reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2015

Agulqa herbatka hipp jest super i bardzo dobra :))) Ja używam tej w granulkach bo zalewam zimna woda i gotowe :)

Gochson bolą ale wkrótce przestaną :)

Goferek to super, że już jest wszystko w porządku :)

Brzuchatki znam Wasz ból bo ja z Konnradem miałam termin na 26 listopada więc byłam w listopadówkach a urodziłam 2 grudnia jako jedna z ostatnich :))) Plusem było to, że na świeżo dowiadywałam się jak to jest z maluszkiem i jako pierworódka dużo wyłapałam rad :)
 
reklama
agulqa, nie przejmuj się. ja pamiętam, że też nie byłam głodna. jadłam o wiele mniej niż zwykle. regularnie, ale mniej. i to mi wystarczało. tyle, że ja nie miałam problemu z pokarmem. mleko ze mnie leciało tak, że w pewnym momencie musiałam odstawić hippa, bo cyce jak donice ;-).



Laski, ciąża nie trwa wieczność. jednak rozumiem zdenerwowanie tych po terminie. sama pewnie będę płakać po 02.02.


jenn, mmm... słodziak :tak:



i macie jeszcze raz. ode mnie dla Was-puszczajcie sobie przy karmieniu :)))))))))))))))))))))) wierzę w Was :)) Niech Moc Będzie z Wami ;D

[video=youtube;lCdBjesoEpc]https://www.youtube.com/watch?v=lCdBjesoEpc[/video]
 
Ostatnia edycja:
Gochson u mnie najgorzej przy zasysaniu, poźniej już nie bolą, tylko gdy zasysa pełną pierś, która miała dłuższą przerwę :p Czasem prąd aż do dłoni przechodzi

Już niebawem wszystkie będziemy z maluszkami :-)

Aaa moje plecy, w końcu mogę się położyć... :-)
 
Sprite jak maly zassie i pusci to mi tez mleko tryska
Ale jak chce sciagnac wiecej zeby zobaczyc ile ml potrzeba by sie najadl to ni huhu
Maks 60 czy 80ml sciagnelam na raz a on jak wypije 80ml to jeszcze chce. Mysle ze musialby miec ok 120ml
No i ja w ogole nie pilam nic na laktacje wiec chce sprobowac, moze akurat sie uda ze bedzie tego mleka troche wiecej i np moglabym mu dac sporo wieczorem by dluzej spal w nocy
A u ł wkurza mnie po prostu to pieprzenie. Go.wno wie jak mi ciezko momentami samej i zero wsparcia jeszcze do tego
 
Była przed chwila u mnie moja położna, ktora miałam do porodu. Akurat ma nocke. To jest przekochana kobieta!!!!! Tak mi ponaciskala suty, ze pojawiło sie trochę siary i mleka. Mowila, zeby laktatorem co 3h stymulować i pokarm bedzie. Także dzisiejsza noc przeznaczam dla cycków.
Wiecie, ze czasami łapie sie na tym ze dotykam brzucha i mam wrażenie ze dalej mi sie coś w nim rusza :-) Dopiero po chwili się jorgnę, ze przecież dziecka juz tam nie ma.
Jak ja sie ciesze, ze jestem juz po porodzie. To oczekiwanie było najgorsze!!?
 
hej dziewczyny czy przy kolejnych l4 długo trzeba czekać na tą decyzję o wypłacie świadczenia z ZUS?
przy pierwszym l4 czekałam długo bo jakieś 28 dni od złożenia dokumentów (mam własną działalność i czekali na moją wpłatę za ten miesiąc), przy kolejnym l4 na decyzje czekałam tylko 4 dni. Teraz czekam już 11 dni i w pue żadnej decyzji :/
w między czasie pod koniec drugiego l4 zmieniałam adres zamieszkania i tak się zastanawiam że może mi wtedy kontrole zrobili na starym mieszkaniu? no ale kurcze jak byłam 8.01 zanieść kolejne l4 w zus to chyba by mnie o tym poinformowały co nie? zresztą mają zgłoszony mój nowy adres tak że już sama nie wiem :( martwie sie tylko.. jutro będę musiała do nich zadzwonić.

Jak tak piszecie o tych problemach z cycowaniem jutro poślę H do rossmana po herbatkę z hippa ;)
 
goschon najbardziej bolą tylko kilka dni, potem podczas zasysania parę dni i koniec bólu - będą zahartowane;)

Zjadłam pulpety od mojej mamy (zawsze tona ziół) w jakimś sosie z ziemniakami i młody mi po tym daniu mega ulewa, więc czas na dietę i własne gotowanko;)
 
Ostatnia edycja:
Agulqa nie daj sobie wkrecic, ze przez to, ze malo jesz mlody sie nie najada.. i polozna wiele razy i nawet wczoraj pediatra mowila, ze to wplywu nie ma.. jak w posilku nie dostarczysz do organizmu tego cp dziecko potrzebuje to sciagnie to z Twoich zapasow.. wiec ewentualnie bedzoesz chudnac, opadac z sil czy cos w tym stylu, ale Robson sobie nie da krzywdy zrobic:-D najwazniejsze zeby przybieral na wadze:-) a ł to tak podzadnie zjeb to i ulzy pewnie;-)

gochson mnie sutki bolaly na poczotku ja uczylismy sie cycowania, ale jak juz wyleczylam sobie je a mlody zalapal to teraz jak mocnoej czasem zassie to zaboli, ale to akurat osobisty problem, bo ja mam baaardzo wrazliwe suty:p no i jak trzyma cyca a zaczyna krecic glowka to az zaciskam zeby;-)

kasiekz a skad wiesz, ze akurat po tym malemu sie ulewa? Moj ulewa sporadycznie i w sumie nie wiem po czym... nie wiem skad mam wiedziec:-)
 
Aob powoedzialam mu ze jak chce to sam moze R karmic skoro ja robie to tak zle...

Dzis tez ide bo herbatke hippa
Moze uda sie ze bedzie wiecej mlekai mozliwosc sciagniecia by wiedziec ile maly wypil

W nocy pobudka co 2h
O 6.30 sciagnelam 50ml z obu cyckow, mlody nawet nie poczul ze zjadl i teraz wisi na mnie
 
reklama
Agulqa - jeśli mogę Ci podpowiedzieć to spróbuj ściągnąć mleko po karmieniu będzie ciężko ale dziecko nie wyciąga do końca wszystkiego a to będzie sygnał dla cycka że trzeba tego mleka produkować więcej. Pamiętaj też że nerwy to wróg laktacji. A jaki masz laktator?

Wszystkie śpicie?? Pobudka już jasno za oknem.

Ciasto dla babci i dziadka w piecyku.

Nulini - nie mów że rodzisz...albo Jeżyk...??
 
Ostatnia edycja:
Do góry