reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Styczeń 2015

u mnie tez 99% to mleko, kp na rzadanie - niestety rowniez w nocy 2-4 razy. W miedzy czasie w porze obiadowej cos dostabnie ale albo laduje to na podlodze albo wsmarowywuje to w tacke od krzeselka, jedyne co chetnie poki co zjada to jerzyny (rosna nam w ogrodku) i marchewke z jablkiem.
Dojrzalam juz powoli do odstawienia od piersi - tyllko jak sie za to zabrac?
 
reklama
Hej, dawno mnie nie bylo - wybaczcie


U nas sie wiele dzieje, a koniec sierpnia mamy slub z chrztem wiec co chwile cos zalatwiamy
Nie mam butow, ł i r nie maja nic.
Dzis dopiero zamowilam tort i wyliczylam napoje
Nie woem jak zdaze z tym wszystkim :p

Poza tym R ma dwie dolne jedynki, przedwczoraj wyszla jedna gorna i dzis druga
Wiec ostatnie dwie nocki to kosmos
Pobudki co godzine na kp plus pobudka ok 2 i nie spal do 5
Biedaczek meczy sie strasznie

U nas glownie kp, daje czasem owoc lub wafzywko w calosci
Czasem zastanawiam sie czy nie za malo mu wprowadzam


Licja podziwiam
Ja widze po moim cycoholiku ze to bedzie meka, odstawic od cyca
Kaszka dzis go zapchalam na noc to obudzil sie po 2h a nie 1,5h ;)
A w nocy jak dam mm lub wode zamiast cyca to sie drze, rozbudza i koniec spania
Wiec my kp do 18 r.ż. R ;)
 
Ojej Licja a dlaczego już kończysz z kp? ;-)

Agulqa no to wielki dzień tuż tuż...

Marek rączkowy, tylko mnie dojrzy to tatata i koniec zabawy :-p Też co kilka dni go zęby męczą...
 
Licja, ja planowalam kp do 6 mca, ale po 3 juz stwierdzilam, ze to nie ma sensu. Poprostu z dnia na dzien przystawialam malego coraz rzadziej, az pokarm zanikl. Moj byl od samego poczatku na butli I na cycku, wiec calkowite odstawienie go od cyca nie bylo problemem. Nie wiem jakby bylo teraz, bo w sumie to im starszego dziecko tym wiecej kuma.

Megami, moj to samo. On nawet jak go ktos inny wezmie to jest OK, a jak tylko mnie zobaczy to w ryk, zebym ja go wziela.
 
Licja aby odejść od kp eliminuj po jednym karmieniu żeby piersi nie wybuchły.tak co kilka dni.ja najpierw dawałam butle po południu bo wtedy miałam mało pokarmu już.
 
My już też na Bebiko 2, ponad tydzień :tak:

Na szczepienie narazie nie idziemy, najpierw konsultacja z neurologiem.
Na wadze domowej Młody waży 8600g, jak go próbuję zmierzyć, to mi wychodzi jakieś 75cm, no i od wczoraj pełza/raczkuje, jak jest zdeterminowany, to bardzo szybko, bo obraca się w obie strony od dawna :tak:
 
reklama
Nie było mnie na forum ponad tydzień, urlop M się skończył więc wróciliśmy do domku, a niestety przez ten czas nie miałam dostępu do internetu :(
My już na mm jesteśmy ponad miesiąc. Z kp zrezygnowałam kiedy N. miał 5,5, przestał przybierać na wadze i lekarka zaleciła dokarmiać i tak poszło, bo mały już nie chciał cycusia tylko butelkę, teraz wiem, że była to wina wysokiego podniebienia i zbyt krótkiego wędzidełka - bo bardzo się męczył przy jedzeniu, a z butelki wiele wysiłku go to nie kosztowało. A i z butelką był problem, bo nie mogliśmy dobrać odpowiedniej, aż w końcu trafiliśmy na NUK ze smoczkiem kauczukowym :)
My też jesteśmy już na 2 bebiko.
NULINI my też naraziem mamy odroczenie szczepienia przez neurologa, jedynie co to wzw mieliśmy 5 tyg. temu pierwszą dawkę i szykuje się druga za 3 tyg.
Czy któraś z Was ma może problem, że maluszek budzi się w nocy 2-3 razy na jedzenie? Ja już nie wyrabiam, bo nie mam już pomysłu co robić żeby go przestawić żeby w nocy nie jadł. W tym wieku dziecko teoretycznie powinno zjadać ok 210 ml jednorazowo , a u nas wygląda to tak , że mały zjada góra 150 ml...
Prócz tego zjada kaszki, kliki , owoce, chrupki, obiadki - postanowiłam sama je robić i od 2 tyg. konsekwentnie się tego trzymam , jedynie co mu nie podchodzi to ryba , bo albo wymiotuje albo ma ból brzuszka więc już odpuściłam.
 
Do góry