reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania 2019/2020!

Dziewczyny,
dopiero zaczęłam starania o dziecko, podobno w tym cyklu nie miałam owulacji. Możecie mnie uświadomić o co chodzi z tym monitoringiem? Można u ginekologa wykupić takie wizyty czy wtf? 😅
Czy polecacie jakiś specjalny termometr owulacji?
Nawet nie wiem kiedy dostanę okres po odstawieniu antykoncepcji.
W 24 dc moje endometrium ma 7 mm 🤦‍♀️
Aga monitoring możesz zrobić na wizycie u ginekologa. Sprawdza on parametry jajeczka i endomeyrium i mówi mniej więcej kiedy nastąpi owulacja. Ja żeby się upewnić, że owulacja przebiegła byłam też dwa dni po przewidywanej owulacji.
Najlepiej iść chwilę przed środkiem cyklu. Z tym, że jeśli Ty jeszcze nie masz pewności, kiedy jest Twój środek to warto zapytać swojego lekarza kiedy masz przyjść... ja jak nie wiedziałam ile trwają moje cykle to chodzìlam od 10dc aż do momentu tuż przed owulacją. I u mnie wychodzi, że owulacja występowała 16-20dc..zależy od miesiąca 🙈
 
reklama
Ja będę szła na monitoring... dostałam leki na stymulację i w 11 dniu cyklu idę na usg żeby sprawdzić czy urosło jakieś jajeczko 😊 później sprawdzimy czy była owulacja😊 pierwszy cykl będę mieć z monitoringiem także jakby co to dam znać 😊
Przed chwilą pisałaś że jesteś w 53 dc i nie dostałaś okresu, a teraz że masz leki na stymulację, czyli byłaś już u lekarza i miałaś okres?
 
Ja po roku stosowania tabletek anty nie miałam na szczescie problemów z okresem ale może dlatego że zawsze miałam regularne bardzo. Niestety trzeci miesiąc starań i nadal nic ale lekarka powiedziała że za bardzo przeżywam ta sytuacje
Ja miałam kilka razy przerwę w stosowaniu tabsów i dostawałam okres w miarę normalnie ale nie sprawdzałam czy cykl był owulacyjny. Być może teraz też okres się pojawi i owulacja wróci :)
 
Przed chwilą pisałaś że jesteś w 53 dc i nie dostałaś okresu, a teraz że masz leki na stymulację, czyli byłaś już u lekarza i miałaś okres?
Nie nie 😊 czekam na okres ale już dostałam leki na stymulację które mam stosować od 3 do 7dc ogólnie przez 5 dni później w 11 na monitoring i sprawdzamy jak na leki reaguje. U mnie teraz ten problem ze po plastrach okresu nie mam. Wiec idę we czwartek prosić coś żeby okres wywołać 😊
 
Nie nie 😊 czekam na okres ale już dostałam leki na stymulację które mam stosować od 3 do 7dc ogólnie przez 5 dni później w 11 na monitoring i sprawdzamy jak na leki reaguje. U mnie teraz ten problem ze po plastrach okresu nie mam. Wiec idę we czwartek prosić coś żeby okres wywołać 😊
Ok już kumam :)
 
To Twój pierwszy cykl po odstawieniu? Ja chyba skonsultuję się w sprawie wywołania okresu za 2 tyg tak jak mówił ten lekarz chociaż jestem zdziwiona że kurcze nie miałam owulacji a tak wszędzie piszą że po anty jajniki zaczynają szaleć i można zajść w mnogie ciąże.
Z jednej strony się nie martwię a z drugiej gdzieś jest ta myśl co będzie jak owu nie wróci :/
Ale wiem też że można mieć okres bez owulacji więc czekam cierpliwie, dziś mam dopiero 25 dc.
Powodzenia. Daj znać jak wizyta u lekarza :)
To mój drugi cykl po odstawieniu. Pierwszy okres dostałam po 45 dniach. Dzisiaj już mam o 8 dni dłużej. U mnie tez bez jajeczek bez owulacji i bez endometrium. Miałam przed plastrami PCOS także coś tak czułam ze po odstawieniu tak może być. Jednakże po ślubie liczyłam po cichu ze tak jak mówią odrazu po odstawieniu mamy największe szanse. Jednak nie w moim przypadku. Dłużej czekać na okres nie będę tylko pędzę do gin po tabelki na wywołanie.😊dziękuje i dam znać napewno 😘 mamy podobnie 😘 Tobie tez zycze owulacji 😘😊
 
Ja w pierwszym cyklu po odstawieniu byłam u ginekologa i powiedział że będzie już owulacja i kazał się zgłosić jak zajde w ciążę i na tym się skończyło i tak już trzeci miesiąc mija i narazie nic. Na własną rękę zrobiłam tsh, ft3 i ft4 i biorę zestaw witamin dla kobiet starających się i mój mąż zaczął brać od dwóch dni też witaminy
 
To mój drugi cykl po odstawieniu. Pierwszy okres dostałam po 45 dniach. Dzisiaj już mam o 8 dni dłużej. U mnie tez bez jajeczek bez owulacji i bez endometrium. Miałam przed plastrami PCOS także coś tak czułam ze po odstawieniu tak może być. Jednakże po ślubie liczyłam po cichu ze tak jak mówią odrazu po odstawieniu mamy największe szanse. Jednak nie w moim przypadku. Dłużej czekać na okres nie będę tylko pędzę do gin po tabelki na wywołanie.😊dziękuje i dam znać napewno 😘 mamy podobnie 😘 Tobie tez zycze owulacji 😘😊
Ja nie miałam przed antykoncepcją żadnych problemów, więc mam nadzieję, że okres się pojawi w miarę szybko i owu wróci:/
 
reklama
Ja w pierwszym cyklu po odstawieniu byłam u ginekologa i powiedział że będzie już owulacja i kazał się zgłosić jak zajde w ciążę i na tym się skończyło i tak już trzeci miesiąc mija i narazie nic. Na własną rękę zrobiłam tsh, ft3 i ft4 i biorę zestaw witamin dla kobiet starających się i mój mąż zaczął brać od dwóch dni też witaminy
Ja też byłam u lekarza, ale lekarz nie ma wiedzy czy będzie owulacja czy nie. Ja myślałam że będzie a okazuje się że nie było, chyba że na usg lekarz źle widział no ale endometrium za cienkie jak na 24 dc. Tsh mam w normie, żadnych więcej badań hormonów nie robiłam. Zobaczę co będzie dalej :)
 
Do góry