reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2012

U mnie za dnia nie ma szans na drzemkę. Młody śpi sam max godzinę i muszę na ręce go brać. Już wolę kawę-siekierę razy dwa walnąć i funkcjonować ( oj wrzodów się nabawię) a po drugie obiad zrobić, pranie :)
Dzisiaj mam bombę spać mi się chce strasznie. Wyjdę z młodym na spacer, to może ożywię się:-)
Megi ja chętnie wychodzę wieczorami na zakupy, jestem tak czasem małym zmęczona, że zostawiam go z tatusiem i idę. Ale po max godzinie już tęsknie za nim i wiem, że w domu dżihad pewni i biegusiem do domu:-)
 
reklama
ja mam nowa taktyke : jak krzys nie śpi, wsadzam go w chustę i z nim robię pranie itd, a jak śpi, idę spać z nim :)
 
Megi ja tez nie umiem wyjść z domu bez dzieci. i to mam dwójkę. ale ja ci dobrze radze idz idz. odciągnij te mleko idz. bo im dłużej zwlekasz tym gorzej.
ja Marcelka nie miałam z kim zostawiać i tak zostało ze wiecznie wszędzie razem. a w wiele miejsc nie mogę isc z nimi i wychodzi an to ze od 3 lat prawie nigdzie nie byłam.
 
Moja polozna mowi zeby dzieci cyckowe do butelki przyzwyczajac miedzy 6 a 8 tyg zycia, ale ja sie jakos przemoc nie moge mimo ze ,loda ma juz 9 tyg. W koncu musze sprobowac. Dzisiaj wyparzam butelku i probuje.

Emmm nasza chusta czeka na pierwsze uzycie, ale ja sie boje ze zle zawiaze i dziecku krzywde zrobie, albo wypadnie.
 
Moja polozna mowi zeby dzieci cyckowe do butelki przyzwyczajac miedzy 6 a 8 tyg zycia, ale ja sie jakos przemoc nie moge mimo ze ,loda ma juz 9 tyg. W koncu musze sprobowac. Dzisiaj wyparzam butelku i probuje.

Emmm nasza chusta czeka na pierwsze uzycie, ale ja sie boje ze zle zawiaze i dziecku krzywde zrobie, albo wypadnie.

jak zaczniesz wiązać, to zobaczysz, że nie wypadnie, mocno te wiązania trzymają. Ja też się bałam, a teraz mój Krzysio uwielbia chustę i bez niej ani rusz :) spróbuj !
 
warto przyzwyczaić do butelki... na tyle chociaż żeby zaakceptował/a inną formę niż cyca. moja koleżanka chciała odstawić po 6 miesiącu i ni cholery się nie dało. nie było w ogóle mowy o butelce. dopiero teraz powoli jej się udaje (nadal wstawała co 3 godziny w nocy!) a jej młoda ma już z półtora roku...
 
Witaj Emzetka
Ja również w ciągu dnia chodzę niedospana. Czasem popołudniu udało się zdrzemnąć tak koło 17-19 ale potem nie mogłam usnąć w nocy. Teraz mój M. mi mówi, żeby się kłaść jak Mały śpi ale zawsze jest coś do zrobienia. Dziś miałam mega odlot na fotelu u fryzjerki...oczy same się zamykały:-D. Jednak fajnie, że mąż z Bartusiem został i mogłam iść podciąć włosy, pofarbować.
Megi jak mąż chce Ciebie z domu wypędzić to daj się namówić.
Justys czasem takie zakupy to dla nas rozrywka normalnie:tak:.
Generalnie widzę, że teraz panowie chętniej z dziećmi zostają sami niż kiedyś. Fryzjerka mi opowiadała jak jej mąż na wakacjach nie chciał z synami zostać, bo sobie nie da rady i już...a u nas mój M. naprawdę się nauczył wszystkiego. Tylko jak Mały bardzo płacze, to lepiej się do Mamusi przytulić i uspokoić oczywiście.
Dziewczyny a czy Wy wychodzicie z Maluszkami do sklepów spożywczych, czy marketów?
 
reklama
Mysle sobie ze mozna tez mleczko dawac kubeczkiem specjalnym, ale pewnie butla latwiej. Jakos sie boje tej butelki, bo maja sie cycem krztusi, a co dopiero bedzie z butelka.

Musze sie pochwalic, ze nam sie juz zdarzyly dwie przespane noce, raz 7.5 godziny raz 8. Mam nadzieje ze niedlugo wszytskie takie beda :)
 
Do góry