reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki na Wyspach

Agitataka ja przy pierwszej ciazy mialam straszne bole glowy,tez nie schcialam zadnych lekow brac i kolezanka poradzila aby kupic "amol" ,nalac troszke na 2 waciki i masowac dwie skronie:-) ulga byla matychmiastowa!
 
reklama
noelka kochana nareszcie. Piękne imię a synek przeuroczy. Jak mąż? Pewnie dumny tata? Ale sie ciesze waszym szczęściem i czekam na szczegóły porodu. Tez bym cie uściskała dzielna mamusiu:tak:

Agitatka ja mam migreny i bez leków cieżko, ale jak tylko sie da to właśnie smaruję amolem albo olbas oil tez pomaga. Rób sobie tez zimne okłady i pij duuuużo wody. Czasem zamiast tabletki wystarczy szklanka albo dwie wody i przechodzi. Bóle głowy są często od odwodnienia organizmu.

Agatakat gratuluje udanej wizyty i pierwszych pawików :-)

Roxi na początku miałam złe zdanie o panu szarym, ale teraz jest całkiem, całkiem :tak:moja koleżanka juz trzeci raz czyta całą serie, bo tak jej sie spodobał i za każdym razem odnajduje coś nowego w nim. ja nigdy nie wracam do książek drugi raz, bo mam ich całe mńostwo do czytania, ale kto wie czy mi pan grey tez nie zawróci w głowie ;-)
 
Hejka jak tam u was gratulacje Kogasicia28 szybko poszlo u ciebie i witam na watku ;)
Ja jutro ide do lekarza na badanie TSH powtora miala byc za 2 msc :) ciekawe jaki teraz wynik bedzie.... az sie boje :errr:
 
czesc dziewczyny, duzo nadrabiania. Ale korzystajac z bessennosci wszystko przeczytalam.

Osinko, moje wyrazy wspolczucia, tulam cie mocno!

Noelko synek przeslodki, imie piekne wybraliscie. Jeszcze raz wielkie gratulacje. A z karmieniem cycem walcz ile mozesz, ja tez sie zaparlam na cyca, ale zobaczymy jak to z moim szkrabem bedzie. Kazde dziecko inne, no i nie zawsze ma sie pokarm, ale jak masz co odciagac to juz polowa sukcesu. Ciesz sie macierzynstwem :tak:

Agitatka, mialam napisac dokladnie to samo co aniolkowa, pij duzo wody, ja tez tak mialam na twoim etapie. Na poczatku trzeba nawet do 3 litrow dziennie plynow wypijac.

Agatakat gratuluje udanej wizyty!

Kogasica witaj na forum, gratuluje ciazy!

Tygryseczek trzymam kciuki za dobre wyniki.

Jesli kogos pominelam to przepraszam, duzo nas tutaj ostatnio :tak: wszystkie pozdrawiam cieplutko!

A ja cos spac nie moge, wczoraj mialam jakis slaby dzien, zwracalam wszystko co zjadlam a juz miesiacami to mnie omijalo. Cale szczescie dzis juzw miare ok, tylko energia ze mnie splynela. Jakos sie jednak zmobilizowalam, porobilam pranie ciuszkow malej, ogarnelam pokoik i posegregowalam wszystkie dzieciowe zakupy, malz zlozyl lozeczko a ja wieczorem nalepilam przy nim alfabet na sciane. Mam nadzieje, ze uda nam sie na koniec miesiaca zamowic reszte mebelkow bo narazie oprocz lozeczka i fotela pustki. Juz bym chciala wszystko posegregowac w szufladach, bo ja taka pedantka jestem, ze jak cos jest nie na swoim miejscu to zaraz chora jestem ;-) No nic chyba sie zmusze do spania, pewnie jeszce z 2h bede sie przewracac z boku na bok, uroki koncowki ciazy :baffled:
 
Noelka śliczne imię wybraliście dla tego przystojniaczka. Gratuluję Wam raz jeszcze i wyściskaj go od nas i tobie też wielkie uściski :tak:
aniolkowa staram się pić jak najwięcej wody, o tak smaruje amolem i faktycznie robi się lepiej. Znam ten lek od dziecka z racji moich częstych bólów brzucha w dzieciństwie mama często mi go podawała go picia na łyżeczce z cukrem, pycha ;-)
agatakat cieszę się, że z maleństwem wszystko w porządku, a to miałaś krwawienie, dobrze, że już jest ok. Odpoczywaj i gratuluję pierwszych spotkań w toalecie :tak:
abed no tak co dla takiego malca jest ważne fura prezentów, a i może większą przyjemnością jest rozpakowywanie wszystkiego ;-) My się zdecydowaliśmy, że jednak Filipkowi zrobimy urodziny, czemu z powodu choroby ma ich nie mieć
joasia ja nie jestem z natury pedantką, ale syndrom wicia gniazda miałam bardzo silny i już na kilka tygodni przed rozwiązaniem chciałam mieć wszystko gotowe i jak to zrealizowałam od razu zapanował we mnie błogi spokój :happy2:

A ja się nie zgodzę z opinią, że matka karmiąca ma za mało pokarmu. W szpitalu, w którym rodziłam Filipa kładą duży nacisk na karmienie piersią i pomagają najlepiej jak mogą. Jeżeli już dokarmiają maleństwo, żeby mama pospała, to glukozą i z kieliszka. Najważniejszą kwestią jest pierwsze przystawienie dziecka do piersi, jak dziecko złapie dobrze i głęboko, to karmienie to sama przyjemność. Ja nie wiem co to jest ból przy karmieniu czy poranione sutki.
Jak leżałam z małym na oddziale dziecięcym, bodajże jak miał ok. 2 tygodni, to zaczęli mi wmawiać, że nie mam wystarczająco dużo pokarmu i będą go dokarmiać butelką i się nie zgodziłam. Skonsultowałam to z położnymi i powiedziały, żebym się nie uginała, trochę się wspomogłam herbatką laktacyjną i było warto...Także o tak to wygląda...

Dziś mały po dość długiej przerwie wraca do przedszkola i byle już bez chorowania...
 
czesc kobietki :-)
przede wszystkim ogromne gratulacje dla Noelki :-D doczekalas sie wreszcie kochana :tak: maluch sliczny, i imie tez super wybraliscie :-D
joasiu zdrowka, mam nadzieje, ze juz dzisiaj sie lepiej czujesz, i ze nadrobilas braki w snie ;-)
tygryseczek powodzenia z wynikami, moje TSH spadlo juz do 1,1 z 28 ;-)
Roxii ty wiesz, ze ja za ciebie caly czas kciuki trzymam, i tak bede juz przez 9 miesiecy :-D
Kari walczcie o swoje, na pewno wszystko sie ulozy, czasami pomoc przychodzi z najmniej oczekiwanej strony ;-)
abed przyjmij spoznione zyczenia dla synka :-D
Osinka przykro mi z powodu twojej babci, przytulam cie mocno :-(
Agitatka jak twoje bole glowy, minely juz?
Agatakat gratulacje z powodu wizyty, super, ze moglas podejzec maluszka :-D
Yas, Edith, powodzenia w starankach :-D
aniolkowa co u ciebie? postanowilas co z twoja praca? szukasz czegos innego?
witam też nowe dziewczyny :-DKogasica gratulacje :-D
Kurcze, rzeczywiscie duzo nas sie ostatnio zrobilo, super ze nam sie watek rozwija :-D chyba musze sobie jakas liste zrobic, zeby o nikim nie zapomniec ;-)

a u mnie dziewczyny ciezki okres ostatnio. Duzo sie dzieje. przygotowania do slubu ok, tylko mama mnie wkurza, bo co chwila zaprasza jakis gosci, a to miala byc mala impreza :-(gorzej przygotowania do obrony, bo nie bardzo chce mi sie uczyc, okazalo sie, ze sie bronie 3 dni przed slubem ;-) wypowiedzenia jeszcze nie zlozylam, bo sie boje :zawstydzona/y: sprzeczamy sie przez to z M, bo on chce zebym ja juz zjechala :zawstydzona/y: a ja sie boje, a do tego jeszcze dwa tygodnie musze czekac na wyniki rekrutacji :wściekła/y: i w tym szale przygotowan do slubu, nauki do obrony i szukaniu pracy co chwile przewija mi sie mysl o dziecku.... nie ukrywam, ze przez te moje ostatnie przeboje z prawie dwutygodniowymi plamieniami staranka poszly na boczny tor, ale wlasnie mi sie skonczyl okres wywolywany luteina i bije sie z myslami. tak wiec jestem w tej chwili jednym wielkim znakiem zapytania :-) pozdrawiam was wszystkie, i jezeli o kims zapomnialam to przepraszam :zawstydzona/y:
 
No tak moje jak pamietacie pislaam na watku z 8.018 spadlo do 0,01 ale teraz nie wiem jakie jest gdyz nie biore lekow....Za tydz po wyniki i chwila prawdy bedzie...;)
 
tygryseczek z niecierpliwościa czekam na wyniki:tak:
Loczkis kurcze faktycznie masz teraz duzo na głowie, współczuję i podziwiam cię, że ty to ogarniasz. Mimo takiego natłoku obowiazków i zajęc wiadomo że myśl o dziecku bedzie się przewijać, tego chyba nie da sę tak poprostu zapomnieć. Kochana rób tak jak podpowiada ci serce, nie zastanawiaj się zawiele tylko rób to na co masz ochotę, co ma być to bedzie. Trzymam kciuki i życze powodzenia w każdej dziedzinie życia:tak:
Aniolkowa noo mi Pan Grey zawrócił trochę w głowie:-D jak go czytałam to byłam totalnie odklejona od rzeczywistości i teraz trochę za nim tęsknie... poza tym myślę że drugi raz czytając bedzie fajnie bo już wiem co i jak i pewnie teraz pod innym kątem będę patrzyła na wszystko. Moze jakoś się zbiorę do powtórnego czytania. A Ty którą częśc aktualnie czytasz???

U mnie znów pojawiły sie deikatne plamienia koloru brązowego:baffled: ale powiem wam że jakoś już się tym nie przejmóję, trudno, co ma być to będzie, za tydzien scan i wszystko bedzie jasne, nie mam zamiaru sie zamartwiać bo nie mam juz na to siły, a pozatym i tak nic to nie da... Póki nie ma żywej krwi i jest tego niewiele to chyba nie ma co się stresować:tak:
 
czesc dziewczyny

agitatka, no u mnie tez ten instynkt wicia gniazda jest silny. Powiem tobie, ze ja to w ogole mam bzika na punkcie urzadzania wnetrz, zawsze mnie to krecilo, i odkad dowiedzialam sie ze jestem w ciazy wizja wygladu pokoiku juz byla w mojej glowie. Mam juz projekt zrobiony w 3D, teraz tylko zrealizowac. Dlugo szukalam wszystkiego, zeby do siebie pasowalo, od przewijaka po posciel, moj maz sie smial, ze ciagle siedze na internetowych sklepikach, coz research zajmuje troszke czasu, a do tego trzeba upolowac okazje cenowe ;-) A co do karmienia piersia masz racje trzeba byc stanowczym i probowac ile sie da, mam nadzieje ze u mnie "projekt cyc" sie powiedzie :tak:

Loczkis dziekuje bardzo, juz troszke lepiej, to juz chyba takie koncowkowe oslabienie organizmu stad ta bezsennosc i brak energii. Wytrzymam w koncu to juz niedlugo. Jak tak czytam ile masz na glowie to jakbym siebie widziala sprzed 6 lat, w ciagu 10 dni slub na 110 osob, ktory sama organizowalam z mama bo moj malz byl w uk i tylko na tydzien przed slubem przyjechal. Do tego egzamin prawo jazdy i obrona mgr. inz. Oj wazylam po tym wszystkim 46kg przy wzroscie 172cm. Duza presja, duzy stres, rozumiem ciebie doskonale. Ale nie przejmuj sie bo slub wyszedl pieknie, goscie zadowoleni, my szczesliwi, prawko zdane i dyplom obronilam na 5. Takze wiem, ze i tobie sie uda. A to, ze sie sprzeczasz z narzeczonym teraz to normalny przedslubny stres, mysle ze co druga para to przechodzi. Twoje sukcesy i obraczka na palcu wszystko ci wynagrodzi :tak:

Roxii nie mysl za duzo o tym plamieniu, kumpela miala takie plamienia brazowe raz jasniejsze, raz ciemniejsze do jakiegos 15tc, a teraz cieszy sie macierzynstwem i piekna zdrowa corcia! wszystko bedzie dobrze kochana :tak:

Tygryseczek daj znac jakie wyniki &&&&&
 
reklama
Pewnie zedam jak je tylko dostane ;) ale to tydzien czekania.... no jeszcze tej owu nie bylo...;/ robie codziennie testy i co dwa dni przytulanki..;) moze teraz wyjdzie cos ale powiem wam ze po przytulankach czuje rewolucje w jajniku ...
 
Do góry