i już nie ulewa dostaje mniej mleka i mniejsze porcje obiadkow i deserkow i jestok. już J

Mili super ze się już w koncu przeprowadzacie J aleluja i good bay babcia J

Maleństwo ja Wicusiowi kupiłam tylko raz te Bebiko Smaczny sen i twierdze ze zwykle mleko z kaszka bardziej go syci niż to mleko. Ja mulemu daje gruszki już dawno tylko miksuje mu bo on ciamajda jest i nie wie ze to trzeba do dziuba wsadzic :-D
 
Ostatnia edycja:
Dziubus mój synekma 7 smoczkow J co ide do sklepu i kupuje mu inny itakim sposobem ma co chwile inny w buzi i niewymieniam tak często bo to chodzio to żeby dziecko się nie przyzwyczailo do tego jedne go wyrzutego bo innego nie będzie chcieć no i niewiem jakich wy urzywacie ale jednak t guma zaczyna się robic mieka i parciec wiec trzeba wymieniac smoczusie albo mieć kilka na zmiane żeby maluch się nie przyzwyczail dojednego wyrzutego. My urzywamy i lateksowych i kauczukowych tylko musza być ścięte J kulek nie nawidzi :-D
 
Ostatnia edycja:
Ja zmieniam smoczki co 2 miesiace te do butelek......a tych uspokajaczy nie uzywa Olis
My tylko Nuka używamy
My pijemy na zmiane herbatki i soki rozcienczane...ale Olios am tylko jedna ulubiona herbtake i tylko 2 soki tolruje.......z mieta lub zioalmi innych nie chce pic...............wypija tak ok max 80 ml na dobe.......wody nie pokazuj ale ciagle go ucze pic wode
A flipsow nie je tylko te palki dlugie tak ok 3,4 dziennie i uwielbia ciasteczka hipolitki od 7 miesiaca ......ale dostaje od czasu do czasu tylko tak jak biszkopty

Aga zapomnilas chyba o spacji..........
 
my po wizycie u hematologa i kur**a szlak mnie trafi z ta naszja ****** sluzba zdrowia !!!! :wściekła/y: :wściekła/y: :wściekła/y: pani doktor go obejzala zlecila mnustwo badan , w laboratorium podbrały mu panie 3 ampułki krwi mały był dzielny troche popłakał ale jak dostał naklejke to zaraz zapomniał o bolu i zaczoł pochlaniac naklejke ale co z tego jak lekarka chciała go zobaczyc w przyszłym tygodniu z wynikami badań a teramin jest dopiero za miesiac !!!! no szlak mnie trafi !!!! jak tak mozna skoro mam badania i wyniki to jak mam znowu czekac na termin za miesiac i te wyniki znowu beda nie akualne i znowu kolejne badania i ja tak do usranej smierci dziecka nie zaszzcepie!!!! :wściekła/y: :wściekła/y: :wściekła/y:doprowadzilo mnie to do placzu !!!! :-( :wściekła/y: odechciewa mi sie wszystkiego poprostu !!!! :wściekła/y: :wściekła/y: :wściekła/y: ale to nic bo babka w rejestracji chciala mi dac termin na za 3 miesiace !!!! :angry: :angry: :angry:jasne najlepiej po nowym roku albo za 2 lata !!!! :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:
 
wikus zjada te ciasteczka hipilitki z hoppa ale tak raz albo 2 razy w tygodniu na zmiane z biszkoptkami ale on tylko do deserku dostaje 5 i maly sloiczek owocow i to jego deser jest i tak raz albo dwa razy w tygodniu.
 
reklama
salik a nie mozesz iść prywatnie? i nie bedziesz musiała czekac tyle, tylko trzeba bedzie zapłacić...
ja już się przekonałam w ciaży jak jest z NFZ, gdy poszłam do lekarza a on mi powiedział że mam przyjść do niego prywatnie to mi zrobi usg (a to miało być potwierdzające usg) :wściekła/y:

moja wiki smoczka wogole nie chce, ma jeden do zabawy, ale bardziej ją interesuje zaczepka niż smoczek:-)
wiki nie chce pic wogóle herbatek, wypija dużo soczków...

no i kurcze tutaj nie moge dostać chrupek kukurydzianych:crazy:
flipsów nie chce podawać ponieważ są one słodkie, wolałabym zwykłe...
 
Do góry