reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania 2019/2020!

Witajcie Kobietki 🙋
Mogę do Was dołączyć? 😘 Podczytuje Was już od jakiegoś czasu, czaje sie, czaje, ale chyba pora sie ujawnic 🙈.
Moze na początek spróbuje sie przedstawić... Pod koniec maja będę miała 33 lata (niestety.... Kiedy to zlecialo...?) i niedawno podjelismy z partnerem decyzje o starankach. Dodaj, że nie mam dzieci..... Wiecie jak to czasem w zyciu jest.... Nie było odpowiedniego momentu, odpowiedniego partnera (mam za sobą dwa nieudane związki) a czas tak szybko mija.... Obecnie jestem z cudownym, kochającym i opiekuńczym facetem i dotarło do mnie, ze to byc może ostatni dzwonek. Hmm.... W tym cyklu rozpoczelismy starania. Jakoś za bardzo na nic sie nie nastawiam, ale różnie może byc.... Moze na początek to tyle i tak juz sie rozpisałam... 🙈

P. S. Przepraszam za brak polskich znaków, ale pisze na szybko z telefonu.
Hej.
Ja mam 31 lat i też w tym cyklu zaczęliśmy starania o pierwsze dziecko. Dodam że 12 lat stosowałam antykoncepcję hormonalną 🙈
Wczoraj na usg okazało się że prawdopodobnie nie miałam owulacji ale nie martwię się bo po odstawieniu to normalna sprawa w pierwszych cyklach.
Powodzenia!
 
reklama
Dziekuje :) jak zapytałam ginekolog czy powinnam się jakoś przygotować przed zajściem w ciążę to nic nie mówiła o badaniach :/
Nie ma co szaleć z badaniami jeśli do tej pory nie miałaś żadnych problemów z hormonami i miesiączkami. Wiele kobiet po prostu zachodzi w ciążę bez żadnych badań i tyle. Dopiero po kilku miesiącach niepowodzeń ewentualnie poszłabym zrobić badania.
 
Hej dziewczyny mogę się przyłączyć? 😉 Tak od kilku dni czytam wasze posty i zaczęłam się zastanawiac nad pójściem do endokrynolog dzięki Wam. Mam prawie 29lat i staramy się z partnerem od 3miesiecy o dzidziusia i narazie nic 😣 ale przed staraniem byłam u ginekologa zrobił usg i pobrał cytologia i to wszystko nic mi nie powiedział o żadnych dodatkowych badaniach tylko żeby zacząć brać kwas foliowy. Jak zaczęłam czytać wasze historie to z ciekawości wyszukalam swoje wyniki z lutego i miałam: TSH-2.31 FT4-0.83 oraz FT3-3.21 i rozumiem że te wyniki są za duże? Proszę doradzcie mi
Mi gib powiedziała żeby powyżej 2.5 iść do endokrynologa.
 
Dziewczyny,
dopiero zaczęłam starania o dziecko, podobno w tym cyklu nie miałam owulacji. Możecie mnie uświadomić o co chodzi z tym monitoringiem? Można u ginekologa wykupić takie wizyty czy wtf? 😅
Czy polecacie jakiś specjalny termometr owulacji?
Nawet nie wiem kiedy dostanę okres po odstawieniu antykoncepcji.
W 24 dc moje endometrium ma 7 mm 🤦‍♀️
 
Bardzo bardzo dziękuję, też się cieszę i to przeogromne :* będę pisać co i jak jutro ! A jak tam Twoje samopoczucie ?
Po jakim czasie od stosunku zaczęłaś mieć te objawy? Miałam dokładnie to samo, ból podbrzusza, mocny ból sutków i zaparcia ale wszystko minęło, wczoraj na usg tv lekarz mówi że nie ma ciąży, a nawet nie było owu podobno a endometrium 7 mm w 24 dc, a powinno mieć w 2 fazie cyklu prawie 2 razy tyle 😶
 
Hej Dziewczyny!
Jestem tu nowa.
Z partnerem rozpoczęliśmy w listopadzie starania o dziecko. Pod koniec października odstawiłam krążek nuvaring, wcześniej brałam tabletki anty, łącznie wiele lat stosowania antykoncepcji.
W 9 dc zaczęło mnie boleć podbrzusze, po kilku dniach mocno sutki bolały, byłam zaskoczona bo przy anty nigdy takich bóli nie miałam ;) Myślałam że to może owulacja choć służy niezaobserwowałam. Wszystkie bóle przeszły ok. 18 dc.
Wczoraj byłam na usg tv, 24 dc i okazuje się że podobno nie miałam w ogóle owulacji w tym cyklu, endometrium cienkie jak na 24 dc, tylko 7 mm, brak ciałka żółtego i płynu w zatoce douglasa, no ale nie martwię się tym, bo po antykoncepcji mogę mieć cykle bezowulacyjne. Lekarz powiedział że jak za dwa tygodnie nie dostanę okresu to będzie trzeba wywołać.
Poza tym łykam kwas foliowy, zrobiłam badania krwi i moczu, gin zalecił też sprawdzić toksoplazmoze i cytomegalie ale to jeszcze przede mną. Póki co wyszły mi bakterie w moczu i czekam na wyniki posiewu.
Życzę wszystkim udanych starań i dołączam do dyskusji! :)

Hej widzę ze mamy podobna sytuacje. Ja plastry stosowałam 10 lat i u mnie zarówno cykle bezowulacyjne jak i endomerium w 22 dc 2 mm. Okresu dalej brak a dzisiaj 53 dc. Tak chciałam dostać okres naturalnie ale stwierdzialam ze już nie ma sensu tyle czekać i umówiona jestem do mojej lekarki. Na okres czekam jak na zbawienie teraz 😊
Także rozumiem Cię w 100% ale damy rade 😊
 
Dziewczyny,
dopiero zaczęłam starania o dziecko, podobno w tym cyklu nie miałam owulacji. Możecie mnie uświadomić o co chodzi z tym monitoringiem? Można u ginekologa wykupić takie wizyty czy wtf? 😅
Czy polecacie jakiś specjalny termometr owulacji?
Nawet nie wiem kiedy dostanę okres po odstawieniu antykoncepcji.
W 24 dc moje endometrium ma 7 mm 🤦‍♀️

Ja będę szła na monitoring... dostałam leki na stymulację i w 11 dniu cyklu idę na usg żeby sprawdzić czy urosło jakieś jajeczko 😊 później sprawdzimy czy była owulacja😊 pierwszy cykl będę mieć z monitoringiem także jakby co to dam znać 😊
 
A jak u Was mija dzień?? Ja wreszcie mam chwilę wolnego, powinnam ogarnąć w domu, jakieś zakupy! Ale leżę, czytam i jeszcze raz leżę:p A jeszcze jakieś przeziębienie mnie dopada :(( Także plan na weekend- odpoczynek! :DD
U mnie odpoczynek i kino dzisiaj 😊 trzeba od czasu do czasu odpocząć od codzienności i wrzucić na luz 😊 zrobić coś dla siebie i po prostu dobrze się bawić 😊 dużo zdrówka Tobie zycze 😘😘
 
Hej widzę ze mamy podobna sytuacje. Ja plastry stosowałam 10 lat i u mnie zarówno cykle bezowulacyjne jak i endomerium w 22 dc 2 mm. Okresu dalej brak a dzisiaj 53 dc. Tak chciałam dostać okres naturalnie ale stwierdzialam ze już nie ma sensu tyle czekać i umówiona jestem do mojej lekarki. Na okres czekam jak na zbawienie teraz 😊
Także rozumiem Cię w 100% ale damy rade 😊
To Twój pierwszy cykl po odstawieniu? Ja chyba skonsultuję się w sprawie wywołania okresu za 2 tyg tak jak mówił ten lekarz chociaż jestem zdziwiona że kurcze nie miałam owulacji a tak wszędzie piszą że po anty jajniki zaczynają szaleć i można zajść w mnogie ciąże.
Z jednej strony się nie martwię a z drugiej gdzieś jest ta myśl co będzie jak owu nie wróci :/
Ale wiem też że można mieć okres bez owulacji więc czekam cierpliwie, dziś mam dopiero 25 dc.
Powodzenia. Daj znać jak wizyta u lekarza :)
 
reklama
Ja po roku stosowania tabletek anty nie miałam na szczescie problemów z okresem ale może dlatego że zawsze miałam regularne bardzo. Niestety trzeci miesiąc starań i nadal nic ale lekarka powiedziała że za bardzo przeżywam ta sytuacje
 
Do góry