reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Stopień dojrzałości łożyska

nie wiem o co chodzi z gruboscia lozyska- trzeba by poczytac na necie. mi wczoraj moj gin powiedzial, ze moje jest troche za nisko ale mam sie niczym nie przejmowac, tylko uwazac przy wspolzyciu. mysle wiec, ze to rzeczywiscie nic wielkiego.
 
reklama
Nie ma to znaczenia na której ścianie jest łożysko, ważne tylko by nie było przodujące.
 
Witam serdecznie.

Jestem w 38 tygodniu ciąży, dziś (30.05) byłam na USG. Z maleństwem wszystko w porządku ale lekarz który robił mi badanie (zastępował mojego ginekologa) poinformował mnie że moje łożysko ma I stopień dojrzałości i że to nie za dobrze jak na ten etap ciąży bo oznacza to że jest ono niedojrzałe i płuca dziecka przez to też mogą być nie do końca rozwinięte jeśli zaczęłambym dziś rodzić. Nie mogę znaleźć żadnych konkretnych informacji na ten temat a nie ukrywam że trochę mnie to martwi. Może któraś z was coś wie?? Byłabym wdzięczna za jakąkolwiek informację.
Z góry dziękuje.

Kasia
 
Witam serdecznie.

Jestem w 38 tygodniu ciąży, dziś (30.05) byłam na USG. Z maleństwem wszystko w porządku ale lekarz który robił mi badanie (zastępował mojego ginekologa) poinformował mnie że moje łożysko ma I stopień dojrzałości i że to nie za dobrze jak na ten etap ciąży bo oznacza to że jest ono niedojrzałe i płuca dziecka przez to też mogą być nie do końca rozwinięte jeśli zaczęłambym dziś rodzić. Nie mogę znaleźć żadnych konkretnych informacji na ten temat a nie ukrywam że trochę mnie to martwi. Może któraś z was coś wie?? Byłabym wdzięczna za jakąkolwiek informację.
Z góry dziękuje.

Kasia
 
extriniti dziwne jak dla mnie, bo im mniejszy stopień dojrzałości łożyska, to znaczy, że jest ono mniej "zużyte" i lepiej pełni swoje funkcje... jest np. mniej zwapnione i dopływ substancji odżywczych i tlenu do dzidzi jest lepszy. Ale może jest jakiś haczyk... szczęśliwego rozwiązania :-)
 
Ja nic nie wiem o niedojrzałym łożysku.alee..ale jak miałam cesarkę to ciagle mi powtarzali ze w moim przypadku 38 tygodni to jeszcze za wczesnie ze dizecko moze nie oddychac same,że nawet dzieci w 42 tygodniu czasem trzeba intubowac i wieść do szpitala bo nie ma płuc wykształconych.Kołowali mi to dzień w dzień bo ja chciałam koniecznie cesarke bo juz nie wytrzymywałam. Wiec pewnie lekarz ma racje
 
zreszta dziewczyna która rodziła po mnie była po terminie to urodziła dziecko któro nie oddychało. zostało zabrane do innego szpitala ale zmarło bo bawili się w ratowanie go przez kilka rodzin chociaz nie mieli warunków. poszukaj sobie ,gdzies o tym pisałam.tak ze 2 miechy temu.Nie mam pojecia dlaczego nie oddychało ale lezałam obok zokoju gdzie maluszka ratowali tak wiec słowo w słowo słyszałam.
 
Nie chciałabym Ciebie straszyc, ale to co napisałas brzmi nieciekawie. Głupio mi ze nie moge napisac nic co Cie uspokoi, ale ja miałam podobnie, moj synek cudem przezyl, poniewaz przez niedojrzałe łozysko był mocno niedozywiony, Stas urodził sie w 39tc, mierzył 49zm i wazyl zaledwie 2210. Dzis ma pol roku i jest zdrow jak ryba. Proponuje szybciutko poszukac dobrego lekarza, to co piszesz moze byc wskazaniem do natychmiastowego przeprowadzenia cc. Być moze Twoje łozysko jest bardziej dojrzałe od mojego i nie jest tak zle jak w moim przypadku ale moje takze mialo I stopien dojrzalosci w 39tc. Przepraszam za złe wiesci,3-mam za Was kciuki, gdybys miała jakiekolwiek pytania to pisz do mnie.
 
tamte dzieciątko było po terminie i miało ledwo 2 kilo. mój miał tyle mieć.Coś mi tam na górze chciało pokazać ze lekarze maja racje.Ja sie wymiewałam jak mi gadali ze mój moze nie oddychac ze moze byc malutki jak szczurek bo ja jestem bardzo szczuplutka i malutka i dziecko moze nie miec mozliwosci w pełni sie rozwinąc.a tu mój 3 kilo a kobiety która miała cesarke po mnie dziecko nie oddycha ani nie wazy 2 kilo.
 
reklama
extriniti zgadzam sie z benfica, czym mniej dojrzale lozysko tym lepiej pelni swoje funkcje, moze warto to konsulowac z innym ginem? moje lozysko ma II st. dojrzalosci. Powodzenia!!!
 
Do góry