reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2012

No i klops wchodzę na forum a tu od wczoraj ani jednego nowego posta ! Skandal!

Czy Wasze Dzieciaki wyciagają już rączki? Bo tak się zastanawiamy czy jak ma skończone dwa miesiące to powoli nie czas ;) A ona nic ;) Tylko się śmieje z nas cały czas ;)

Btw Mamuśki Warszawskie zwłaszcza te co obiecywały mi wspólne spacery ;p może połazimy z wózkiem razem ;) ? Jakoś w tygodniu?
 
reklama
Hej mamy. Dawno mnie nie było. Julka już tak śmiesznie gaworzy i dyskutuje. Cały czas tez pcha piąstki do buzi a jak wymusza noszenie na rekach. Jak leży na brzuchu już odpycha się nogami a to jeszcze za wcześnie na raczkowanie.
 
Mój też nie wyciąga. Chyba jeszcze nie kuma, że to jego rączki i może coś nimi działać:-). Jak mu daję grzechotkę to po prostu zaciska na niej dłoń i sobie macha jakby jej nie widział. Póki co pcha je do buzi. Czasem robi kwaśną minkę, jakby mu paluszki nie smakowały.
No i pogoda się popsuła a tak fajnie było pospacerować w weekend.
 
u mnie rączkami jedynie to mnie łapie, zwłaszcza jak je to trzyma mój palce i rączki są też często w buzi. Niby dziecko 2 miesieczne powinno łapać zabawki ale jak widac większośc chyba nie robi tego
 
witam w kolejnym nowym tygodniu

dziewczyny chyba zbyt mocno chcecie miec super dzieci:-), pamietajcie, ze po pierwsze dzieci rozwijaja sie we wlasnym tempie, po drugie producenci zabawek na opakowaniach podaja wiek dziecka zanizony.
Dzieci rozwijaja sie zawsze od czesci blizszych do dalszych. Jesli nie opanowalo dziecko wzglednej koordynacji lokciem to jak ma chwycic cos raczka w sposob zamierzony i kontrolowany, co najwyzej bedzie ta raczka pacac.

To chwytanie o ktorym piszecie to odruch Palmara, chwytno-dloniowy ma sie nijak do celowego brania rzeczy w raczki.

Pamietam, bo az tak dawno to nie bylo, ze moja corka zaczela celowo chwytac rzeczy po 4 miesiacu.

Swoja droga ksiazka, ktora sobie cenie to Rozwoj dziecka w dwoch tomach pani Hurlock.
W dziale rozwoj ruchowy schemat umiejetnosci manipulacyjnych wyglada tak-
4 miesiac- widzi, ale nie moze chwycic
5 miesiac - chwyt dloniowy
8 miesiac - trzyma klocek w kazdej rece
9 miesiac - doskonalony chwyt pesetkowy
 
reklama
Do góry