reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczeń 2012

reklama
ale sobie drzemkę zrobiłam hihi :-D co ja teraz w nocy będę robić..
mój M własnie zadzwonił żebym nie robiła obiadu, bo przywiezie mięsko na grilla to się tylko sałatkę zrobi i zjemy :) jaki on Kochany :D nie dość że siedzę w chałupie bo nie pracuje to on jeszcze myśli co by tu zrobić żebym przy garach nie musiała stać :D
a co do robienia jedzonka to mój M robi pyszna jajecznicę!! ogólnie on nie gotuje ale jak jest przymus to ja mu mówię co robić i on wsio zrobi :) jak nie mogłam chodzić to przez miesiąc czasu on gotował.. i muszę się przyznać że dużo potraw wychodziło mu bardzo dobrze :) nawet chyba lepiej ode mnie :p

malutkans trzymam kciuki! i się nie denerwuj bo wszystko będzie dobrze!
pati leki biorę za darmo ale to chyba tylko leki są za darmo tutaj :p za szpital żeby leżeć w sali 2-3 osobowej będę płacić nie chcę leżeć na takiej bezpłatnej 8 osobowej :) mojemu lekarzowi za poród też będę płaciła i powiem że to nie małe pieniądze.. tutaj jeżeli chodzi o służbę zdrowia to jest gorzej niż w Polce :) jedyny plus to te leki za darmo jak się jest w ciąży :)
a jak zupę z soczewicy będziesz robić? pytam tak z ciekawości bo ja dopiero tutaj poznałam tą zupę i dosyć często robię.. po grecku oczywiście :)
 
Mój M. nawet nieźle gotuje jak trzeba. Jak ma ochotę to czasem też się rzuci na gary ot tak bez proszenia. Jajecznicę robi lepszą ode mnie - to przyznaję bez bicia. Jak sam twierdzi - faceci potrafią się lepiej z jajkami obchodzić niż kobiety ;)
A najlepiej mu wychodzi stifado... Pyszne, kaloryczne greckie jedzonko z wołowinki, pomidorów, z czosnkiem i wiadrem oliwy ;) Mniamuśności! Tylko ostatnio po takich ucztach mam zgagę, więc staramy się raczej lżej jadać :/

A tak w ogóle to właśnie wróciłam od mojej księgowej i okazało się, że niestety nie mam co liczyć na zasiłek macierzyński. Tzn. mogę owszem dostać od ZUSu... uwaga: trzysta parę złotych miesięcznie przez zdaje się 20 tygodni od porodu. Na ten czas oczywiście musiałabym zawiesić działalność :/ Starczyłoby chyba tylko na pampersy... Całe szczęście pracuję z domu więc jakoś sobie poradzimy :( Ale wkurza mnie to że w sumie już 10 lat bulę co miesiąc na ten ZUS, najpierw składki odprowadzane obowiązkowo z racji umowy o pracę, przez ostatnie 2 lata sama płacę, bo mam firmę, a tu Ci rzucą 300zł.
 
Ostatnia edycja:
ja tez dopiero wstalam wow od 13 hihi chyba zmeczona bylam tylko czym?? ostatnio mam takiego lenia ze hej :p
fazerkamm wiem tzn mam nadzieje ze wszytsko ok :) ale ja wiem ze jutro beda mnie kluc a ja panicznie boje sie igly...ostatnio krew mialam badana w 6 tyg ciazy...ciekawi mnie ta jutrzejsza wizyta bo ostatnia byla nie za bardzo.
 
Alka no ja mysle, ze przepraszasz, i zeby to sie wiecej nie powtorzylo!!!!!
Fazerka moglabys powrzocac fajne przepisy z grecji na musake na przyklad, uwielbiam!!!!! Ja z soczeiwcy to gotuje wywar na warzywkach i kurczaczku, dokladam ziemniaczki, boczek i soczewice..... A jak wyglada przysmak z soczewicy tam?????

Moj M to jak ma czas to super gotuje i ciasto upiecze :) jak jest sam z dziecmi to zrobi normalny obiad z dwoch dan!!!!!

moje plytki krwi warjuja, teraz spadaja.... dlatego sie tak slabo czuje, musze duzo lezec, odpoczywac i czekac jak organizm sam to pokona.....
 
witam się dzisiaj wieczornie;-)

cały dzień nie było mnie w domu, więc nie miałam czasu zajżeć na BB...pojechałam na ploteczki do przyjaciółki bo ile można siedzieć w domu.

Nie chcę strzelić gafy, więc napiszę tak : wszystkim dziewczyną, które miały wizytę i tym które poznały płeć- gratuluję ;-)


A mnie dzisiaj rano po 6 obudziła czkawka mojej MALUTKIEJ- wspaniałe wrażenie, cały brzuch mi się trząsł :-):-):-)
 
Witajcie kobitki....Dzis w pracy było bardzo przyjemnie ,wszyscy gratulowali mi chłopca i nawet dostałam pierwszy prezet od przełozonej w prezecie byłu rzeczy ktore juz mam ale liczy sie gest wiec nie nazekałam (butelka 2 sliniaczki i szczotka do butelek) owszem szczotki do butelek jeszcze nie mam to sie sprzyda.

Tak pomysłałam ze jak bede odchodzic na maciezynskie do w ostatni dziem zrobie mała imprezke kupie lub zrobie szarlotke jakies soki i na pewno bedzie miło.

Bardzo bym chciała pracowac do konca pazdziernika ale to wszystko zalezy od mojej siły i decyzji lekarza....
 
Pati jak będę miała chwilkę to wrzucę na odpowiedni temat kilka przepisów greckich :) lubię musaka ale bardziej od tego wolę pasticio? znasz? a zupa z soczewicy tutaj nazywa się fakies a robi się tak: na sporej ilości oleju z oliwek podsmaża się cebulę, jak się podsmaży daje się soczewicę zalewa wodą daję się ząbek czosnku, liść laurowy.. (grecy dają jeszcze startego pomidora) gotuje się to do miękkości i na koniec przyprawia solą i troszke przecieru pomidorowego się daje :) podaję się do tego świeżusi chleb :) (a po swojemu robię tak że jak już jest prawie miękka soczewica to daję kostkę rosołową z resztą postępuję tak samo :) muszę spróbować Twojego sposobu :-) pewnie jest pyszne!!!
odpoczywaj dużo! najlepiej leż i się w ogóle nie ruszaj!! bo inaczej to przez kolano przełożę!! :p
 
reklama
Do góry