reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Styczniowe II kreski - babyboom2021!

U mnie tak:

Aromek 2x1 od 3-7dc

Estrofem 1x1 od 5dc


9dc test OWU elektroniczny ClearBlue ujemny

10dc monitoring: jeden pęcherzyk pęknięty! 😳 drugi 18mm, trzeci 11mm

Dziś 12dc test OWU z CB pozytywny...

Mam nadzieje ze choć ten większy pęknie 🙏
 
reklama
Jakiej długości masz cykle? Są różne szkoły mi się wydaje, że na monitoring na pierwszą wizytę dobrze iść mniej więcej w okolicach owulacji czyli jakoś w połowie cyklu. Tylko pytanie czy Twój cykl to 28 dni czy np. 39 jak mój ostatni [emoji1787]
Dziękuję ci bardzo spróbuje a na badanie ginekologiczne by sprawdzić kiedy owulacja iść zaraz po okresie? Paski owulacyjne zamówiłam też zacznę używać i nie wiem czy temperaturę mierzyć też? Czy to coś daje...
 
Oj no to dziewczyno masz rozstrzał ale nic się nie martw moja koleżanka miała co 45 dni i zaszła w ciążę. Ja mam co 27, 28 lub 29 dni...ale wiesz co wyczytałam że często dziewczyny myślą że owulacja jest w w połowie cyklu a tu sytuacja wygląda całkiem inaczej...
 
No jasne, nie jesteśmy komputerami więc owulacja też się zmienia dlatego mierzenie temperatury (ja się tego dopiero uczę) robienie testów owu itp pomaga nam to ogarnąć względnie [emoji16]
Ja mimo tych cykli już byłam w ciąży, ale niestety nie donosiłam i poroniłam w 7 tygodniu.
Ale jestem pewna, że wszystkim nam się uda [emoji3590][emoji110]
Oj no to dziewczyno masz rozstrzał ale nic się nie martw moja koleżanka miała co 45 dni i zaszła w ciążę. Ja mam co 27, 28 lub 29 dni...ale wiesz co wyczytałam że często dziewczyny myślą że owulacja jest w w połowie cyklu a tu sytuacja wygląda całkiem inaczej...
 
Wariactwo widzisz jaka jestem średniowieczna i nieświadoma a ja myślałam że tylko można iść na badania bez okresu...czyli w poniedziałek albo wtorek musze się gdzieś prywatnie na badania umówic. Ile kosztowały te wszystkie badania?
U mnie cześć badań które lekarz zlecił ( a chciałam zrobić pełna diagnostykę)
 

Załączniki

  • 2380203F-4777-4D7D-8222-63E2CF004A4D.jpeg
    2380203F-4777-4D7D-8222-63E2CF004A4D.jpeg
    2,1 MB · Wyświetleń: 106
Dziękuję Ci bardzo 38 lat i pierwsze dziecko planujemy...wiem długo czekałam ale tak wyszło że dopiero w zeszłym roku w sierpniu wzięliśmy ślub...i teraz myślałam a co tam ...uda się trzeba być pozytywną...i się nie udało...dostałam okres dzisiaj...zaczęłam czytać i trafiłam na Twojego posta...jeśli okres skończy się w czwartek to w piątek od razu iść na badania?
Pierwszy dzień okresu to 1 dc najlepiej iść między 3 a 5 dc. Hormony najlepiej rano robić, prywatnie można bez skierowania ale jeśli chcesz to na NFZ lekarz da Ci skierowanie ale wiadomo że czeka się na wizytę i różnie to bywa ze skierowaniami czasem nie chcą dawać. Ja w Diagnostyce za FSH TSH LH prolaktyne i estradiol prywatnie placilam miesiąc temu ok 100zl. Na ich stronie jest cennik to możesz sprawdzić dokładnie. Możesz na początek te 5 badań zrobić żeby mieć co pokazać lekarzowi a on sam Ci powie co jeszcze warto zrobić.
Dziękuję ci bardzo spróbuje a na badanie ginekologiczne by sprawdzić kiedy owulacja iść zaraz po okresie? Paski owulacyjne zamówiłam też zacznę używać i nie wiem czy temperaturę mierzyć też? Czy to coś daje...
Jeśli wybierasz się na monitoring cyklu to nie musisz mierzyć temp i robić testów owu. Chyba że chcesz. Na usg (przez pochwę) najlepiej iść między 10 a 14 dc lekarz Ci powie czy są pęcherzyki i jakiej wielkości, mniej więcej określi jeśli już była owulacja lub kiedy będzie (pecherzyk rośnie ok 2mm na dobę a pęka jak ma ok 20-26mm).
 
Trzymam kciuki za testujące dziś dziewczyny, dajcie znać 🥰
U mnie 9 dzień cyklu, mimo że flo mówi że owu za 4 dni to raczej za jakieś 9 🙃 Reszta stycznia będzie dla mnie mega stresująca, mam nadzieję że mi to nie utrudni niczego. Jeszcze mój nie mąż wyjeżdża na jakiś czas pod koniec miesiąca.
 
reklama
Do góry