reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2012

Melisa, masz już nianię? Na ile godzin w tygodniu? I co robisz z pracą, bo macierzyński nam się kończy w kijowym okresie jak dla nauczyciela. Ja chyba będę zawieszać działalność na wakacje...

Ja mam nianie tylko dorywczo jak mam korki i uczniowie do mnie przychodza. Wtedy niania pilnuje Milenki :-) Ale to jest tylko ok. 4-5 godzin w tygodniu :-)
A macierzynski mnie nie dotyczy, bo skonczylam studia w czerwcu i nie szukalam pracy, bo bylam w ciazy :-) Chcialabym znalezc cos chociaz na pol etatu od wrzesnia :-) Ale teraz ciezko jest cos znalezc w szkolach, wiec zobaczymy co bedzie :-) A Ty kiedy wracasz do pracy?

Dziewczyny czy wy po pierwszych ciażach też miałyście pierwszy okres taki masakryczny?! Ja normalnie padam, w nocy jest fatalnie, na dobrą sprawę podkłady poporodowe powinnam zakładać:( Ile to może trwać draństwo i czy powinno być takie obfite?

Nie mam pojecia. Ja jeszcze nie dostalam okresu.
 
reklama
hej piatkowo

Anisia u mnie byl choc szybko, to calkiem normalny 5 dni i standardowa ilosc. Roznilo sie tylko tym, ze nie bolalo, bo wczesniej zawsze sie zwijalam w klebek z bolu. Teraz tez mialam standardowy. Moze tak akurat masz, nie wiem, ale ja bym chyba to skonsultowala z lekarzem.

to chwilowo odpoczywasz, Melisa;-)
 
Melisa, chciałabym parę godzin popoludniami w szkole językowej od czerwca, a mąż siedziałby z dziećmi, a na dobre od września, ale też nie wiem jak bedzie ze szkołą państwową. Ja mam teraz tylko 4 korki w tyg, na więcej nie znajduję czasu bo wtedy mąż musi być w domu.

tysia, u mnie może nie na pół pokoju, ale dzień bez kupy na plecach to dzień stracony:-)

Co do okresu, to ja też juz miałam, po jakiś 7 tygodniach, trwał tydzień i faktycznie brzuch mniej bolał niż dawniej, ale to i po pierwszej ciąży było lepiej, ale znowu były bardziej obfite, czasem masakra
 
witam
Myslisz ze to po marchewce gotowanej? Mi sie kojarzy ona raczej z rozwolnieniem ale moge sie mylic. To podstawa mojej diety dlatego zaciekawila mnie Twoja wypowiedz ;)
marchewka gotowana powoduje zatwardzenia, a surowa nie.tak wogole to musze spozywac wiecej pokarmow bogatych w blonnik, bo dzis znow maly stekal godzine zanim zrobil kupe ;-)
 
I musialam odstawic wszystko to w czym jest mleko (nawet i parowki) bo mala jest uczulona wysypalo jej cala buzke i glowe zobaczymy jakie beda efekty. Jak skonczy 3 m-ce mam znowu powoli wprowadzac.

Ja też jestem na bezmlecznej diecie, bo lekarz stwierdził, że od mleka malutka ma wysypkę na brzuszku. A ja tak koooocham mleko i jogurciki i serek biały taki swojski... No ale jakoś przecierpię... Chociaż lekko nie jest :baffled:
 
Ostatnia edycja:
Jak byłam u gina, to pytał czy już okres dostałam ale jeszcze nie miałam. Ponoć wszystko jest oki więc czekam, kiedy to nastąpi.
Siedzimy u Rodziców męża trzeci dzionek, bo u nas w bloku robią remont klatki schodowej i ciężko wytrzymać, jak coś wiercić zaczną. Jeszcze jak coś stukają, to ujdzie ale jak wiercą, to szkoda Małego trochę, bo te mury twarde i głośno jest. Dziś po obiadku wrócimy i się zobaczy, co tam już zrobili ale obawiam się, że to potrwa jeszcze parę tygodni. Masakra raz obok mieszkanie robili i też głośno było 2 tygodnie z miesiąc temu i teraz znowu. Jak Maluszka nie byoł, to nikt nic nie robił...chyba w tygodniu na dzień będziemy jeździć do teściów, bo głupio mi tu spać i nieprzyzwyczajona jestem a na wieczór będziemy wracali.
Dziewczyny będziecie wykorzystywały dodatkowy urlop macierzyński? Ja tak myślę, żeby wziąś te 4 dodatkowe tygodnie urlopu, potem zaległy z tamtego roku i tak w sierpniu bym do pracy wróciła. Dopiero będzie płacz, bo Małego szkoda zostawić. A ja jak dojeżdżam, to praktycznie od 6 do 18 mnie nie ma. Będę się też bała wrócić do pracy. Trzeba od początku sobie przypomnieć i uczyć. brrrr
 
Dziewczyny będziecie wykorzystywały dodatkowy urlop macierzyński? Ja tak myślę, żeby wziąś te 4 dodatkowe tygodnie urlopu, potem zaległy z tamtego roku i tak w sierpniu bym do pracy wróciła. Dopiero będzie płacz, bo Małego szkoda zostawić. A ja jak dojeżdżam, to praktycznie od 6 do 18 mnie nie ma. Będę się też bała wrócić do pracy. Trzeba od początku sobie przypomnieć i uczyć. brrrr
Ja będę brała dodatkowy urlop i niestety powrót mi wychodzi już w czerwcu bo 10 dni urlopu chce zostawić na sierpień jak mój M. będzie miał urlop.
Już tesknie za małym jak tylko pomyśle że go muszę zostawić na 9 godzin:-(Ale niestety wyboru nie mam. Jeszcze czekam na info ze żłobka czy wogóle nas przyjęli:confused:
 
ja urlopu zaleglego juz nie mam, wezme dodatkowy macierzynski, pozniej urlop biezacy i wybieram sie na wychowawczy chce byc z mala az skonczy roczek ale co z tego wyjdzie to zobaczymy, okaze sie wszystko jak bedziemy stac z kasa, wszystko zalezy od tego, jak bedzie ciezko to wroce do pracy ale bede musiala wynajac opiekunke bo u nas to jest dziura zabita deskami i nie ma zlobka niestety :-(
 
Przede wszystkim SERDECZNE GRATULACJE DLA WAS I WASZYCH MALUSZKÓW:-)


Nie gniewajcie się ale nie będę Was nadrabiać:-p
Cieszę się, że wontek dalej istnieje:-)

U nas wielkie zmiany, o których narazie nie będę mówić, bo są za świerze :-p . Powiem tylko, że są to zmiany na lepsze choć mogłyby być w innych okolicznościach....

Pobieżnie na tej stronie przeczytałam na temat pierwszej miesiączki po porodzie. Zmiana obfitości to raczej norma, chociaż po paru miesiącach wsio wraca do normy (ja przynajmniej tak mam - nawet po poronieniach zwiększa się obfitość...).


lecę, bo Luska na siku woła :-D(wkońcu!!! ale pamięta jak biega na golasa, a jak jest ubrana bez pampa to nie woła:-p ale kupke na kibelek za każdym razem woła:-D:-D)
 
reklama
Dziewczyny czy wy po pierwszych ciażach też miałyście pierwszy okres taki masakryczny?! Ja normalnie padam, w nocy jest fatalnie, na dobrą sprawę podkłady poporodowe powinnam zakładać:( Ile to może trwać draństwo i czy powinno być takie obfite?
dokładnie, mialam taki sam. balam się, że nawet coś tam się stało. Ja zakładałam naraz 2 belle maxi ale i tak co 2-3 godz musiałam zmienić. dosłownie więcej niż po porodzie. Mam nadzieję, ze długo tak nie będzie. Teraz będe brała tabletki te cetezze czy jakoś tak i nie wiem czy po tym będę miała @
 
Do góry