reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2014 :)

Dona, ten chlopczyk u nas to tez Piotrus, nazwiska wstyd sie przyznac, bo to sasiedzi nie znam, ale matka to taka elegancka blondynka, bardzo mili ludzie, a chlopczyk bardzo grzeczny :)


Jak to nie widzi postepow u Antka? Siada, raczkuje, albo probuje raczkowac, rozwija sie tak samo jak inne nasze dzieciaki. Jest oczywoscie opcja, ze wiekszosc dzieci z forum jest opozniona, ale watpnie ;)
Badania zawsze warto zrobic, dla spokoju, ale szkoda maluszka, ze to tak kluja caly czas :/


Grudnioweczka, z psychogami najwazniejsz jest ta "chemia", jesli znazlas kogos z kim sie dogadujesz to warto sie trzymac tej osoby


Kaczuszka, to jedna z wad karmienia z piersia, nikt nie zastapi :) ale i tak zazdroszcze


a co do hnb ;) moj to nic nie ma z tym wspolnego, dobrze sobie radzi beze mnie - moja mama mowi, ze ja jako dziecko bylam taka sama, bardzo samodzielna psychcznie. Ale powiem wam, ze jak wracam z pracy i zobaczy mnie w drzwiach i zaczyna sie smiac do mnie i przez caly pokoj przeraczkowywuje, tak podekstytowany, ze az raczki i nozki nie nadazaja za checiami; to az mnie taka fala czulosci zalewa :) nastawia sie do caluskowi caly czas sie smieje :D
 
reklama
MArika nie bylismy rok w szpitalu, tylko jak miala 4 miesiace to pierwszy raz a pozniej drugi raz, matko rok w szpitalu to musi byc ciezkie przezycie
 
Moja Amelka 15.09. skończy 8 miesięcy i też jeszcze sama nie siedzi. Na kolanach spoko, kręci się na siedząco na wszystkie strony, ale jak posadzę ją samą to leci, a boję się ją tak puścić żeby się nie uderzyła.
 
malinka- ja juz tez przelalam pieniazki i udostepnilam na fb... czemu takie rzeczy musza przytrafiac sie malym aniolkom?:-(
 
Ostatnia edycja:
a ja jestem załamana, moja córka ma nowa dolegliwość, nazywa sie synechia, do wczoraj nie wiedzialam ze cos takiego istnieje, uswiadomila mnie lekarka u ktorej bylam prywatnie z antkiem i przy okazji wzielam do osluchania stale kaszlaca oliwke. pisze o tym aby przestrzes te ktore maja dziewczynki, bo zawsze mowi sie tylko o napletku chlopczykow, sciagać, nie ściagać rozne sa teroie a co do spraw intymnych u dziewczynek to tylko sie mowi o tym zeby myć od przodu do tylu i w sumie nie bardzo tam ingerowac w odchylanie warg sromowych, i tu taka sprawa teraz wyniknęła. niewiem od kiedy ta synechia nam sie juz ciagnie bo zaden lekarz nigdy malej nie spojrzal tam a ja nie wiedzialam ze to powinno jakos inaczej wygladac. niby jestem kobieta ale jakos nie zauwazylam tego u malej. mam teraz takiego dola ze szok.
 
Dona a lekarka nie mówiła ci ze u większości kobiet dziewczynek to samo sie robi tak jak powinno? Tzm zmiany odwracają się. Ja mam 2 latke i też byłam przerażona jak o tym uslyszalam a najgorzej ze to i u 6 latek może być. Jest pelen zakaz uzywania sudekremu i zwyklych chusteczek nawilżających czyli wszystkie te pampersy jonsony itd najlepiej wodne a jak się chce to woda i wacik
 
Witajcie Kochane!
Mam nadzieję, że jeszcze mnie pamiętacie :)
wieki tu nie zaglądałam! cieszę się, że nadal jesteście :)
Pochłonęła mnie mała i dużo pracy miałam :) U nasz wszystko w porządku, mam nadzieję, że u Was też. Przeglądnę dzisiaj galerię i zobaczę jak wyglądają Wasze maluszki :)

Ps. Pisałyście o synechii. To nie prawda, że sudokrem to może spowodować :)
[h=5]Czy to prawda, że synechię powoduje używanie chusteczek dla niemowląt i kremów przeciw odparzeniom?[/h]Nie. A przynajmniej nie bezpośrednio. Synechia bierze się z wysuszenia i mikrourazów, które są tego wysuszenia następstwem. Jeżeli stosujemy kremy przeciw odparzeniom, a nie natłuszczamy dodatkowo krocza, może to doprowadzić do sklejania się warg sromowych i w dalszej kolejności do ich zrośnięcia. Dlatego nie jest prawdą, jak to można wyczytać w sieci, że Sudocrem powoduje synechię. Nie. Jednakże w sprzyjających okolicznościach przyrody może się przyczynić do jej powstania. To samo z zasypkami w postaci pudru. Puder wysusza, dlatego nie powinien być stosowany u dziewczynek, ale sam puder jako taki synechii nie powoduje. Pośrednio się przyczynia – to tak.
To moja Zuzia:
DSC_2933.jpgDSC_1231.jpg
 

Załączniki

  • DSC_2933.jpg
    DSC_2933.jpg
    21,4 KB · Wyświetleń: 45
  • P1070036.jpg
    P1070036.jpg
    22,5 KB · Wyświetleń: 49
  • DSC_1231.jpg
    DSC_1231.jpg
    22,5 KB · Wyświetleń: 50
Ostatnia edycja:
reklama
Jak byk sobie odpowiedziałaś ze sudokrem wysusza. Wystarczy skład przeczytać i kremów chusteczek. My nie używamy niczego. Po kupkaniu prysznic pupy przy zmianie wodne chusteczki. Sudokrem tylko jak widzę że coś się zaczyna dziać. Żadnych pudrow oliwek i innych chemikali na skórę dziecka. Olej kokosowy a przy noworodku oliwa z oliwy i żadnych problemów nie mamy.
Śliczna Zuzia :-)
 
Do góry