reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Styczniowe II kreski - babyboom2021!

reklama
Czyli radzisz do lekarza? Nam się w pierwszym miesiącu nie udało:(
Tak radze iść do lekarza w połowie cyklu by sprawdził na usg czy występuje owulacja i czy nie ma np miesniakow w macicy. Możesz tez zbadać hormony w 3-5dc TSH, LH, FSH, prolaktyne i estradiol. Jeśli stwierdzi że ok to pewnie sam każe przyjść za kilka miesięcy jak nadal ciąży nie bedzie. Trzymam kciuki by udało się jednak jak najszybciej zobaczyć dwie kreski :-)
 
Tak radze iść do lekarza w połowie cyklu by sprawdził na usg czy występuje owulacja i czy nie ma np miesniakow w macicy. Możesz tez zbadać hormony w 3-5dc TSH, LH, FSH, prolaktyne i estradiol. Jeśli stwierdzi że ok to pewnie sam każe przyjść za kilka miesięcy jak nadal ciąży nie bedzie. Trzymam kciuki by udało się jednak jak najszybciej zobaczyć dwie kreski :-)
Dziękuję Ci bardzo 38 lat i pierwsze dziecko planujemy...wiem długo czekałam ale tak wyszło że dopiero w zeszłym roku w sierpniu wzięliśmy ślub...i teraz myślałam a co tam ...uda się trzeba być pozytywną...i się nie udało...dostałam okres dzisiaj...zaczęłam czytać i trafiłam na Twojego posta...jeśli okres skończy się w czwartek to w piątek od razu iść na badania?
 
Na badania najlepiej iść pomiędzy 3 a 5 dniem cyklu, a nie jak się okres skończy
Dziękuję Ci bardzo 38 lat i pierwsze dziecko planujemy...wiem długo czekałam ale tak wyszło że dopiero w zeszłym roku w sierpniu wzięliśmy ślub...i teraz myślałam a co tam ...uda się trzeba być pozytywną...i się nie udało...dostałam okres dzisiaj...zaczęłam czytać i trafiłam na Twojego posta...jeśli okres skończy się w czwartek to w piątek od razu iść na badania?
 
Tak dokładnie. I wtedy robimy badania z krwi. Wielu lekarzy nawet chce konkretnie 3 dc. Tu masz listę wszystkich rzeczy, ale oczywiście nie musisz robić wszystkiego w pierwszym cyklu. Ja zrobiłam żeby wiedzieć na czym stoję
W czasie okresu?? Dobrze to rozumiem? Pierwszy dzień cyklu to pierwszy dzień okresu.
Screenshot_20201229_081905.jpeg
 
Tak dokładnie. I wtedy robimy badania z krwi. Wielu lekarzy nawet chce konkretnie 3 dc. Tu masz listę wszystkich rzeczy, ale oczywiście nie musisz robić wszystkiego w pierwszym cyklu. Ja zrobiłam żeby wiedzieć na czym stoję Zobacz załącznik 1224750
Wariactwo widzisz jaka jestem średniowieczna i nieświadoma a ja myślałam że tylko można iść na badania bez okresu...czyli w poniedziałek albo wtorek musze się gdzieś prywatnie na badania umówic. Ile kosztowały te wszystkie badania?
 
Ja część miałam z PZU więc ciężko mi określić, ale na pewno zdecydowaną większość taką jak pakiet tarczycowy może Ci wypisać lekarz. Najdroższe było AMH po około 210 zł
Wariactwo widzisz jaka jestem średniowieczna i nieświadoma a ja myślałam że tylko można iść na badania bez okresu...czyli w poniedziałek albo wtorek musze się gdzieś prywatnie na badania umówic. Ile kosztowały te wszystkie badania?
 
reklama
Ja część miałam z PZU więc ciężko mi określić, ale na pewno zdecydowaną większość taką jak pakiet tarczycowy może Ci wypisać lekarz. Najdroższe było AMH po około 210 zł
Dziękuję ci bardzo spróbuje a na badanie ginekologiczne by sprawdzić kiedy owulacja iść zaraz po okresie? Paski owulacyjne zamówiłam też zacznę używać i nie wiem czy temperaturę mierzyć też? Czy to coś daje...
 
Do góry